Помош, софтверски проблеми и совети - III дел

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
да, ама како да видам во мојот компјутер каква ми е графичката??? оти стварно немам поим каква ми е, знам дека е нвидиа, ама не знам другите детали...па неможам да симнам драјвери...
На десктопот десен клик....properties....settings...advanced....и горе во едно од јазичињата ќе ти пишува...GeForce xxxx ХХХ...е тоа е твојата графичка

Или...Start...control panel....system....hardware...device manager...vo Display adapter... klik na plusot i ke ja vidis karticata.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
најобично само се копира? зашто кај што барав на нет сегде имаше дека треба некои посебни програми.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Еве за што ви зборев..


иначе сега сум уклучен од vGA mode,пробав избришав работите шо би можеле да сметаат и пак црно се појавува...
Решение има или само носење кај експерти за вакво срање?
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
@ hellz guardian: А направи како што ти вика тоа Save your work, and reboot ssystem...?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Еве за што ви зборев..


иначе сега сум уклучен од vGA mode,пробав избришав работите шо би можеле да сметаат и пак црно се појавува...
Решение има или само носење кај експерти за вакво срање?
Реинсталирај ги драјверите за графичката :toe:
И нешто што не е во врска со проблемот, каков интернет имаш ?
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Реинсталирај ги драјверите за графичката :toe:
И нешто што не е во врска со проблемот, каков интернет имаш ?
Неможам да реинсталирам сега...иначе он.нет соло 10...ај не е важно ке го однесам на сервис..
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Неможам да реинсталирам сега...иначе он.нет соло 10...ај не е важно ке го однесам на сервис..
Ама не да го реинсталираш windows-ot, туку само драјверите за графичката. За 5 мин ќе го средиш. А инаку те прашав за интернетот, дека видов кај лан конекцијата имаш !, најверојатно немаш ставено днс.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Ама не да го реинсталираш windows-ot, туку само драјверите за графичката. За 5 мин ќе го средиш. А инаку те прашав за интернетот, дека видов кај лан конекцијата имаш !, најверојатно немаш ставено днс.
Знам за шо ми збориш еве реинсталирав драјвот и сеа коа идам надоле да прочитам нешо на интернет или во некој фолдер ми праи вака


Ако разбираш,како ми се обновува цела страна отпоново...истото и кога сакам да мрднам фолдер ми се го снемува фолдерот и го појавува таму кај шо сум го донел.Како и да е утре го носам на поправка.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Каде да ги најдам сликите и другите фајлови што сум ги примил од Скајп?
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Кадешто си ги зачувал, таму се... ако не си ги избришал :toe:
Сите што ги имам примено ми се ставени автоматски во фолдерот кој што е по дифолт наменет од програмот.Барав нешто на интернет и пишуваше дека се во C:\Documents and Settings\Application Data\Skype\Skype Received Files.Е сега, тој фолдер го нема кај мене и сигурен сум дека го немам избришано.Дали има некоја друга локација кај што Скајп ги снима фајловите?
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Сите што ги имам примено ми се ставени автоматски во фолдерот кој што е по дифолт наменет од програмот.Барав нешто на интернет и пишуваше дека се во C:\Documents and Settings\Application Data\Skype\Skype Received Files.Е сега, тој фолдер го нема кај мене и сигурен сум дека го немам избришано.Дали има некоја друга локација кај што Скајп ги снима фајловите?
Search :)

Пиши го фајлот у search и ќе те однесе кај локацијата каде што Skype ги зачувава фајловите.

П.С. Ако незнамш ниеден фајл како се вика... нека ти прати некој слика или било што колку да видиш каде ги зачувува фајловите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom