Пораки до Вашиот претпоставен/шеф на работа.

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Еве се одлучив да ја отворам оваа тема, бидејки имам многу работи да му кажам на мојот претпоставен и сакам да му ги кажам ама ако му ги кажам ке летам од работа и тоа како...па еве овде ке му кажувам се што мислам...убаво е да слушнам и од Вас што се би му кажале на Вашиот шеф.
Можете слободно нормално ако админите дозволат да го врегате, да го малтретирате, да му кажете ама баш се само без да споменувате имиња за да не се пронајдам некаде и да ве избркам од работа...:pos:

Еве за почеток би го замолила да оди у пм...и да не се врака едно година дена...и да ми дава задачки да ги извршувам баш кога ми завршува работното време...најмногу преферирам итни работи за кои треба 3 часа време, бидејки ми плака прекувремено секој месец без да ме праша дали сакам повеке или не! :angry3:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Мразам полтрони и подлизурковци,кои немаат врска од животот,а камоли од работата а во животот успеваат само со дудлање и полтронство.
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Кај мене колку толку коректна е работата немам жалби,некогаш ми оди на живци ама тоа е ептен ретко,у главном е ок а и ние му одиме повеке на живци од колку тој на нас реално гледано а тоа што џабе работиме у Македонија за курово здравје за тоа не ми е крив он.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Шефе, ајде бе, веќе три месеци те чекам.
Дај појави се да ти се серам у детство. :)
Шифра: Сакам работа
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
StormAngel напиша:
Шефе, ајде бе, веќе три месеци те чекам.
Дај појави се да ти се серам у детство. :)
Шифра: Сакам работа
Ако стварно бараш работа јас знам една у пензионерски дом да им ги делиш картите на пензионерите ,плата 15 000 +хранарина 2400:wub:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
astrion напиша:
Ако стварно бараш работа јас знам една у пензионерски дом да им ги делиш картите на пензионерите ,плата 15 000 +хранарина 2400:wub:
Фала ти, ама не сум во Македонија. :)
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
astrion напиша:
Кај мене колку толку коректна е работата немам жалби,некогаш ми оди на живци ама тоа е ептен ретко,у главном е ок а и ние му одиме повеке на живци од колку тој на нас реално гледано а тоа што џабе работиме у Македонија за курово здравје за тоа не ми е крив он.

Ако си го сакаш шефот дај му добра критика...кажи му нешто...не дека не се жалиш итд...тука можеш и убаво да кажеш и лошо..било што само ад е упатено до шефот...:icon_lol:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
ja bi mu kazal na trenerot slushaj vamu peshljak eden nemozam da te smislam vishe tolku mnogu mi se gadi od tebe sho sakam da se otkazam od kosharka ova e do eden makedonski trener
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Allita напиша:
Ако си го сакаш шефот дај му добра критика...кажи му нешто...не дека не се жалиш итд...тука можеш и убаво да кажеш и лошо..било што само ад е упатено до шефот...:icon_lol:
Е да бе добра критика и утре да ме изнервира нешто ,не си праам малери арно е умерени критики мислам дека доста му е толко:icon_lol: ке го разлигаваме ного.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
astrion напиша:
Е да бе добра критика и утре да ме изнервира нешто ,не си праам малери арно е умерени критики мислам дека доста му е толко:icon_lol: ке го разлигаваме ного.
Па шо не му кажеш шефе те сакам ама не до толку...не се лигави, бидејки неможам секој ден да бришам патоси...:pos:
 
Член од
15 јануари 2006
Мислења
40
Поени од реакции
0
Сам на себе сум си шеф зашо нишо не работам... А шо да си кажам сам на себе... Клошарррр дај плата неам пари :))
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Allita напиша:
Еве се одлучив да ја отворам оваа тема, бидејки имам многу работи да му кажам на мојот претпоставен и сакам да му ги кажам ама ако му ги кажам ке летам од работа и тоа како...па еве овде ке му кажувам се што мислам...убаво е да слушнам и од Вас што се би му кажале на Вашиот шеф.
А што ако твојот шеф чита Кајгана?:pos:

Абе мене шефица ми е Девилиш:pos: Да почнам?
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ам шо да кажам лошо кога секогаш плата ми дава прво мене?:pos:
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
FortunE напиша:
А што ако твојот шеф чита Кајгана?:pos:

Абе мене шефица ми е Девилиш:pos: Да почнам?
дај боже да чита...па затоа и ја отворив темава...:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom