Помош околу Counter-Strike (општо)

Red

41M847
Член од
10 јуни 2007
Мислења
388
Поени од реакции
6
Знае ли некој детално да објасно што се треба за да се креира Half-Life сервер за да може да се игра преку интернет, да влегуваат други играчи без проблем..... исто како и CS Non Steam....

Пробав симнав HLDS v4.1.1.0 од FilePlanet, правам Dedicated Server, и ми вика дека е стара верзијата, а понова нема искочено :nesum:

Пробав и само да креирам, па да пишам sv_lan 0 во конзола, и тогаш на другите им го дава оној ерор (Class C)

Да не треба да се симне некој посебен patch, fix...

Ако знае некој, или пробал, или направил..... ве молам нека пише тука на оваа тема!

Фала однапред!
Поздрав!
А да те прашам дали сакаш да купиш сервер?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
BTW која беше командата у конзола што се пишува за да ја гледам цела стаза?

Да пообјаснам:

Пример, играм некоја долга стаза, и од кај што стојам јас, не го гледам другиот крај на стазата. Пример на крај на стазата има ЅИД кој е многу оддалечен, и до него нема препреки. И не го гледам ѕидот, а за да го видам, треба да се доближам повеќе до него, за да се појави.

Имаше команда у конзола, ама сум ја забораил.....
 
Член од
17 јули 2007
Мислења
34
Поени од реакции
0
koj K*R mu e na pcvo:S:S go formatirav i nejke da mi go podigne cs setupot... a go simnav od cs.kajgana???:cry::angry2:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
BTW која беше командата у конзола што се пишува за да ја гледам цела стаза?

Да пообјаснам:

Пример, играм некоја долга стаза, и од кај што стојам јас, не го гледам другиот крај на стазата. Пример на крај на стазата има ЅИД кој е многу оддалечен, и до него нема препреки. И не го гледам ѕидот, а за да го видам, треба да се доближам повеќе до него, за да се појави.

Имаше команда у конзола, ама сум ја забораил.....

Еве и пример со слики од мапата cs_assault:

ТУКА СЕ ГЛЕДА ЅДИОТ НА ДРУГИОТ КРАЈ ОД МАПАТА



ТУКА СЕ ВРАТИВ 3-4 ЧЕКОРИ ПОНАЗАД, И ВЕЌЕ НЕ СЕ ГЛЕДА ЅИДОТ

 

Red

41M847
Член од
10 јуни 2007
Мислења
388
Поени од реакции
6
ме интересира колку е цената ...одприлика
цената е 15 евра 12 слотови може и помалце зависи колку слотови сакаш

а инаку корун можам да ти направам слотови колку сакаш само кажи иначе под 12 слотови цената е 12 евра
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Иам еден проблем со sXe - то. Значи го пуштам, ја пуштам играта и на Loading скринот ми ја гаси играта. Од прва влагаш и после ако се мења мапа или ако идам од еден на друг сервер ми ја гаси играта. Ова почна откоа искочи новото sXe. Koга немам sXe не прави вака. Го симнав и фиксот ништо не помага. Ако знае некој што да праам ќе бидам благодарен. :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
цената е 15 евра 12 слотови може и помалце зависи колку слотови сакаш

а инаку корун можам да ти направам слотови колку сакаш само кажи иначе под 12 слотови цената е 12 евра
А зашто морам да платам сервер кога ИСТОТО тоа можам и на мојот компјутер? Не сваќам каде е разликата......

Да те чатстам пиво или ќебапи :) па да ми кажеш ШТО ТОЧНО да направам дома за да имам асален сервер. Пред 2-3 недели на мој сервер дома игравме по 12-13 души со лаг ДО 80. Значи се беше супер. И наеднаш (е само тоа неможам СЕУШТЕ да откријам како) се сјеба нешто, и од тогаш ако влезат над 5 души, лагот иде над 2000, а до 5 души, лагот е до 60.
 

Red

41M847
Член од
10 јуни 2007
Мислења
388
Поени од реакции
6
А зашто морам да платам сервер кога ИСТОТО тоа можам и на мојот компјутер? Не сваќам каде е разликата......

Да те чатстам пиво или ќебапи :) па да ми кажеш ШТО ТОЧНО да направам дома за да имам асален сервер. Пред 2-3 недели на мој сервер дома игравме по 12-13 души со лаг ДО 80. Значи се беше супер. И наеднаш (е само тоа неможам СЕУШТЕ да откријам како) се сјеба нешто, и од тогаш ако влезат над 5 души, лагот иде над 2000, а до 5 души, лагот е до 60.
За да имаш еден сервер со добар пинг ти треба добро пц и добар уплоад
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Иам еден проблем со sXe - то. Значи го пуштам, ја пуштам играта и на Loading скринот ми ја гаси играта. Од прва влагаш и после ако се мења мапа или ако идам од еден на друг сервер ми ја гаси играта. Ова почна откоа искочи новото sXe. Koга немам sXe не прави вака. Го симнав и фиксот ништо не помага. Ако знае некој што да праам ќе бидам благодарен. :)
исклучи антивирусот мене касперските ми праеше проблеми,и кога уклучеш sxe почекај неколку секунди да се лоадира немој одма кантерот и пробај
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
исклучи антивирусот мене касперските ми праеше проблеми,и кога уклучеш sxe почекај неколку секунди да се лоадира немој одма кантерот и пробај
Нема врска ова со антивирусот, а за болдираното, не сум од вчера, знам што треба да правам :). Него проблемов се појави откоа искочи најновата верзија на sXe-то. Ваљда ќе треа да напраам мала пауза дур не искочи ново :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom