Помош, софтверски проблеми и совети - III дел

Статус
Затворена за нови мислења.

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Ми треба помош...од вчера почна незнам зашо на моменти ми се гаси мониторот и ми се кочи и морам да праам рестарт.Пред малце ми се случи тоа,значи све работи најнормално само ја не глеам нишо - Црн е екранот.Преска ми покажа нешо adobe али не видов дека беше укочено...Решение има?
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Ми треба помош...од вчера почна незнам зашо на моменти ми се гаси мониторот и ми се кочи и морам да праам рестарт.Пред малце ми се случи тоа,значи све работи најнормално само ја не глеам нишо - Црн е екранот.Преска ми покажа нешо adobe али не видов дека беше укочено...Решение има?
Да не е од она Blue Screen? Ти се појавува плава слика и одбројува нешто и одма рестарт?

YEEEEEEAHHHHH!!!! Фала Акаша........закн е програмчево........полесно не може да биде......имаш зеленко:back:

Едит: Имаш код за програмата...да не биде триал само 15 дена::::????
www.picnik.com можеш онлајн да корегираш red eye.. :)
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Како да напраам ко ќе го уклчувам комјутеров одма да ми се логира, а не да треба да кликам акаунт?
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307


како да го решам овој проблем?? навистина не знам за што станува збор? почна да ми се појавува откако го форматирав пц-то, и сакав да стартувам со една игра. кои драјвери се потребни?? хелп?:helou:
 

Attachments

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301


како да го решам овој проблем?? навистина не знам за што станува збор? почна да ми се појавува откако го форматирав пц-то, и сакав да стартувам со една игра. кои драјвери се потребни?? хелп?:helou:
Инсталирај си драјвери за графичката.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
е сега има друг проблем, цд-то со драјвери го немам, па каде да видам кои драјвери ми се потребни за да ги симнам од нет?
 
Член од
21 октомври 2007
Мислења
96
Поени од реакции
13
е сега има друг проблем, цд-то со драјвери го немам, па каде да видам кои драјвери ми се потребни за да ги симнам од нет?
Провери овде. http://driverpacks.net/DriverPacks/overview.php

Со помош на овие пакети може да си направиш свое сопствено бутабилно Цд ( slipstream) така да не ќе мора да бараш драјвери на друг начин, и секогаш ќе се инсталираат со системот.
Прочитај убаво што содржат пакетите и одбери што тебе ти треба. Има пакети за SATA, графика и аудио.
Нормално ќе ти треба и програм за интеграција на пакетите ти го препорачувам nLite koj e бесплатен и одличен, и се разбира бутабилно Цд.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
да, ама како да видам во мојот компјутер каква ми е графичката??? оти стварно немам поим каква ми е, знам дека е нвидиа, ама не знам другите детали...па неможам да симнам драјвери...
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
да, ама како да видам во мојот компјутер каква ми е графичката??? оти стварно немам поим каква ми е, знам дека е нвидиа, ама не знам другите детали...па неможам да симнам драјвери...
Симни ја Everest Home (нема инсталација) стартувај го програмот и оди во делот за графичката... пишува таму име на графичката.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom