Помош, софтверски проблеми и совети - III дел

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Ete vidi ja ovaa slika...Ovoj post mi e od vcera mislam

Imam problem so download i toa samo od stranata na microsoft.Help!
Code error 80244019

najdov resenie na nekoj sajt ama kaj mene nemozam da go najdam toa sto go pisuva

Error(s) Found: Code 80244019 when trying to run Windows Update in Windows Vista indicates a problem in connecting to Windows Update Server. As a initial check, check if you are having connectivity problems. Also, if there is a proxy server used in your Internet Explorer, try to disable the proxy and check if that helps. This may not work in some corporate environments. Please check with your network administrator in this case. If all looks fine then this could be a problem in Windows Registry and you may have to make the following registry modifications:

1. Click Start - Run, type regedit and press enter.
2. Navigate to the following Registry key
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Win dows\WindowsUpdate\AU]
HKEY_LOCAL_MACHINE
\SOFTWARE
\Policies
\Microsoft
\Windows
\WindowsUpdate
\AU

3. Once in, from the right-pane, change the value of the key
“UseWUServer”=dword:00000001
to
“UseWUServer”=dword:00000000





mozebi format e resenieto
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Дечки дајте мозе ли нкој да помогне да влезам некако на администраторскиов акаунт на компјутеров, татко ми ставил пасворд и не го казува никако а вака се нервирам немозам на гест да исталирам никакво програмце и такви работи..Читав некаде мозе да го сменам ама не е тоа работата..Ако има некој помош, фала,ако не здравје..:pipi:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Дечки дајте мозе ли нкој да помогне да влезам некако на администраторскиов акаунт на компјутеров, татко ми ставил пасворд и не го казува никако а вака се нервирам немозам на гест да исталирам никакво програмце и такви работи..Читав некаде мозе да го сменам ама не е тоа работата..Ако има некој помош, фала,ако не здравје..:pipi:
Незнам дали е дозволено вака јавно да се зборува за ова, така да ти објаснив по ПП :)
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
еј како да влезам во BIOS ( каде да го најдам BIOS-от и што да натиснам ) треба да направам некои измени да ми работи една програма
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Епа у BIOS се флева на два начина со стискање на delete или F2 рестатирај го компјутерот и стискај на тие две копчиња и ке влезеш или F2 или delete :helou:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
еј како да влезам во BIOS ( каде да го најдам BIOS-от и што да натиснам ) треба да направам некои измени да ми работи една програма
Внимавај какви измени ќе направиш, дека можеш да го зафркнеш компјутерот па воопшто да не се подига windows-от.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
ако го заебе само ја вади батеријата и решен проблем :kesa::baeh:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
ако го заебе само ја вади батеријата и решен проблем :kesa::baeh:
Ако јас и ти знаеме како се решаваат тие проблеми, можеби некој друг незнае :) Дека знам човекот бараше упатство за инсталирање на XP, затоа мое мислење е дека не е многу навлезен во тие работи :helou:
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
ве молам за помосш кога це го уклучам компјутеров некогас не се уклучува ќе се рестартира два три пати и потоа се уклучува многу ме нервира што мозе да е
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
колку време вака ти прави брат ??? од сега или по додолго
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom