Помош и совети

Член од
10 јануари 2009
Мислења
289
Поени од реакции
3
ima li nekoj da mi dade sifri za GTA-vice sity(ili nekade ka de sto moze da gi najdam).....da ne te brka policija i slicno..........:salut:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
РИП мора да е КРАТЕНО.
Значи не компресирано,туку кратено,одземано непотребни и/или потребни делови.

Не знам што сакаш да ни докажеш тука?

Skullptura почна да прави RIPS,за потоа да не откинува ништо,туку само да прави високо-компресирани архиви.
И делот RIP му остана во торентите,бидејќи за луѓето означува "нешто намалено",и само така го сфаќаат.

Ако некој прави RIP,тогаш е кратено нешто.
Skullptura правеше рипови,сега само компресира,не рипува веќе.

Плус,сите знаеме како тоа "не сум скратил ништо а е 5 пати помало" работи при игри.
Затоа сите на Skullptura PES 2009 имаа багови со коментатори,бидејќи он не крател ништо.
Да скуллптура компресира и неговите игри се Фулл-РИПови (уствари ништо не е извадено). Според мене треба да се промени тоа РИП во HC (highly compressed). А за ПЕС 2009 стварно не знаев што е финтата со коментаторот мислев до мене е, али не било :):)
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Некаде на форумов прочитав дека има пач за Silent Hill 4-The Room да се игра со маус.Ако некој знае ДАЛИ има или АКО го има нека ми го прати.тенкс:smir:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
А за NFS : MW од 5 мега,post some evidence or it didn't happen.
KGB Compressed? :toe:

Има вакви на разни форуми, само не сум пробал лично дали работат. А и да работат, сигурно ќе ти треба најмалку цел ден да екстрактираш неколку гига. (again, не сум ги пробал, претпоставка)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Да да имаше и ГТА : СА во 64килобајти али кога уклучив да се екстрактира се чекаше 8 саати
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Има многу вакви игри по 5-6 MB, али ќе ти треба јака машина за да го распакуваш, вака ќе ти треба многу време да чекаш, а и повеќето што ги имам симнато јас се оштетени.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дај бе стајте нешто (еве до кај 10 МВ игра) да видиме што е како е?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ај ти пратив по приватна порака GTA San Andreas 6MB па види што ќе биде...
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
4
Дали има некој искуство со хакирање на Sony PSP ми треба "custom firmware" ,до сега не сртенав таков, сите се нешто за мобилни, такви работи...Ако знаете таков кажете.
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
77
Поени од реакции
31
Moze li da mi kazete sto e problemot so assasins creed igrata.Simnata mi e od torrent,ja instalirav,ja krakuvav,go napraviv toa Ubisoft auto-patchot i pak na kraj vike wrong cd...smeniv nekolku krakovi i pak nejke aj ako ima nekoj resenie na problemot neka pise ili neka mi prati krak so raboti po pp.Fala odnapred
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Ова можеби е малку оф топик, ама сепак помош е и поврзано е со игри :pipi: ... Ај да каже некој на што го потсеќа ова, сериозен сум ми треба некоја помош/одговор :) , без оф топици, ако мислите дека знаете кажете. :) :

- shooters
- when it's hot, I like to take a dip
- hungry like a wolf
- Aim for the STARS
- we've got a bleeder
- gibs galore

Ми мириса на Resident Evil. Anyone else?

EDIT: Не е Resident Evil. :( Ај можеби до среда ќе ми текне. :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Left 4 Dead definitivno. Epten e jaka igrata...Horror, zombinja, krvoi, vriskanja, se vadis od pamet po malce, ti preporacuvam da ja igras srede nok, so pusteni zvucnici jako...:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
^

Не бе. :) Играта е од 90тите години, многу стара. Има на GOG.com, кој го ќе погоде издавачот на играта, добива купон за бесплатна игра од нивниот каталог. Ама ај погоди го де. :)

Три се најверојатни, Atari, iD Software, 3D Realms. Ама, which one? :) Ќе изберам нешто утре. Бај д веј, регистрирајте се на GOG.com ако сакате, супер сајтче за стари игри. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom