Помош околу Shoutcast Radio

Член од
1 мај 2009
Мислења
204
Поени од реакции
52
Здраво

Купив хостинг за Shoutcast радио. Немам никакво искуство со ова. Научив како да ставам мп3ки на сервер само сеуште не знам како да го започнам стримот. Нема каде не побарав и што не прочитав, не знам зошто ми е илузорно како да го почнам преносот. Инаку фирмата што го издава просторот има некој си софтвер за пуштање музика и плејлисти- Centova.

Ако некој има искуство со ова молам да помогне

Исто, ако темава не припаѓа во оваа категорија преместете ја каде што треба
 
V

Vollstandig

Гостин
Здраво

Купив хостинг за Shoutcast радио. Немам никакво искуство со ова. Научив како да ставам мп3ки на сервер само сеуште не знам како да го започнам стримот. Нема каде не побарав и што не прочитав, не знам зошто ми е илузорно како да го почнам преносот. Инаку фирмата што го издава просторот има некој си софтвер за пуштање музика и плејлисти- Centova.

Ако некој има искуство со ова молам да помогне

Исто, ако темава не припаѓа во оваа категорија преместете ја каде што треба

Тикви си побарал. Ај трк овде.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
sphinx Другар да не знаеш за следнава ствар имам радио направано на listen2myradio.com ама финтата е што ми вика дека радиото е онлајн ама незнам како да пуштам песни :cautious: од каде пробав ставив песни на виндос медиа плеер ама пак ништо -.-
 
V

Vollstandig

Гостин
sphinx Другар да не знаеш за следнава ствар имам радио направано на listen2myradio.com ама финтата е што ми вика дека радиото е онлајн ама незнам како да пуштам песни :cautious: од каде пробав ставив песни на виндос медиа плеер ама пак ништо -.-
Креирај фејсбук профил и објавувај линкови од јутуб, самото ќе те најди и ќе ги свири песничките.(y)
 

Mr.Tasev

Расад за лопате
Член од
30 ноември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
76
sphinx Другар да не знаеш за следнава ствар имам радио направано на listen2myradio.com ама финтата е што ми вика дека радиото е онлајн ама незнам како да пуштам песни :cautious: од каде пробав ставив песни на виндос медиа плеер ама пак ништо -.-
можеш преку виртуал дј ... ама срање се серверите ... најпрвин работат после серат ... јас имам радио ама ми кења ... сега ќе купувам хост нов за радиово http://urbanpulseradio.site44.com/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom