Постење?

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.197
Поени од реакции
34.431
Може било некое „млечно и гумено бомбонче” :)
Денес ненормално почна да ме фаќа криза... Башка, цел ден сум на ајвар и тавче ориз!
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Не можам да постам, сум пробала ама не се издржува.Издржувам еден ден и тоа едвај. Најмногу без што неможам се млекото и млечните производи....сум пробала да ги заменам со производи од соја,ама не иде (се од соја не поднесувам):pov:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Не постам.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Не постам,не сум постел,а најверојатно нема ни да постам.
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Porano koga bev pomala, majka mi koga postese, postev i jas. No sega ne mozam. Zatoa sto i da resam da postam,ke zaboravam i na pominuvanje pokraj frizider ke si zemam cokolado, navika mi e:icon_lol:
A i ne mozam koga na rabota site jadat, a jas da gi gledam :icon_lol:
Inaku mnogu jadam meso i suvomesnati proizvodi, i mislam deka eden den bi izdrzala ama nedela ne.:kajg:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Sekogas postam,ama ne go pravam golemiot post sto e od 6 nedeli,tuku postam edna nedela pred Veligden za potoa da si se pricestam.
Taka ke bidi i ovaa godina :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Петти ден, добро е, сеуште не сум се заебал со нескафе или чоколатце! :)
 
Член од
21 февруари 2006
Мислења
24
Поени од реакции
0
И јас постам ама не 6 недели туку првата недела од посто и сеуште не сум се зафркнала, и нема де се зафркнам оти утре ке одам уште во рани зори да се пречестам
 
Член од
13 февруари 2006
Мислења
315
Поени од реакции
4
Мистичен напиша:
Петти ден, добро е, сеуште не сум се заебал со нескафе или чоколатце! :)

Uuuff!!!se plasam nema da izdrzam....ah!:je: mi trebaat luge sto ke te nastrvat za posno!eve na primer i jabolkoto e super uzinka!:))
Inaku,daaa postam iii ako podobro razmislam-super mi e!!i sakam takvi mali vkusni iskusenija.....mmm cokolatce!!!!!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ако многу му ја мислите, тогаш не постете. Ебаго.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ем така е.

Леелеееееее, дали ќе издржам, леелеееее ми се јаде, ова-она. Па јадете ако ви се јаде.

Идејата за постот е да се исчисти телото, организмот од сите масти и тежини внесени преку храната, која во зимо е потешка, помрсна, а не да се мачите.
Оној кој решил да псоти треба да го прифати како секојдневие, а не како измачување.

Кој одпаред кенка, а држи пост, значи не го држи поради тоа што постот е, ами од помодарство.
Ебаго.

Лелееееееее, ми се јаде.....

И мене ми се јаде сешто, затоа и не постам. Ме слуша некој да се бунам, да кенкам и да плачам?? Не.
 
Член од
13 февруари 2006
Мислења
315
Поени од реакции
4
E bas me interesira koj posti od cisto duhovni pricini??/ako ima samo eden takov-odma neka pise!moze i privatna poraka..........
I drugo:postot ima pred se duhovna dimenzija-ona vreme koga se vozdrzuvame od losi dela,losi misli,pakosni nameri.....a i knetenje na se sto ti dojde na usta e takva pakosna namera za samounistuvanjee...rekov,postam iii-super mi e!!!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Детуле, олабави, оди касни си мрничко. Или дочитувај кога некој пишува.

Јас само објаснив зошто оние кои постат не треба да кенкаат и да плачат како неарни дека им е тешко.

Оти
Uuuff!!!se plasam nema da izdrzam....ah!:je: mi trebaat luge sto ke te nastrvat za posno!eve na primer i jabolkoto e super uzinka!:))
ова е плачипичење.

Лелелееееее, чууууујтеееее и почуууујтеееееее, ЈААААААССС ПОООООСТААААААМ!!



А кој пости од кои причини не ме интересирас, ионака е 98% помодарство.
 

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
Atanazija, eve, se prijavuvam!!! Jas postam od duhovni prichini. I mi se priloshuva koga chitam nedokvakani izjavi. Ah, nikade, ama nikade ne uspeale da im go isplaknat mozokot za samo 50-ina godini, ama vo nashava zemja, Boga mi, eksperimentot narechen socijalizam em komunizam uspea. I se odrzhuva so ljubov...I trae...i trae....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom