Пораѓај!

Дискусија во форумот 'Бременост' започната од exlexmk, 4 мај 2010.

 1. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  5.072
  Допаѓања:
  13.603
  Полека, полека ме смирувате и ме предомислувате за природно, без епидурални и чуда. :)
  Зошто ви се качуваат на стомак, затоа што не можете да напнете?
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Луси_Лу

  Луси_Лу extreme

  Член од:
  17 септември 2008
  Мислења:
  4.673
  Допаѓања:
  8.605
  Mene ne, valjda toa koa nemaat sila za da dadat napon i mora nekoj od strana da pomaga.
   
 3. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.822
  Допаѓања:
  159.836
  wtf качување :icon_lol: :icon_lol:
   
  На Agda Beata му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Луси_Лу

  Луси_Лу extreme

  Член од:
  17 септември 2008
  Мислења:
  4.673
  Допаѓања:
  8.605
  Malce e redovno so ti se kacuva domashniot pa i na poragjaj ebago :pos:
   
  На Moon Child, Agda Beata и Ilumious им се допаѓа ова.
 5. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.822
  Допаѓања:
  159.836
  Да не ја зашиле лошо? Мајка ми така со мене, лошо ја зашиле и не можела да седи месец - два ама со сестра ми трчала уште утредента :D
  --- Споено дупло мислење, 19 октомври 2015 ---
  ја мислев метафорички ломотат над мене сега Агда кога сумирала си викам уште ова фалеше :lolzz:
   
  На Agda Beata и Луси_Лу им се допаѓа ова.
 6. CafeDelMar

  CafeDelMar Luminance

  Член од:
  29 октомври 2007
  Мислења:
  6.006
  Допаѓања:
  11.563
  Мајка ми со мене имала и скршено ребро од качување.
  После тоа бабицата ја ставиле на диета.
   
  На Blondi, VeS, Rigil и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Луси_Лу

  Луси_Лу extreme

  Член од:
  17 септември 2008
  Мислења:
  4.673
  Допаѓања:
  8.605
  E a pazi situacija, jas lezam na ctg, poso tretovo sto godini go nadnosev, i ja prasuva tamu edna ti da ne imase sea odnosi onaa rabota so maz ti i ovaa sea zenickava si kjuti ne ne sme imale, i ja i se vrtam de be sestro i vikam i tie prasanja li gi postavuvate, pa vika so da ja prasam osmi mesec pocnala da se otvora, vikam pa normalno imale sex ali valjda ne praele akrobacii, i zema mi ja trgna zavesata i mi vika lezi tamu ti tebe ti trebaat akrobacii 2 nedeli posle termin si :icon_lol:
  --- Споено дупло мислење, 19 октомври 2015 ---
  :eek: greota zenata, horor filmovi.
   
  На Agda Beata и Ilumious им се допаѓа ова.
 8. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.822
  Допаѓања:
  159.836
  Јебемти глупите прашања, сигурно во целибат не биле 9 месеца. Се отворила некоја 8 месец и готово, секс имале затоа е отворена, да идеше тоа така колку ќе се рокаа во 8 месец за да заврши голготата што побрзо :pos:
  Требаше да и кажеш дај да видам што имаш на лагер па ќе размислиме за акробациите :icon_lol:
   
  На Agda Beata и Луси_Лу им се допаѓа ова.
 9. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  5.072
  Допаѓања:
  13.603
  :pos::pos::pos:

  Што е цтг?
   
 10. Луси_Лу

  Луси_Лу extreme

  Член од:
  17 септември 2008
  Мислења:
  4.673
  Допаѓања:
  8.605
  Mi ja trgna zavesata fino kulturno me odjeba toa ti e drzavna, i plus tamu so vrski uste vladikata so nebese umesan u mojot poragjaj se zivo bese, zatoa moze i lesno proagjav shta rechi ... :D
   
  На Moon Child и Ilumious им се допаѓа ова.
 11. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.822
  Допаѓања:
  159.836
 12. Луси_Лу

  Луси_Лу extreme

  Член од:
  17 септември 2008
  Мислења:
  4.673
  Допаѓања:
  8.605
  Kaishi na stomak, srceto i kontrakcii merat so pomos na aparat, i slusas dodeka lezhis kako mu cuka srcenceto na bebeto.
   
  На Agda Beata му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  5.072
  Допаѓања:
  13.603
  Арно што ми кажа, јас би испаничила мислејќи дека нешто не е во ред.
   
 14. Луси_Лу

  Луси_Лу extreme

  Член од:
  17 септември 2008
  Мислења:
  4.673
  Допаѓања:
  8.605
  E koga ides prv pat na poragjaj ko Alisa u zemjata na cudata si niso ne ti e jasno, eden te nosi vamu drug tamu, dodeka da se svrtis ke pocne da te boli i ke te porodat i posle toa se ke ti se vraka film nazad i ke vidis so kako se desavalo.
   
  На Agda Beata му/ѝ се допаѓа ова.
 15. CafeDelMar

  CafeDelMar Luminance

  Член од:
  29 октомври 2007
  Мислења:
  6.006
  Допаѓања:
  11.563
  Трета сум, а најтешок пораѓај. Така да, нема правило, не паничи.

  А на цтг ако не е активно бебето те тераат да јадеш чоколадо за да се размрда, ете ти причина плус да останеш трудна. :icon_lol:
   
  На Agda Beata, Ilumious и Луси_Лу им се допаѓа ова.

Сподели преку: