Поплаки

B

BooBojan

Гостин
Бриж на исто ливче,уплатено двапати на 50 денара,за 2Х3500 утре слика од ливчето!
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.309
Поени од реакции
5.219
ПСВ :mad: Се по најмило да ви ебам :mad: Ме изгореа денес цел живот да не победите за 200 евра ме падна само таа смрдената...
На друго само Леванте :mad: За 5700
Незнам дома како тепале до сега 6 1 1 имат скор :tapp: и сега неможат Сарагоса да ти тепат умрените последни шо се :mad:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Браво бе Леванте скапани скапаници се да ви изнаебам,на Сарагоса,ПОСЛЕДНА НА ТАБЕЛА не можете еден ебан смрден и никаков гол да им дадете !!
Сите да умрете до еден,да ви се сруши авионот,автобусот или што и да е !!
Ааааааааааааааааааааа мочковци едни.

Имав пишано ова:

Сити-т1 2+
Леверкузен-1
Удинезе-1 ; 3+
Брага-1
Фејнорд-3+
Порто-1
Манчестер Ј.-2 ; 3+
Милан-2
Леванте-1 ; 2-3
Интер-1 ; 3+

Интер ми е фатена,во второ ќе паѓаат уште голови...ама Леванте...

А ја тролав Бреша цело време вчера дека ќе биде кец како планина,ми беше страв да ја ставам...ебати среќата.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533



Од кај да почнам не знам..МНОГУ МАТЕРИЈАЛ СЕ СОБРА....:eek:
Само овие ливчиња ги зачував(СЛУЧАЈНО),другите се на 1000 парчиња искинати....
Ова погоре е МАЏАРСКО ДЕЛО....
Гнаси глупи,дрва,аир да не видите никогаш,клошари глупи,тотални аматери.....
Вчера Србија ме акна на две ливчиња,на едното за 7800,на другото за 8000........
Ренџерс на друго за 8000...:tapp:
Денешните мечеви шо ми останаа на талоните сите влегоа.....
И за крај на блескавиот ден...Хрватска....ја играв на + 50 гола...
Ризично малце,ама јебига вредеше да се проба..
И до 20 минута глатко си оди се,секоја минута по еден гол,си викам нема кај да бега......и после блокада....од 11-10 за Хрватска во 21 минута....штама....:eek:
Браво бе....:гомце:
На едно ливче за 6500(последна на ливче),на другото за 6000...
И Интер си влезе и Реал на второто ливче со пресврти...браос.....
И како капак на се...
Играм во живо во Бет Сити на Хрватска конечен 2.60 беше коеф...
И таму ме ебаа:pos:
Јебига,то е....
Ја покрив колку толку со 3000 на минус голови.....не можев со појќе зошто во исто време се играше Интер,а губеше 1-0 од Лацио....абе убајни,се против мене.....ако водеше Интер ќе се покриев подобро.....:mad:

Врти сучи пак зијан.....o_O
Не требаше воопшто да ги форсирам ракометите....
Ама прошлата недела ептен јако поминав со нив,немав промашај,и си реков сеа готово,нема кај да бегаат...
Ако даваа така(редовно)пари од кладилници секој викенд,ќе се затвораа-.... немаше на секој чекор да се отвораат нови....:facepalm:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.848
Поени од реакции
72.517
^Брат колку пари ставаш..... :icon_mrgr:
Знам дека многу често фаќаш, ама јас да лепнам 3 000 на ливче и да ме бутне, правец во Вардар, ласта скокам :icon_mrgr:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас еднаш имав клаено 2500 на Барселона против Милан на 1,3+ и беше 2-1 и тиаго Силва 94 минута последна секунда трас гол со глава 2-2 и ај чао....ШОК..од тогаш повеќе од 1000 не клавам освен на некоја пресигурна шо е.....
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
^Брат колку пари ставаш..... :icon_mrgr:
Знам дека многу често фаќаш, ама јас да лепнам 3 000 на ливче и да ме бутне, правец во Вардар, ласта скокам :icon_mrgr:
Мора да врти зарот:)Секогаш играм со просек од 1000 денари на ливчиња шо ми се поверојатни дека ќе влезат....
Мајтапот настрана,бев во супер ќар прошлите недели затоа исфорсирав оваа недела...
Да ги играв само фудбалите ќе бев добитен.....освен ливчето со Ренџерс....
Јас еднаш имав клаено 2500 на Барселона против Милан на 1,3+ и беше 2-1 и тиаго Силва 94 минута последна секунда трас гол со глава 2-2 и ај чао....ШОК..од тогаш повеќе од 1000 не клавам освен на некоја пресигурна шо е.....
Нема ништо сигурно брат вервај ме...
Сум бил сведок кога на луѓе од Битола му се јавувале од клубови(претежно од наша лига) да товарат пари на некоја "сигурна утакмица,ДИРЕКТНО ОД КЛУБОТ":D
И ништо не излегувало...
Па после абе вака така,среќа немавме,судијата не еба.... ова она....
Во кладилницата и општо како и во повеќето работи е да ризикуваш,да уплатиш, и да чекаш да те погодат утакмиците......
Ако не ризикуваш не можиш да фатиш....
Е сеа не да влегуваш со главата в зид и да играш за 500 000 на талон,ама ако се смисли добра концепција со 3-5 коеф можи да се земи добра пара(секако во зависност од висината на уплатата).....
Сепак ако се гледа неутрално најдобро начин на играње в кладилница е онај рекреативниот......
Со мала уплата да се игра на голем коеф.....така и ќефот е поголем,и шо е најбитно нервозите се сведени на минимуН:D
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
За денеска.

Спортинг-2 ; X
Виљареал-1 ; 0-2
Саутемптон-1
Макаби Хаифа-Xpp ; 2-3
Габон-1
Реџина-2-3

Ракомет-Данска-1 како планина
Србија се мислам дали да ја играм +47,5 голови
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.240
Ја пуштив Виљареал тим2+ за 500 . коефициентот е 2 во спорт лајф , па ќе видиме

Ја утнав темата :)
 
D

draft

Гостин
Вчера заврши мојата кариера, вака:

Културно на ливче си ги пишав Манчестер Ј. X2, Барселона 2, Милан 2 и Интер 1. Уплаќам, гледам добивка, 4500 денари.
Си викам: малце е, сакам 5000. Отварам билтен и барам некоја со 1.15 коефициент. Ја гледам Мајами - Милвоки. Мајами дома имаше 6 победи и 1 пораз, Милвоки во гости 1 победа и 8 порази. Мајами е прв фаворит за титула, Милвоки потпросечна екипа. И си викам ќе ја допишам оваа, ако само таа ме заебе, ќе го сметам тоа како знак од "горе" дека не треба да играм спортска. :pos:
И викам на таа што работи во кладилница дека сум заборавил да пишам една па да ми го преправи ливчето, да ми ја допише и Мајами.

Ден потоа, Мајами 82-94 Милвоки, сите други фатени. Не се нервирав, само си реков дека више спортска НИ-КА-КО.

Еве и слика

DSC00008.JPG
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Неможам да сфатам ... се по една утакмица паѓам ... ова ми се дешава задниве две недели :place: ќе банкротирам уш малце ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom