Помош, софтверски проблеми и совети

Дискусија во форумот 'Оперативни системи и софтверски апликации' започната од Sase91, 25 март 2007.

1. MARCELLO

MARCELLO Модератор

Член од:
    15 јули 2007
    Мислења:
    8.852
    Допаѓања:
    3.772
    Што ми е со камерава знае некој ? Прашав истово и во Windows 10 темата ама ај и овде може ќе ја имам среќата да одговори некој.

2. xope

xope

Член од:
    10 април 2018
    Мислења:
    611
    Допаѓања:
    545
    ја знам што му е.
    расипан е.
    па ете убаво пишува апликација за камера од windows е нешто дефект, се избришало нешто
    пробај со reinstall
    https://www.intowindows.com/how-to-reset-and-reinstall-the-camera-app-in-windows-10/

3. MARCELLO

MARCELLO Модератор

Член од:
    15 јули 2007
    Мислења:
    8.852
    Допаѓања:
    3.772
    А ја уклучив пред некој ден после не памтам кога последен пат користено. Ќе пробам ова.

4. Tutor

Tutor

Член од:
    15 март 2010
    Мислења:
    4.555
    Допаѓања:
    3.644
    Помош, на лап топ имам windows 8.1 Pro , така купен од салон пред 3-4 години.. ме утепа со нотификации од вчера дека за месец дена ми истекува лиценцата , да го активирам као со нов Product key ... од гугл пробував некој клучеви ама ни еден не работи... ќе бидам благодарен ако некој помогне..

5. mkgunner

mkgunner

Член од:
    8 септември 2008
    Мислења:
    8.115
    Допаѓања:
    5.354
    Имаш линк во ПП

На Tutor му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Петар12345

Петар12345

Член од:
    21 октомври 2009
    Мислења:
    1.354
    Допаѓања:
    1.822
    Здраво на сите
    Имам проблем со лаптоп Dell со i7-6500U со 8GB Ram и 2GB Графичка АMD Radeon R5 M335 на Windows 10 Pro (кракуван)
    Проблем имам што после активна работа ако го исклучам со Sleep или Hibernate (затворање на капак) и потоа ако го вклучам компјутерот се вклучува, но екранот е цел со бел снег (како телевизорине порано). Во позадина се слуша музика пример ако сум имал вклучено, значи процесорот и оперативниот си се покренати. Едино треба хард ресет да му направам да се исклучи и после да го вклучам.
    10 пати имам преинсталирано драјвери на граафичка, симнав и неколку програми за апдејт на сите драјвери и пак неуспешно.
    Некое чаре пред да го преинсталирам windows-от?

7. Govinda

Govinda Lud, Zbunjen, Nenormalan

Член од:
    20 април 2014
    Мислења:
    1.720
    Допаѓања:
    1.279
    A da probas da si go praesh "shutdown" normalno, da batales sleep i hibernation opcija? :)

8. xope

xope

Член од:
    10 април 2018
    Мислења:
    611
    Допаѓања:
    545
    а драјвери за интел графичка имаш ли најнови инсталирано? кога не играш сликата оди преку интел графичката.

9. GreenRoot

GreenRoot ^Зелен^

Член од:
    20 јули 2011
    Мислења:
    2.222
    Допаѓања:
    1.581
    И дa гo преинстaлирaш виндoусoт пaк тaкa ќе ти прaви. Вaлдa прaви кoнфлит сo дрaјверите нa грaфичкaтa. Прoбaј сo други дрaјвери.

И јaс имaв сличен прoблем нa вин10 сaмo штo кaј мене сликaтa беше црнa a лaптoпoт рaбoтеше, пa прoблемoт гo решив наједноставно, сo инстaлирaње нa седмицa :D

Инaче кaј мене прoблемoт беше дрaјверoт зa грaфичкa. Т.е јaс си имaв инстaлирaнo кoмпaтибилен дрaјвер aмa вин10 ми гo aпдејтирa aвтoмaтски демек сo пoнoв и ми гo сјебa цел лaптoп.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk

10. Big Bull

Big Bull ОК

Член од:
    23 август 2008
    Мислења:
    550
    Допаѓања:
    389
    Исто е и кај мене на Dell, при гасење сликата црна, а лаптопот уште работи и мораш да го гасиш со копчето. Проблемот е со драјверот, ама никако да го решам.

Сподели преку: