Помош, софтверски проблеми и совети

M

memento

Гостин
Лаптоп вин 10 имам пасворд ставено, сега пробав да го исклучам но не бива.
Netplwiz, users must use a password ..... го отштиклирав и пак ми бара пасворд
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
првиот ти е TN панел, ни hdmi нема, некој стар модел овој, не вреде таков за тие пари, освен ако не е гејминг некој модел, а овој не е. не се купува TN панел денес
другиот е PLS, како IPS, само го нема на залиха пишува
ако го нема тој вториот на залиха тогаш овој
http://www.anhoch.com/product/39055/monitor-24-lg-24mp48hq-p-ips-led-full-hd-1920x1080p-vgahdmi-5ms-black
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Зависи за што ќе се користи. Ако може уште 50 евра на таа сума, тогаш Dell U2414H
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Za doma za rabota mi treba, igri odamna ne Igram, filmovi gledam na TV. Tnx
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Za doma za rabota mi treba, igri odamna ne Igram, filmovi gledam na TV. Tnx
Dell мислам дека имаат 3 години гаранција, за разлика од останатите со 2 години.
U2414H моделот од U серијата е со најниска цена и има преубав дизајн со тенки рамки, се подесува висината, а за сликата нема потреба од коментар. Добар е за работа и седење подолго време пред него.

Види го во живо и направи споредба со модели на LG и Самсунг.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Dell мислам дека имаат 3 години гаранција, за разлика од останатите со 2 години.
U2414H моделот од U серијата е со најниска цена и има преубав дизајн со тенки рамки, се подесува висината, а за сликата нема потреба од коментар. Добар е за работа и седење подолго време пред него.

Види го во живо и направи споредба со модели на LG и Самсунг.
Da ama od inside info znam deka Dell (ili barem ovie sto se nosat vo MKD) se daleku od brendot, valjda stvari sto ne go prosle kontrolniot checkpoint :))) ajde ke vidam da se vratam vo MKD, nabrzina bese ova sto razbarav., fala na site uste ednas.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Da ama od inside info znam deka Dell (ili barem ovie sto se nosat vo MKD) se daleku od brendot, valjda stvari sto ne go prosle kontrolniot checkpoint :))) ajde ke vidam da se vratam vo MKD, nabrzina bese ova sto razbarav., fala na site uste ednas.
Once you go Dell, you never go back.
Остај инсајд инфо, остај далеку од бренд, најбоље е да си ги видиш сама.
Ја Dell-ов шо го земав пред 3-4 години и кошташе околу 200 евра, си е стакло.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Da ama od inside info znam deka Dell (ili barem ovie sto se nosat vo MKD) se daleku od brendot, valjda stvari sto ne go prosle kontrolniot checkpoint :))) ajde ke vidam da se vratam vo MKD, nabrzina bese ova sto razbarav., fala na site uste ednas.
Не знам дали е точно тоа инфо, само можам да кажам дека баш тој модел е веќе докажан и најдобар избор за тие пари во изминатите 3 години. Нешто што го немам користено и проверено кај многу корисници не го препорачувам.

Распрашај се има многу што на работа имаат Dell монитори, најчесто го користат во фирми и ќе ти кажат искуство. Ако се сомневаш во Анхоч имаш и други што увезуваат Dell
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
dell se lotarija da ne recam prevara. poveke revizii ima na toj monitor U2414H, od podocneznite site se zalat, dosta problemi imaat. vertikalni linii, pozadinskoto probiva epten...
najverojatno prva serija ke ja napravat dobra da se prosiri glas i posle menjaat delovi za pogolem profit.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
dell se lotarija da ne recam prevara. poveke revizii ima na toj monitor U2414H, od podocneznite site se zalat, dosta problemi imaat. vertikalni linii, pozadinskoto probiva epten...
najverojatno prva serija ke ja napravat dobra da se prosiri glas i posle menjaat delovi za pogolem profit.
Bas taka, istoto e i so laptopite. Porano Dell bea ime i na rabota ni bese se Dell niz cela Ex YU, sega site se zalat.
Once you go Dell, you never go back.
Остај инсајд инфо, остај далеку од бренд, најбоље е да си ги видиш сама.
Ја Dell-ов шо го земав пред 3-4 години и кошташе околу 200 евра, си е стакло.
Не знам дали е точно тоа инфо, само можам да кажам дека баш тој модел е веќе докажан и најдобар избор за тие пари во изминатите 3 години. Нешто што го немам користено и проверено кај многу корисници не го препорачувам.

Распрашај се има многу што на работа имаат Dell монитори, најчесто го користат во фирми и ќе ти кажат искуство. Ако се сомневаш во Анхоч имаш и други што увезуваат Dell
Potocno ne moze da bide, nikogas ne zboram bez zadnina, moze ste imale vie sreka, moze i jas ke imam ili ke nemam, ne mi se igra koga veke nesto go znam deka ne go biva bas bas
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И сега се име Dell и имам еден лаптоп и монитор што ги користам за работа, а за дома два пати во рок од 5 години купив Асус и кај двата се појавија мртви пиксели. Може јас сум имал среќа да се погоди, ама изгледа и останатите сто како мене што добија ист бренд и модели имале среќа.

Не убедувам некој да купи Dell, ама и другите брендови не се тоа што мислите. И јас мислев дека Асус се добри и ги платив поскапо, ама...


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
591
Поени од реакции
508
Толку офтопик на тема како во оваа не е виден одамна.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550

Kajgana Shop

На врв Bottom