Помош, софтверски проблеми и совети

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
а треба сеа нешто да те молиме да кажеш кој е филмот или?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
филмот не е уметнички туку ебачки. безвеза е филмот

Прегледај го приврзокот 141350
Дада и јас мислев да му пишам ама Спенсер лесно се нервира и детски одговори враќа па затоа баталив.
Успеа да го најдеш или ова е само слика?
Ако си го нашол, пушти линк. Нема да ми смета. Регуларните порки стануваат досадни.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Дада и јас мислев да му пишам ама Спенсер лесно се нервира и детски одговори враќа па затоа баталив.
Успеа да го најдеш или ова е само слика?
Ако си го нашол, пушти линк. Нема да ми смета. Регуларните порки стануваат досадни.
има 720p ама со корејски субтитлови врз видеото, не пречи многу
има германско DVD ама го извадиле риперите српското аудио

овие се release name, барај ги на google

Panama.2015.720p.KOR.HDRip.H264-iMel
CU46.See.you.for.Sex.German.2015.PAL.DVDR-SAViOUR
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Дада и јас мислев да му пишам ама Спенсер лесно се нервира и детски одговори враќа па затоа баталив.
Успеа да го најдеш или ова е само слика?
Ако си го нашол, пушти линк. Нема да ми смета. Регуларните порки стануваат досадни.
Јеа, прочитај си го твојот одговор, бате, па после вади психолошки профили на другите. Моите одговори може се детски, ама твојте се сељачки. Ја барав дали постои програмче, а ти смараш со тоа кој е филмот, кој сака нека е, ако не знаеш да помогнеш, не одмагај. ;)
има 720p ама со корејски субтитлови врз видеото, не пречи многу
има германско DVD ама го извадиле риперите српското аудио

овие се release name, барај ги на google

Panama.2015.720p.KOR.HDRip.H264-iMel
CU46.See.you.for.Sex.German.2015.PAL.DVDR-SAViOUR
Па ко Гаспар Ное го фура Love кој што е цел со секс ко уметнички, зашто и овој да не е? У денешно време какви лајна ги ставаат со етикета уметност, што веќе и уметноста изгуби на вредност.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Некој да ми предложи слично програмче ко RAdmin, за screen monitoring?
Убо си работеше ова се дур не му ставив рутер на ПЦ-то т.е. ко ке е директно поврзана жицата во ПЦ, си ја дава без проблем ИП адресата и си се конектира, а преку рутерот ја дава 192,168,,,, итн. и неможам да се конектирам.
Фала.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Некој да ми предложи слично програмче ко RAdmin, за screen monitoring?
Убо си работеше ова се дур не му ставив рутер на ПЦ-то т.е. ко ке е директно поврзана жицата во ПЦ, си ја дава без проблем ИП адресата и си се конектира, а преку рутерот ја дава 192,168,,,, итн. и неможам да се конектирам.
Фала.
ќе направиш port forwarding во рутерот за портот на кој работи RAdmin и во RAdmin ќе ја внесиш јавната ип адреса, не локалната, и пак ќе може да се конектираш на пц-то.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
ќе направиш port forwarding во рутерот за портот на кој работи RAdmin и во RAdmin ќе ја внесиш јавната ип адреса, не локалната, и пак ќе може да се конектираш на пц-то.
Дали јас да си напишам порт во Радмин пример 4321 и во рутерот да му напраам форвард или портот што радмин го дава само да му направам форвард?
Еднаш пробував така да му напраам форвард али не успеав. Ќе тестирам пак.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Дали јас да си напишам порт во Радмин пример 4321 и во рутерот да му напраам форвард или портот што радмин го дава само да му направам форвард?
Еднаш пробував така да му напраам форвард али не успеав. Ќе тестирам пак.
сеишто е. за кој порт да се одлучиш да го користиш направи port forwarding за тој порт.
 
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
Не знаев каде да го поставам прашањето па ајде тука.:) Се надевам ќе можите да одговорите.
Долго време симнувам филмови и буквално се шо ми треба преку kickass torrents и се си функционираше најнормално.Ама во последно време ми прави проблеми, не можам ништо да симнам.Ми се уклучуваат нешто чкљ вируси програми, и се симнува нешто што нема блага врска со она што треба да се симне.
Ете вака изгледа.
Untitled1111.png
Чаре? Нерви искинав готово.:mad:
Иначе insanity во прилог на летото што следи, слабеам де.:icon_lol:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Не знаев каде да го поставам прашањето па ајде тука.:) Се надевам ќе можите да одговорите.
Долго време симнувам филмови и буквално се шо ми треба преку kickass torrents и се си функционираше најнормално.Ама во последно време ми прави проблеми, не можам ништо да симнам.Ми се уклучуваат нешто чкљ вируси програми, и се симнува нешто што нема блага врска со она што треба да се симне.
Ете вака изгледа.
Прегледај го приврзокот 141402
Чаре? Нерви искинав готово.:mad:
Иначе insanity во прилог на летото што следи, слабеам де.:icon_lol:
malwarebytes anti malware
adwcleaner
junkwareremoval tool
скенирај и бриши со програмиве
рестартирај компјутер
ако уште имаш проблеми пиши

А да, marambo ми отвори очи, најверојатно идеш на некоја фејк кик ес.
Ама не е лошо сега да си ги пуштиш и програмиве.
 
Последно уредено:
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Не знаев каде да го поставам прашањето па ајде тука.:) Се надевам ќе можите да одговорите.
Долго време симнувам филмови и буквално се шо ми треба преку kickass torrents и се си функционираше најнормално.Ама во последно време ми прави проблеми, не можам ништо да симнам.Ми се уклучуваат нешто чкљ вируси програми, и се симнува нешто што нема блага врска со она што треба да се симне.
Ете вака изгледа.
Прегледај го приврзокот 141402
Чаре? Нерви искинав готово.:mad:
Иначе insanity во прилог на летото што следи, слабеам де.:icon_lol:
кој сајт го отвараш?
https://kat.cr/ e сега официјален сајт на kickasstorrents
 
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
Пробав преку официјалниот сајт и се си функционираше супер се додека не почна да се спушта.
Тhe system cannot find the path specified.И толку.
Пробав и со филм, да не биде само програмата ама никако не почнува да се далнодира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom