Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од Acid, 14 декември 2005.

 1. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  15.373
  Допаѓања:
  14.225
  1. Дисплеј
  2. Процесор и графичка
  3. GPS
  4. Батерија
  5. Цена
  6. Софтвер
  7. Камера (поготово видео)
  8. Дизајн
  9. Изработка
  10. Акцесоари
  11. Флеш и системска меморија
  12. Водо-отпорност
  13. Облога на стаклото

  Уште нешто ти треба, или ок е?
   
  На Avenger99 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. povtornojas

  povtornojas

  Член од:
  25 јули 2016
  Мислења:
  645
  Допаѓања:
  566
  грешка инфо на gsmarena. 13мп е камерата
  ништо не им фали на сликите од п10 лајт
  https://www.flickr.com/photos/146228843@N02/albums/72157682615347474
  со цена е таму некаде со ј7 2017
  a p10 lite e побрз, поголема резолуција на екран. не гледам зошто некој би го земал самсунг ј7, а не п10 лајт
   
  На Интегрален му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Интегрален

  Интегрален

  Член од:
  11 декември 2013
  Мислења:
  412
  Допаѓања:
  280
  Од ова се само е подобар што е водоотпорен, друго ама буквално ништо ете направи споредба на гмсарена и ке видиш и сам. Камерата е за нианса подобра на п10
   
 4. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  15.373
  Допаѓања:
  14.225
  :lolzz:
   
 5. povtornojas

  povtornojas

  Член од:
  25 јули 2016
  Мислења:
  645
  Допаѓања:
  566
  процесор и графичка тешка работа дека е с7 појак
  Флеш и системска меморија исто грешка си, кај п10 според тестови е многу побрза
  за камера субјективно ми изгледа дека за нијанска с7 вади појасни слики, но не е некоја голема разлика. на п10 боите се ептен презаситени
  екранот на с7 е со поголема резолуција и добро калибриран од фабрика, многу подобар од п10
   
 6. Интегрален

  Интегрален

  Член од:
  11 декември 2013
  Мислења:
  412
  Допаѓања:
  280
  Можеш групава да ја крстиш во самсунг фанс слободно :)
   
 7. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  15.373
  Допаѓања:
  14.225
  Huawei продава уреди со EMMC 5.1 флеш наместо UFS 2.1 - а на рецензии праќа со UFS 2.1, продава и телефони со LPDDR3 системска меморија, наместо LPDDR4X, па така наместо да добиеш флегшип уред, добиваш уред од 2015, за дисплејот кој има внатрешни црни рамки како киензи од 50 долари, тапа калибрација, под просечен и не ефикасен модем, не доволно добар GPS и сигнал - па ефикасноста на чипсетот - батеријата и генералната испегланост не вреди да се дискутира воопшто, ама форумов не е место каде што може детални tech дискусии да се прават, најчесто не го посетуваат такви корисници, па така ќе ве оставам да си купувате она што мислите дека треба.

   
  На Avenger99 и gjoko-mkd им се допаѓа ова.
 8. povtornojas

  povtornojas

  Член од:
  25 јули 2016
  Мислења:
  645
  Допаѓања:
  566
  бегајте подалеку Psyside се налути
  ајде оди си на ајти форум таму сите tech дупеглавци сезнајковци сте собрани

  имаше такви проблеми п10, ама после аферата не верувам дека уште испорачуваат инфериорни уреди
  јас лично не верувам и дека самсунг купен овде и во еу или сад е ист, особено екранот. и самсунг е фатен многу пати како прави такви мајмунарии.
   
  На miki80 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. blondie11

  blondie11

  Член од:
  13 јули 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Ima nekoj neso da kaze za Coolpad modena 2 kakov e?
   
 10. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  15.373
  Допаѓања:
  14.225
  Како и скоро секој кинез, лотарија.
   
 11. miki80

  miki80

  Член од:
  21 ноември 2011
  Мислења:
  373
  Допаѓања:
  88
 12. Интегрален

  Интегрален

  Член од:
  11 декември 2013
  Мислења:
  412
  Допаѓања:
  280
  Имам јас coolpad porto се е ок освен тоа што после година дена почна да кочи премногу. Имаат солидни камери , а дисплејот не ми се свиѓа, црни линии на краевите. Се на се, coolpad не би земал пак.
   
 13. Atso

  Atso

  Член од:
  25 мај 2010
  Мислења:
  2.951
  Допаѓања:
  6.005
 14. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  3.683
  Допаѓања:
  2.346
  I jas se dumav....i se odlučiv za Samsungot i go poračav(ako dojdi)
  Procesorot e poslab no kamerata e mnogu podobra kaj j5
   
 15. Интегрален

  Интегрален

  Член од:
  11 декември 2013
  Мислења:
  412
  Допаѓања:
  280
  Јас го земав лајтот и сум презадоволен, изгледот е топ и перформансите. Камерата е преку ден супер, навечер е послаба.
  --- Споено дупло мислење, 18 август 2017 во 15:03 ---
  Башка Ј е најслабата серија од Самсунг, да беше А5 тогаш муабетот е друг
   

Сподели преку: