Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
5 септември 2012
Мислења
1.275
Поени од реакции
1.135
Да не има некаква врска што ми се исклучени абдејтите на Виндоусот?
Не би требало.. инаку еден другар имаше проблем со лаптоп и кога стискал некој тастер на тестатура се исклучувало wifi-то. Примети другпат нешто. Ако не ке бараме по гугл.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.115
Поени од реакции
328
Не би требало.. инаку еден другар имаше проблем со лаптоп и кога стискал некој тастер на тестатура се исклучувало wifi-то. Примети другпат нешто. Ако не ке бараме по гугл.
Немам приметено досега ништо такво. :/
 
G

garthok

Гостин
Купив кутивка за 2.5 сата хдд иста ваква е сега првиот ден си работеше сосем ок а денес се виндоусот никако да го распознае (пробав на три компјутери) значи цело време ги мењам конекторите, полека го вадам па го ставам еднаш сака еднаш неќе не знам што е проблемот втора ваква кутивка купувам исто срање ми се дешава. Како да не му дава доволно струја такви некои знаци дава а вака си свети црвено дека работи. Некоја алтернатива да не знаете како да си го направам екстерен дисков без да ме дупи вака
 
Член од
19 август 2013
Мислења
29
Поени од реакции
1
Дали можам да заменам процесор чиј Socket е 1155 LGA со процесор со Socket 771 na Foxconn H61MXL/H61MXL-K матична?
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
879
Nope, како прво физички е невозможно бидејќи се работи за различно лежиште со различен број и распоред на пинови.
 
Член од
19 август 2013
Мислења
29
Поени од реакции
1
ок значи треба да барам процесори што поддржуваат строго сокет 1155 или?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Дали можам да заменам процесор чиј Socket е 1155 LGA со процесор со Socket 771 na Foxconn H61MXL/H61MXL-K матична?
Каков процесор имаш моментално и до колку пари планираш да потрошиш за нов?
 
Член од
19 август 2013
Мислења
29
Поени од реакции
1
Каков процесор имаш моментално и до колку пари планираш да потрошиш за нов?
Моментално имам Intel(R) Pentium(R) CPU G620 @ 2.60GHz, а планирам некаде докај 5-6 илјадарки да потрошам за нов, да неморам да купувам секоја година подобар и подобар :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom