Помош, софтверски проблеми и совети

H

HITCH

Гостин
Е, вака сега. Имам многу глуп проблем. До пред некое време супер си слушав club fm на нет, ама од пред некој ден не ми се уклучува никако. Приметив дека сум го изместила VLC т.е. сум го кликнала некаде и сега филмовите и музиката не ми се уклуува преку оваа програма. Значи ми треба помош како да направам за пак да можам да ја користам оваа програма без милион кликања. Веројатно имам избришано некаков драјвер, оти воопшто не ми ги отвара радијата преку никаков програм, ама не знам што см избришала.
Не знам дали ме сфативте. :(
 
T

Tetro

Гостин
Е, вака сега. Имам многу глуп проблем. До пред некое време супер си слушав club fm на нет, ама од пред некој ден не ми се уклучува никако. Приметив дека сум го изместила VLC т.е. сум го кликнала некаде и сега филмовите и музиката не ми се уклуува преку оваа програма. Значи ми треба помош како да направам за пак да можам да ја користам оваа програма без милион кликања. Веројатно имам избришано некаков драјвер, оти воопшто не ми ги отвара радијата преку никаков програм, ама не знам што см избришала.
Не знам дали ме сфативте. :(
Пробај ова симни го. Инсталирај, па кажи.
 
H

HITCH

Гостин
кај го пишува тоа?
Како и да е: инсталирај го тоа, и после вклучи дали ќе пее...

Пробај и со винамп, успат.
еве како ми се појавува, со десен клик и vlc сега работи, но не и со другите програми :tapp: се гледа дека сум најјако хакериште у маало :pos:
 
T

Tetro

Гостин
еве како ми се појавува, со десен клик и vlc сега работи, но не и со другите програми :tapp: се гледа дека сум најјако хакериште у маало :pos:
ц ц ц, шо муабет напрајфме за џабе само :pos:
иди кај ова шо ти е club.mp3 (bilo koe), имаш таму Show in folder, ќе видиш кај е. ќе си го преместиш на десктоп и од таму ќе го кликаш.
 
H

HITCH

Гостин
ц ц ц, шо муабет напрајфме за џабе само :pos:
иди кај ова шо ти е club.mp3 (bilo koe), имаш таму Show in folder, ќе видиш кај е. ќе си го преместиш на десктоп и од таму ќе го кликаш.
Ц ц ц добро бе не ти е срам цело време да ми кажуваш што да симнам, а толку било лесно?! Џабе ме вртеше ваму таму :pos:

ФАЛА!
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Ми се рестартира PC то и ми се појавува ова и неке да се уклучува ај ако може некој да ми каже како да го решам проблемот фала .
Прегледај го приврзокот 34670
Во најдобар случај - си заборавил ЦД во цд-ромот!:smir:

Во најлош случај - кажи го погодив ли најдобриот случај?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Немам цд во цд ромот проверив ..не го погоди :D
Некој ти чепкал во BIOS и наместил компјутерот да се подигнува (бутира) од ЦД и САМО ОД ЦД без да има опција да бара HDD.

Треба да наместиш таму да се бутира од хард диск.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Прашав претходно али не помогна.. значи неможам и неможам да снимам игра, нон-стоп проблеми со directX .. го инсталирав,деинсталирав..најновите верзии,сите верзии на directx,ги надоградив драјверите на грфичката и пак ништо.. ossupated error for directX и ерор нот афаунд mss32.dll . Помош ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Прашав претходно али не помогна.. значи неможам и неможам да снимам игра, нон-стоп проблеми со directX .. го инсталирав,деинсталирав..најновите верзии,сите верзии на directx,ги надоградив драјверите на грфичката и пак ништо.. ossupated error for directX и ерор нот афаунд mss32.dll . Помош ?
Реинсталирај си го WIndows-от или стави му нов (понов)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom