Помош околу Counter-Strike (општо)

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
Амх мод малку помош ?

Луѓе ај малку помош ве молам:
Се си ги поддесив таму кај тоа users.conf, но сега имам друг проблем како да се логирам на админот фала еве неколку логови:

] amx_kick asas
You have no access to that command
pRo CLan | DarkMan is joining the Counter-Terrorist force
Scoring will not start until both teams have players
] setinfo _pw darkman
Welcome to Counter-Strike
Type 'amx_langmenu' in the console to display a menu where you can choose your language
] sv_restart 1
Unknown command: sv_restart
pRo CLan | DarkMan is joining the Counter-Terrorist force
Scoring will not start until both teams have players
] setinfo _pw darkman
Welcome to Counter-Strike
Type 'amx_langmenu' in the console to display a menu where you can choose your language
] sv_restart 1
Unknown command: sv_restart
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400

bubi4ko

Македонци брее..
Член од
24 јуни 2008
Мислења
274
Поени од реакции
17
Знае ли некој како можам да го сменам тоа во change filter наместо cstrike да пишува Counter Strike????
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Здраво на сите :helou: Имам проблем со кантер на вистава.Кога го земав лаптопов ја инсталирав кантер и ја играв 2-3 недели(без проблеми)ама после направи некој апдејт и кантер почна да сецка.Ја анинсталирав помислив ке се поправи но после пак исто.Кога ке ја инсталирам и ке успеам некако да ја пуштам компјутеров смрзнува :mad: и морам рестарт.Кога ке одам во проблем рипорт ми пишува Problem caused by Half-Life
The problem was caused by Half-Life, which was created by Sierra Entertainment, Inc.. This product is no longer supported by the manufacturer.
Recommendation

For more information about Half-Life, go online to the Sierra Entertainment, Inc. website:
Sierra Entertainment, Inc.
If you are unable to fix this problem and continue to receive errors, you can also uninstall Half-Life.
How do I uninstall a program?


Имал ли решение или да го фрлам од прозор лаптопов? :) :salut:



 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Кога ја инсталираше играта.. беше како администратор? Дај и унинстал и инсталирај ја како администратор во Games или нешто слично, не во Program Files. (бидејки и онака не ти е оригинал (или е?) па нема што да ти бара во Program Files.)
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Кога ја инсталираше играта.. беше како администратор? Дај и унинстал и инсталирај ја како администратор во Games или нешто слично, не во Program Files. (бидејки и онака не ти е оригинал (или е?) па нема што да ти бара во Program Files.)

да како администратор сум логиран постојано :) ја анинсталирав и инсталирав 3 пати,сега ке пробам пак како што ми кажа во Games,прв пат инсталирав од цд ми го даде другар,после ја симињав и инсталирав од cs.kajgana.com :toe: Фала на помошта ке пишам што сум направил. :salut:
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Кога ја инсталираше играта.. беше како администратор? Дај и унинстал и инсталирај ја како администратор во Games или нешто слично, не во Program Files. (бидејки и онака не ти е оригинал (или е?) па нема што да ти бара во Program Files.)

Успеав ! јеесс :vozbud: Фала брат :) Мислам болдираното ми помогна. Фала во секој случај :) позз
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Може ли некој да ми даде линк за да си слегнам програма за снимање на кантер.
И да објасне:kesa:Ако сака.Фала Однапред:smir::smir::smir::smir::kesa:
 

PepoOo

[d^.^b]
Член од
7 април 2008
Мислења
621
Поени од реакции
24
Ке може ли некој да ми ги даде дефалт плеер моделс од кондишн зиро х)
Фала,однапред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom