Кариес
Последна активност:
20 мај 2019 во 17:01
Член од:
8 ноември 2008
Мислења:
2.011
Допаѓања:
949
Поени од трофеи:
175

Сподели преку:

Кариес

Последна активност:
Прегледува форум Историја, 20 мај 2019 во 17:01
  1. LordDragonII
   LordDragonII
   Ти мора да си некој стоматолог.
   1. На Homer MakeDonski му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. LordDragonII
    LordDragonII
    Нагаѓам име де :) убав помин иначе оти се гасам кај и да е
    31 декември 2014
   4. Кариес
    Кариес
    Убав помин и тебе. Среќна Нова Година, многу успех, среќа и бериќет во неа!Среќни празници!
    31 декември 2014
   5. LordDragonII
    LordDragonII
    фала фала многу здравје исто така... за нели да куцаме тука хехе
    31 декември 2014
  2. MATE™
   MATE™
   Кариес или чичко Кариес :D Сакам да те прашам кога грците се нарекле "грци"? Потполно се сложувам со тебе дека "grci " во историјата не се спомнати, али цел клас ми се спротистави(па дури и професорот) дека СЕ спомнати. Како и да е се ми изнарекоа да ми докажат дека тие се спомнати.ПА дури и дека сум читал патриотска историја. Па затоа те замолувам да ми пообјасниш малку повеќе околу ова.
   1. На Homer MakeDonski му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. MATE™
    MATE™
    Јас многу имам што да учам од тебе, инаку правам дискусии за ова со 16 годишни луѓе, не сме напикани по институции. Ч) Сакав пп да ти пишам, ама неможам, ај те замолувам да ми пишеш пп да не лупаме коментари тука.
    18 септември 2014
   4. Кариес
    Кариес
    Во основа - тоа е. Не вредат коментари, а поготово во класот твој. На секого можеш се да му дадеш ама разум и ак’л не можеш...
    Си читал “патриотска историја“?!? А тие што те обвинуват каква читаат? Непатриотска? Душманска? И кој греши тука? Ти што читаш патриотска историја или тие што читаат душманска? :)
    19 септември 2014
   5. MATE™
    MATE™
    Не, тие читале вистинска историја. Оф лелее
    19 септември 2014
  3. MATE™
   MATE™
   Алал да ми ти е. Го наполна срцето на татко ми со она што го кажа за Македонија во темата за Антички Македонци.
   1. На Nikolov82 и Кариес им се допаѓа ова.
   2. Nikolov82
    Nikolov82
    Само напред Кареис, со задоволство ја следам твојата дебата. Словен не може да биде некој див сточар, во самото име се гледа кои се Словените-носители на словото т.е. зборот а кои можат да бидат носители на словото само учени луѓе кои доаѓаат од развиена цивилизација.
    Поздрав
    12 јули 2014
  4. sankerce
   sankerce
   Ебати никот КАРИЕС :D Ѕвер !! :D
   1. На Кариес му/ѝ се допаѓа ова.
  5. HITCH
   HITCH
   И јас мислев дека ќе биде интересно со Генти. на темата „Потекло на Албанците“, ама кога спомна Генти. дека Италијанциве се` им украле на Албанците, ми се стемни... :D

   Ако имаш живци - терај со вџашениот. :)
   1. На Nikolov82 и Кариес им се допаѓа ова.
   2. Кариес
    Кариес
    Многу добро знаат и едните и другите, кои се и од каде се, само не сакаат да признаат, па очајнички се трудат некако да ги спојат реалните историски (и логични) факти со нивните фантастични желби и стремежи :)
    6 јануари 2013
   3. Кариес
    Кариес
    Немам секогаш време да се расправам со нив, ама од време на време, им ставам по некоја “чивија“ што ќе ги дразни
    6 јануари 2013
  6. HITCH
   HITCH
   Потполно се согласувам со тебе на темата: „Кои се Македонските муслимани (торбешите)“, само сакав да си ја кажам маката дека луѓенцата кои тогаш ни ја водеа државата, а Бога ми и овие кои сега ни ја водат, не се заинтересирани многу што се случува, само колку може да украдат.
   1. На karan и Кариес им се допаѓа ова.
   2. Кариес
    Кариес
    Не се состојбите исти како пред 20 години. Факт е дека оваа држава и покрај страотно сериозни удари што ги “кркаше“ во овие 20-тина години (штекерите и шајките се најмал проблем - упадот во монетарниот систем кога ни дадоа безвредни динари а ни ги собраа девизите и блокадата на Грција се едни од најсериозните), опстојува и им е трн во окото на оние што сакаат да ја снема.
    13 јуни 2011
  7. Kordopul
   Kordopul
   Нјама значение, разбрах! ;)
  8. Kordopul
   Kordopul
   За какво говориш?
  9. Picasso`
   Picasso`
   Si pogodil dijagnoza... Bravo
 • Вчитување...
 • Вчитување...