Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
Имам инсталирано Torrentstream player,но вчера го избришав реков ај ќе ја пробам новата верзија Аce player
и интсталирав ми дава ова
Прегледај го приврзокот 80237
пробав да ставам стрим за гледање ,не ми го ни отвора ,после тоа решив да го избришам и да се вратам на Тоrrentstream player ама ми дава пак истото ,и пак не може да гледам ниеден стрим.

ПОМОШ ?
Помош...дај лог фајлот. Да не ти блокирал антивирусот?
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Дечки стварно се нервирам со еден компјутер дома.Има 2 хард диска на него од по 160 гб и со едниот на кој што е оперативниот систем си работи нормално но кога ке го приклучам вториот се блокира цел компјутер.Во БИОС уредно се наместени и уредно се поврзани ама кога и да го упалам после 10 мин работа закочува.На другиот хард диск имам само слики околу 60 гб, и преку Task Mаnager кога пробувам да направам End Process(Тree) ми го дава следново: Unable to terminate process. Access is denied.Можно ли е од некој глуп вирус да е?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.918
Поени од реакции
7.582
Па од кога го инсталирав window 8 не ставив,се мислев кој антивирус е добар , обврски други ми се фатија ,брат ми не се замара со тоа и остана без антивирус компјутерот.

Ако знаеш некој добар антивирус дај ми линк во поарака торент да симнам ,може тоа ќе ми помогне ,има можда и вируси .
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Само што ми се поремети компјутерот. Кога ќе го уклучам ми пишува дека windows-от не се стартувал автоматски. И ми дава опции tab и del да одберам каде сакам да влезам. И ми пише нешто за Boot device...

Јас сум тежок лаик за компјутери, така да ако има некој кој сака да ми помогне и да ми каже што да правам, нека ми пише порака.
Итно ми е! Фала ви.
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Па од кога го инсталирав window 8 не ставив,се мислев кој антивирус е добар , обврски други ми се фатија ,брат ми не се замара со тоа и остана без антивирус компјутерот.

Ако знаеш некој добар антивирус дај ми линк во поарака торент да симнам ,може тоа ќе ми помогне ,има можда и вируси .
Wndows 8 си има вграден антивирус. Се може да симнуваш преку торенти али немој никогаш антивирус.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Има некаков начин да се зачува во компјутерот онлајн стрим, пример фудбалски меч од спорт лемон ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.918
Поени од реакции
7.582
Wndows 8 си има вграден антивирус. Се може да симнуваш преку торенти али немој никогаш антивирус.
Oк тогаш што би можело да биде проблемов
Имам инсталирано Torrentstream player,но вчера го избришав реков ај ќе ја пробам новата верзија Аce player
и интсталирав ми дава ова

пробав да ставам стрим за гледање ,не ми го ни отвора ,после тоа решив да го избришам и да се вратам на Тоrrentstream player ама ми дава пак истото ,и пак не може да гледам ниеден стрим.

ПОМОШ ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.918
Поени од реакции
7.582
Стави го овде лог фајлот. Ти пишува каде да го бараш. Обичен текст фајл е.
од Аce stream најдов нешто не знам дали баш тоа е тоа

тука не можам да го прикачам кога одам Прикачи датотека

еве ти го вака http://www71.zippyshare.com/v/12126687/file.html
--- надополнето: 24 декември 2013 во 17:05 ---
А денес пробав го uninstal-ирав програмот Тorrent stream player инсталирав ace stream player ,и ми нема никаков фолдер од инсталираната програма ace stream player во program files нити пак во program files (x86)
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
од Аce stream најдов нешто не знам дали баш тоа е тоа

тука не можам да го прикачам кога одам Прикачи датотека

еве ти го вака http://www71.zippyshare.com/v/12126687/file.html
Uninstall целосно. Значи кога ќе заврши, оди во Program files и избриши таму фолдерот со името. Во Start напиши %appdata% и стисни Enter. Во Roaming најди го фолдерот и избриши го. Избриши се од Recycle Bin, па инсталирај го. Ако имаш CCleaner, откако ќе го uninstall-ираш, прочисти низ registry. Не заборавај да ги избришеш сите фолдери од програмот!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.918
Поени од реакции
7.582
Uninstall целосно. Значи кога ќе заврши, оди во Program files и избриши таму фолдерот со името. Во Start напиши %appdata% и стисни Enter. Во Roaming најди го фолдерот и избриши го. Избриши се од Recycle Bin, па инсталирај го. Ако имаш CCleaner, откако ќе го uninstall-ираш, прочисти низ registry. Не заборавај да ги избришеш сите фолдери од програмот!
Uninstall му нправив уште пред да пишеш ти ова ,и го инсталирав ,сега работи нормално само што не ми го наоѓа во program files фолдер од програмата.:mad:
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
Uninstall му нправив уште пред да пишеш ти ова ,и го инсталирав работи нормално само што не ми го наоѓа во program files како фолдер програмава.:mad:
Напиши го во Start, мора да ти даде. На иконата Properties и ќе ти покаже што активира.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.918
Поени од реакции
7.582
Напиши го во Start, мора да ти даде. На иконата Properties и ќе ти покаже што активира.
во старт менито во срчот ли да пишам?
така пишав ми ја наоѓа програма ама не знам како да кликнам Properties
 

Kajgana Shop

На врв Bottom