Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Може да ми кажете кои се најчестите проблеми со Ајфоните, во план сум да зимам Iphone 6S.Фала однапред!
Ако гледаш ајфон 6с плус со мала разлика на цената со 6с подобро земи ја таа 6с плус и препорачливо е да земеш со 64гига верзија иако 32гига ќе заврши работа само ако не снимаш со 4к подесување и да не лупаш без врска апликации. На крај со 16 гига верзија заборави го батали ептен мал простор за складирање


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ми треба помош, имам Самсунг Гранд Прајм и не ми работи GPS-от. Ме нервира, не можам да користам апликации за кои што GPS-от ми е потребен. Имам симнато апликација од плеј стор, GPS TEST, треба да ја пуштам и ако сака да си пронајде сигнал, тогаш океј, го наоѓа па ми проработува локацијата. Некогаш (како на пример денес а и последниве неколку денови) не успева тоа и страшно ме напиња. Совет, помош, нешто?
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
792
Поени од реакции
272
За софтверска смисла најчувствителни е ако е заклучен ајклоуд не го земај , а во хардверска смисла нема баш чести случаеви освен оштетени и фабрички грешки(рефуршбед) и најважното гледај да не е заклучен ајклоуд и да работи сите СИМ картички на сите оператори (неверлок)


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
А зашто е толку битно да е Neverlock? Прашувам затоа што деновиве треба да купам 6с кој прима само т мобиле картици, ама мене тоа не ми е проблем бидејќи и јас сум на т мобиле... Има некоја друга работа ако не е neverlock?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
А зашто е толку битно да е Neverlock? Прашувам затоа што деновиве треба да купам 6с кој прима само т мобиле картици, ама мене тоа не ми е проблем бидејќи и јас сум на т мобиле... Има некоја друга работа ако не е neverlock?
Не е проблем ако го користиш на Т-Ебале и работи само на Т-Ебале ама проблемот е за понатака ако го продаваш поевтино ќе биде одколку од тие незклучен инаку да декодираш чини над 100 евра


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
За софтверска смисла најчувствителни е ако е заклучен ајклоуд не го земај , а во хардверска смисла нема баш чести случаеви освен оштетени и фабрички грешки(рефуршбед) и најважното гледај да не е заклучен ајклоуд и да работи сите СИМ картички на сите оператори (неверлок)
Фала ти за помошта!

Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ми треба помош, имам Самсунг Гранд Прајм и не ми работи GPS-от. Ме нервира, не можам да користам апликации за кои што GPS-от ми е потребен. Имам симнато апликација од плеј стор, GPS TEST, треба да ја пуштам и ако сака да си пронајде сигнал, тогаш океј, го наоѓа па ми проработува локацијата. Некогаш (како на пример денес а и последниве неколку денови) не успева тоа и страшно ме напиња. Совет, помош, нешто?
Да се само цитирам, за помош :D
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Помислив ама тоа решив да ми биде задња опција. Не сакам се' да изгубам а опциајта да ми биде „можда ќе се среди“ :D
Епа нема што да му правиш, извади контакти и слики и бриши
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
792
Поени од реакции
272
Не е проблем ако го користиш на Т-Ебале и работи само на Т-Ебале ама проблемот е за понатака ако го продаваш поевтино ќе биде одколку од тие незклучен инаку да декодираш чини над 100 евра


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
Да не си грешка нешто? Само што прашав во Mobelix, цената за да го направат neverlock e 20€.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.333
Поени од реакции
504
Здраво. Се одлучив за лг г5 преку вип и би замолил некој што го користел да ми посочи некои трикови за да искористам максимално одтелефонот, фотографии и сл. Фала
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.700
Здраво. Се одлучив за лг г5 преку вип и би замолил некој што го користел да ми посочи некои трикови за да искористам максимално одтелефонот, фотографии и сл. Фала
Neznam za Lg...no vredi za site android telefoni. Vo Play Store čekiraj da ne ti pravi avtomatski apdejti, i pravi si apdejti na tie aplikacii koi ti trebaat. Zošto da ti zafaća memorija nešto što ne ti treba
Drugo....napravi force stop na site app koi ne ti koristat kako onie za govor...brifing i slični gluposti
Čisti keš redovno
A kamerata kako što go imam nakratko razgleduvano ovoj telefon.....e mnogu dobra, posebno na slabo osvetleni mesta
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Да не си грешка нешто? Само што прашав во Mobelix, цената за да го направат neverlock e 20€.
Ова ако е поминат договорот. ако не се плаќа поскапо.

во случај да сакаш 6с или 6с плус ги имам ма лагер и 2та топ сочувани , 3 месеци гаранција.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
792
Поени од реакции
272
Дали е можно, телефон Ајфон 6с купен од мобилара на ново пред 1 и пол год, да е заклучен на Т-мобиле? Некако ми е чудно зашто мислам дека од мобилариве сите се неверлок..А може и грешам, затоа прашувам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom