Помош, софтверски проблеми и совети - III дел

Статус
Затворена за нови мислења.

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Имам проблем со звучниците на компјутерот,уклучени се ама нема глас,кога го уклучувам компјутерот 2 секунди има глас и одма прекинува, уклучив една песна отидов во Sound Effect па Conector Sensing стискам на Start се полни тоа до 100.. и така кога се полни има глас 2 секунди во текот на полнењето и потоа пак нема.Проверив да не ми е ставено на Mute ама не е до што може да биде проблемот???Ај ве молам за помош,фала однапред.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Фати на Манчестер? Трк по нова звучна :pos: или реинстал на драјверите.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Фати на Манчестер? Трк по нова звучна :pos: или реинстал на драјверите.
Ај објасни како да направам реинстал на драјверите на кој драјвери треба да направам...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Драјверите за звучната, десен клик мај компјутер, пропертис, хардвер, дивајс менаџер, (во меѓувреме го ставаш цедето со драјверите за звук и не го отвараш) па одиш на звучната картица, десен клик, апдејт драјвер, некст, некст.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
ај ви се молам од кај да ја симнам анти-вирусот Nod32 со лиценца .. плсс нека ми помогне некој полн сум со вируси ..
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Драјверите за звучната, десен клик мај компјутер, пропертис, хардвер, дивајс менаџер, (во меѓувреме го ставаш цедето со драјверите за звук и не го отвараш) па одиш на звучната картица, десен клик, апдејт драјвер, некст, некст.
Мора ли да имаш цд за да се направи апдејт? Од кај да го најдам сеа цедето упм..
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Мора ли да имаш цд за да се направи апдејт? Од кај да го најдам сеа цедето упм..
Епа иди на гугле, пиши download (името на звучната) drivers, simni gi drajverite i instaliraj si gi kako sto ti objasni Apokalipto
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Епа иди на гугле, пиши download (името на звучната) drivers, simni gi drajverite i instaliraj si gi kako sto ti objasni Apokalipto
Со разлика што ќе треба сам да му дадеш на компјутерот од каде да ги инсталира драјверите, на browse копчето и то :)
 
Член од
28 јануари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
68
со што да отворам BIN file итно ми треба
фала
 
С

Спенсер

Гостин
ја инсталирав VIRTUAL TENNIS 3, и ми го покажа ова кога сакав да ја стартувам играта,иначе и порано ја имав и ми ја уклучуваше, и реинстал напрајв и па нејке,позз
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.130
Поени од реакции
842
Со која програма се отвора *.desktop фајл?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom