Потеклото на Албанците

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.450
Поени од реакции
1.784
Кечиња,народни носии и википедија се главните аргументи за автохтоноста.:tapp:
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
https://www.theapricity.com/forum/showthread.php?319731-Macedonian-Gedmatch-kits-28&highlight=macedonian

Ја читам темава и излегува дека според генетските испитувања Македонците се послични со Власите, Албанците Геги од Косово и Македонија и Грците од Северна Грција отколку со Бугарите и Србите. Торбешите се најчистите Македонци и Македонците како словенски народ имаат најмал словенски удел.
Ова не е ништо чудно. Јас познавам еден дечко од Дебарца кој има направено днк истражување. И резултатите му покажале дека има повеќе старобалканско во себе оф колку од словенските племиња.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.707
Поени од реакции
7.840
puno напиша:
Мисли дека не трола, а верувам дека му успева.
Човекот самиот пишува дека прародители му се српските светители Симеон Немања и Сава, ама според вас е Албанец, па после јас тролам.
Што не напишал дека прародители му се Теута и Агрон?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.552
Поени од реакции
26.057
Човекот самиот пишува дека прародители му се српските светители Симеон Немања и Сава, ама според вас е Албанец, па после јас тролам.
Што не напишал дека прародители му се Теута и Агрон?
Па тие се илирски имиња, немаат врска со Албанците денешни...
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Човекот самиот пишува дека прародители му се српските светители Симеон Немања и Сава, ама според вас е Албанец, па после јас тролам.
Што не напишал дека прародители му се Теута и Агрон?
Ти треба објаснување на тоа дека прародители можно е да му се срби, па он или племето Балша да се албанци?
Автоматски споено мислење:

Кечиња,народни носии и википедија се главните аргументи за автохтоноста.:tapp:
Тогаш кечињата не може да се главните аргументи на Кариес за неавтохтоноста, пошто он прв ги постира.
А што имаш против википедија?
За волја на вистината и јас до скоро време имав негативно мислење, ама има добри страни кои се поткрепени со доволно извори.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
.... или во ориентален, со тесни улички и калдрми каде што не можат да се разминат две запрежни коли?
Toa е и денес проблем во доминантно албанските средини, воедно и посочен како главен причинител на енормното ширење на корона вирусот во тие средини, според господинот Османи. А не како што Филипче рече - организирањето на масовни семејни собири од страна на одредени групи граѓани, во некои региони.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Toa е и денес проблем во доминантно албанските средини, воедно и посочен како главен причинител на енормното ширење на корона вирусот во тие средини, според господинот Османи. А не како што Филипче рече - организирањето на масовни семејни собири од страна на одредени групи граѓани, во некои региони.
Да не се меша вирусот во темата, оти општина Аеродром, со најшироки булевари, стана жариште на вирусот.
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.265
Toa е и денес проблем во доминантно албанските средини, воедно и посочен како главен причинител на енормното ширење на корона вирусот во тие средини, според господинот Османи. А не како што Филипче рече - организирањето на масовни семејни собири од страна на одредени групи граѓани, во некои региони.
Тесните улички не се албанска или турска измислица. За да видиш дека е така треба да прошеташ низ далматинските, словенечките примосрски и италијанските гратчиња и стари делови од поголемите градови.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Да не се меша вирусот во темата, оти општина Аеродром, со најшироки булевари, стана жариште на вирусот.
Сега више џабе е све. претекоа гомната од местата кај што нема канализација, во чистите средини. сега веќе секој за себе.
Мада, еве го Курбан Бајрам, здравје Боже, ќе видиме. Увек има и од лошо полошо. Ние имавме двоцифрени бројки во првиот бран, а во рамазанскиот бран три до четири пати повисоки, а мислевме дека тоа е лошо.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.552
Поени од реакции
26.057
Тутурутко докторска дисертација е порелевантна и од книга, од причина што мора да помине кај ментор(и)-универзитетски професори.
Само хоџата е релевснтен извор...
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
289
Поени од реакции
233
Една работа не ми е баш јасна, во идеологијата на исламот нема животни како во христијанство. Кога влагаш во џамија нема животни по ѕидовите. Двоглав орел или два орли со грб свртени имаат врска со христијанство. Па од тука, зошто веат знаме на христијан?? И да, на школо ме имаат учено дека Скендербег ака Искандер(Александар, турците го нарекле така) ака Горѓи Кастриот бил миачки македонец и дека денешна Албанија била Македонија, македонци живееле таму.

Тоа книгите што ги имаат на својот јазик во главно македонци им ги имаат напишано во Албанија што живееле :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom