Помош, софтверски проблеми и совети

12212112

17.04.2024
Член од
25 октомври 2023
Мислења
138
Поени од реакции
127
Јас би преинсталирал Windows (симни инсталационо од официјална, немој од торенти), сите драјвери од официјална страна за твојот модел, и после активирај го според овие чекори. Голема е шансата дека имаш некој апдејт што те заебава, или пак несоодветен драјвер.
Благодарност до тебе, Лестер.
Бидејќи од тогаш ми нема направено проблем,ќе почекам некое време да завршам со работи некои, па отпосле ќе направам како што пиша.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.413
Поени од реакции
22.981
Сакам да анинсталирам програм и ми искача ова :
gggggggggggdf.png
Како можам на друг начин да го избришам програмот ?
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.413
Поени од реакции
22.981

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.749
Поени од реакции
35.339
@Lester Freamon да не знаеш решение и за мојов проблем ?
Пробај нешто вака, се работи за различен софтвер, но во принцип маката е слична:
1. Open the directory where Quest Install is installed. (Eg. C:\Program Files\Quest Software\Quest Installer).
2. You should find the"Install.log".
3. Move (cut and paste somewhere else) the "install.log" to the desktop.
4. Now, double click the uninstall.exe or unwise.exe (in the installation directory).
5. It will ask you to open the installation log. Locate to the "install.log" file on your desktop
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.068
Поени од реакции
2.630
Зошто ова го дава, и како да го решам ? Нов е лаптопот, да не е нешто неправилно инсталирано

11.png

Исто на таскбар доле цело време ова стои

Screenshot 2023-12-17 123020.png
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.964
Поени од реакции
39.540
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.068
Поени од реакции
2.630
Не гледам ништо чудно, не го кликај само.
Да прочитав дека не треба да се клика, ама мора да стои цело време така нема начин да се тргне ?
И ова првиов скрин не беше, сега се појави
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.964
Поени од реакции
39.540
Да прочитав дека не треба да се клика, ама мора да стои цело време така нема начин да се тргне ?
И ова првиов скрин не беше, сега се појави
Рестартирај ако не си пробал, апдејтирај или преинсталирај драјвер за гпу
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.920
Поени од реакции
7.471

Пробај со оваа и вади драјвери само од официјална страна на нвидиа.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.413
Поени од реакции
22.981
Пробај нешто вака, се работи за различен софтвер, но во принцип маката е слична:
1. Open the directory where Quest Install is installed. (Eg. C:\Program Files\Quest Software\Quest Installer).
2. You should find the"Install.log".
3. Move (cut and paste somewhere else) the "install.log" to the desktop.
4. Now, double click the uninstall.exe or unwise.exe (in the installation directory).
5. It will ask you to open the installation log. Locate to the "install.log" file on your desktop
Го видов ова инфо на нет ама работата е што немам ваков фајл во програм фајлс. Затоа прашувам за друга опција. Инаку ги инсталирав Халф Лајф 1 со двете продолженија ОФ и БШ ама некои антички верзии за вин 98 на вин 10. Дури не можам ни да ги играм како што треба, на пример не можам Опен ГЛ графика да стаам . Сега па не можам ни да ги реинсталирам и избришам а немаат унинстал икона. Унинсталери вреди ли да симнувам или џабе се во случајов ?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.964
Поени од реакции
39.540
Го видов ова инфо на нет ама работата е што немам ваков фајл во програм фајлс. Затоа прашувам за друга опција. Инаку ги инсталирав Халф Лајф 1 со двете продолженија ОФ и БШ ама некои антички верзии за вин 98 на вин 10. Дури не можам ни да ги играм како што треба, на пример не можам Опен ГЛ графика да стаам . Сега па не можам ни да ги реинсталирам и избришам а немаат унинстал икона. Унинсталери вреди ли да симнувам или џабе се во случајов ?
деинсталирај ги од контрол панел, џабе фајловите ги бришеш ако таму не ја деинсталираш
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
182
Поени од реакции
184
Сакам да анинсталирам програм и ми искача ова :
Прегледај го приврзокот 400662
Како можам на друг начин да го избришам програмот ?
Пробај со софтвер Revo Uninstaller. Ја наоѓаш во листа програмата, или hunter mode, ја селектираш со нишан. Мислам ќе завршиш работа
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.413
Поени од реакции
22.981
деинсталирај ги од контрол панел, џабе фајловите ги бришеш ако таму не ја деинсталираш
Роналдо па тоа ми е главниот проблем што го прашувам : :pos:
Сакам да анинсталирам програм и ми искача ова :
Прегледај го приврзокот 400662
Како можам на друг начин да го избришам програмот ?
Автоматски споено мислење:

Пробај со софтвер Revo Uninstaller. Ја наоѓаш во листа програмата, или hunter mode, ја селектираш со нишан. Мислам ќе завршиш работа
Од систем ќе ја избрише или само римув ќе направи како шифт - делит ?
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
182
Поени од реакции
184
Роналдо па тоа ми е главниот проблем што го прашувам : :pos:

Автоматски споено мислење:


Од систем ќе ја избрише или само римув ќе направи како шифт - делит ?
Све ќе избрише и од контрол панел дури до регистри
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.666
Поени од реакции
8.600
Дали има некој софтвер сличен на WinNTsetup, и дали уствари постои таа можност кај линуксот, да инсталирам linux os, на пример Минт, преку windos а хард дискот да ми е поврзан на УСБ. После само да го ставам харддискот у ПЦ и да се доврши инсталацијата.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom