Помош при избор на Андроид бокс?

Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Бидејќи не гледам тема за боксовиве морав да отворам тема тука,а заинтересиран сум да купам Андорид бокс но како што гледам има различни и во главно за мене не многу познати брендови освен Хиаоми боксот,е пак сега дајте некој ваши предлози што би било најдобро да се земи!?
Од овие што се нудат кај се следните:
Mi Box
EVEREST NANO310A (9786)
ANDROID TV BOX M8S 2GB RAM
Android Smart TV Box LDK IV-518
Android Smart OTT TV Box MXQ Pro
Android Smart OTT TV Box MXQ-4K

 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Како што гледам по спецификации најдобар ми личи M8s:)
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Како што гледам по спецификации најдобар ми личи M8s:)
Абе во ред по спецификации,во пракса како се покажани е битно да не се како они СТ и другите чкарт брендови кој по спецификации се исто така добри но во пракса се катастрофа.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
MI Boxot mislam deka nema LAN port, sto e ogromen nedostatok za live streaming, neli kabel si e kabel, znam deka imaat i bela kockesta varijanta, pa mozebi taa ima.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Јас го купив X96 од Алиекспрес за 40 долари со се поштарина, верзија со 2 гига РАМ, 16 г РОМ, А53 4 јадрен процесор(многу е побрз него А9 процесорот), и што е најважно, доаѓа со веќе инсталирани Коди, Мобдро(ги има сите можни и неможни канали во светот-најмногу спортските).

Прифаќа тастатура и маус, нормално ХДМИ кабел иде со него

Еве како изгледа пуштено на 109 см ТВ (што поголем екран, полесно со препознава квалитет) или неквалитет):

 
Член од
26 април 2012
Мислења
204
Поени од реакции
123
Бидејќи не гледам тема за боксовиве морав да отворам тема тука,а заинтересиран сум да купам Андорид бокс но како што гледам има различни и во главно за мене не многу познати брендови освен Хиаоми боксот,е пак сега дајте некој ваши предлози што би било најдобро да се земи!?
Од овие што се нудат кај се следните:
Mi Box
EVEREST NANO310A (9786)
ANDROID TV BOX M8S 2GB RAM
Android Smart TV Box LDK IV-518
Android Smart OTT TV Box MXQ Pro
Android Smart OTT TV Box MXQ-4K
Јас го имам тој од листата LDK IV-518 скоро година дена. Боксот функционира супер без проблеми ама главен проблем му е застарениот андроид. Работи на 4.4.2, а новата верзија на Коди веќе бара 5.1 така да барај некој бокс со понов андроид по можност 6-ка за да немаш проблеми со компатибилност на програми подолго време
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
139
Поени од реакции
24
Препорака за Android Box, ќе го користам за стримови (највеќе за фудбал). И ако може некој да каже како ги добивате листите(стримовите) за каналите за коди ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Препорака за Android Box, ќе го користам за стримови (највеќе за фудбал). И ако може некој да каже како ги добивате листите(стримовите) за каналите за коди ?
Јас веќе пишав погоре дека го купив X96 за 40 долари(цената е поголема, но го начекав на флеш понуда). Стримовите ги има веќе во апликацијата Mobdro која ја имам и на мобилниот, и во самата апликација си има канали.спортски, филмови, вести, наука, верски.....одиш на пример на спорски и ти ги дава на листа сите светски канали-Арена сите канали, Скај, Спортклуб,, шпанските.....буквално сите. Кликак на Ок и се отвора стримот. И толку.

Можиш да ориклучиш и маус и тастатура , да си отвараш броузери....исто како на компјутер
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
139
Поени од реакции
24
Јас веќе пишав погоре дека го купив X96 за 40 долари(цената е поголема, но го начекав на флеш понуда). Стримовите ги има веќе во апликацијата Mobdro која ја имам и на мобилниот, и во самата апликација си има канали.спортски, филмови, вести, наука, верски.....одиш на пример на спорски и ти ги дава на листа сите светски канали-Арена сите канали, Скај, Спортклуб,, шпанските.....буквално сите. Кликак на Ок и се отвора стримот. И толку.

Можиш да ориклучиш и маус и тастатура , да си отвараш броузери....исто како на компјутер
Тоа е тоа што го барав. Не сум знаел за апликацијава, сега ја пробав на Samsung тел и стримовиве се солидни. Не знам колку би била квалитетна сликата на Телевизор ?
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
Тоа е тоа што го барав. Не сум знаел за апликацијава, сега ја пробав на Samsung тел и стримовиве се солидни. Не знам колку би била квалитетна сликата на Телевизор ?
Ако ти е тоа последна шанса за гледање во ред, ама сликата е ...ње во однос на иптв стрим.
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
139
Поени од реакции
24
Ако ти е тоа последна шанса за гледање во ред, ама сликата е ...ње во однос на иптв стрим.
Епа VIP освен Sport Klub 1,2,3 .. немаат други спортски канали. Не знам како функционира Kodi и од кај ги наоѓате стримовите. Ама мислам дека не траат долго 24-48 ... Поправете ме ако грешам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom