Помош, софтверски проблеми и совети

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Aj ve molam nekoj da mi dade password i user name za ESET smart security (NOD32). Porano se sluzev so sifrite sto gi imase na http://nod321.com/ sega neso e smeneto i nemozam bas da se snajdam:pipi:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
44
Поени од реакции
2
десен клик у десктоп>Properties>desktop>customize Desktop>web и унштиклирај ги тие тртај ок и ќе биде по старо:)

Фала многу, си ми учинил голема работа:helou::smir:

И научете се кога барате помош да кажете што оперативен систем користите! :)

Прв пат се обраќам за помош па ненемерно сум пропуштил да напоменам за кој оперативен систем станува збор. Во секој случај добра забелешка за во иднина. Фала:helou::helou::helou::helou:

Вајда XP има на Vista/7 го нема овој проблем ајде вака десен клик на My Computer --->Advanced и Preformance Settings стиклирај ги сите Apply и OK
XP-е,и јас не знам како се направи така,сигурно нешто било стиснато. Фала за помошта :helou::helou::helou::helou:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Зошто кога си ставам слика на позадина и после ако го рестартирам компјутер или ако го оклучам од ново ке ми се појава црна слика ??
И нема ја после пак позадината...:nesvest:
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Зошто кога си ставам слика на позадина и после ако го рестартирам компјутер или ако го оклучам од ново ке ми се појава црна слика ??
И нема ја после пак позадината...:nesvest:
Windows not genuine
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Зошто кога си ставам слика на позадина и после ако го рестартирам компјутер или ако го оклучам од ново ке ми се појава црна слика ??
И нема ја после пак позадината...:nesvest:
Не ти е активиран оперативниот систем, за тоа не можеме да помогнеме бидејќи е забрането :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Зошто кога си ставам слика на позадина и после ако го рестартирам компјутер или ако го оклучам од ново ке ми се појава црна слика ??
И нема ја после пак позадината...:nesvest:
Програмчето на ПП чекај го :smir:
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Епа вака,кога пуштам еден фолдер..па после уште еден(2та да бидат пуштени)ми дава тоа..донт сенд и сенд ерор репорт...на кое и да стегнам..ги снемува иконите и после пак ги дава,фолдерите се исклучуваат..а фолдери 2 пуштени во исто време(кај мене) неможи..чаре некое?
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
1. Пробај Систем Ристор.
2. Скенирај за вируси.
3. Симни spybot-search and desteroy, адпејтирај и скенирај.
4. Научи се да бараш помош!
.
.
.
Пиши што си правел пред ова да ти се појави, дали си инсталирал некои програми. Пиши што оперативен систем користиш. Пиши какви папки сакаш да отвориш(некогаш со музичките папки xanalyze.dll прави проблеми).......
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Jaс се извинувам ако сум офтопик(а сум:smir:)ама незнаев кај да пишам...знае ли некој дали може да се расипе екранчето на мп3 ако не се уклучува неколку недели?
Денес јас го уклучив после некое време,онака е ок само екранчето не функционира,а пред тоа беше во ред.Можно ли е да се расипе од стоење?:)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
За жал промашена е темата ама ај можеби ќе ти помогне некој :)
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Jaс се извинувам ако сум офтопик(а сум:smir:)ама незнаев кај да пишам...знае ли некој дали може да се расипе екранчето на мп3 ако не се уклучува неколку недели?
Денес јас го уклучив после некое време,онака е ок само екранчето не функционира,а пред тоа беше во ред.Можно ли е да се расипе од стоење?:)
од стоење не е можно да се расипе..
освен ако некој не стоел на него...или пак стоел надвор и врнел ..топло да се стопи...ладно да смрзни..и така у курташакски период:) да можно е од стоење...
купи си ново бе...евтини се:hihi:
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
од стоење не е можно да се расипе..
освен ако некој не стоел на него...или пак стоел надвор и врнел ..топло да се стопи...ладно да смрзни..и така у курташакски период:) да можно е од стоење...
купи си ново бе...евтини се:hihi:
Амм..па не верувам дека некој стоел на него или врнел....под масичка беше цело време:)
Инаку знам дека не се мн скапи,ова е околу 2000 ден,ама убавко ми е ,а и поклон ми е од драга личност...сепак фала на одговорот...барем знам дека не е од стоење:)
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Амм..па не верувам дека некој стоел на него или врнел....под масичка беше цело време:)
Инаку знам дека не се мн скапи,ова е околу 2000 ден,ама убавко ми е ,а и поклон ми е од драга личност...сепак фала на одговорот...барем знам дека не е од стоење:)
повели и другпат:hihi:
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Немам премиум ацц. на мегаупл. и затоа барам торент за македонската енциклопедија. фала :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom