Помош и совети

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
SNOWHITE напиша:
Јас ја имам т.е. можам да ја најдам,не сум сигурна,ама мислам дека е првиот дел,јас ја имам играно одамна јака е играта.

Дали може некој да ми каже дали кога ќе се инсталира емулаторот треба и крак. Немам работено со емулатори и затоа не знам,симнав еден за PS2, ама дали ќе ми треба и крак?
Фала однапред
Доколку се работи за бесплатен емулатор, тогаш не, не ти треба. Ама, ако не е бесплатен софтверот, тогаш или ќе си издвоиш неколку долари, или ќе си симнеш крак. :smir:
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
51
Поени од реакции
0
ОК,еве да речиме не ми треба крак, го симнав емулаторот PCSX2 0.9.2 и сега пробувам никако не можам да пуштам игра, ми вика unable to load bios,симнав уште едно фајлче го пикнав во фолдерот биос,па ми бара некој плагин,симнав и то,па нешто CDVD плагин и тоа го најдов и пак не сака и пак не сака. Луѓе помагајте ако можете и ако знаете, оти 2 дена се избудалив.:zid:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
vaka sea, kazi mi od kade si go simnal emulatorot , mozebi ce mozem da ti pomognem zosto imam iskustvo so toa
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
51
Поени од реакции
0
Shorty напиша:
vaka sea, kazi mi od kade si go simnal emulatorot , mozebi ce mozem da ti pomognem zosto imam iskustvo so toa
Емулаторот го симнав од [SIZE=-1]www.emulator-zone.com, го симнав тој со најголем рејтинг. Ај pls помогни ми ако можиш, важно ми е ептен.[/SIZE]
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
vaka sea: za sto ti treba emulator? za ps2 ili ps1 ?
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Dali procita vo opisot deka ne raboti so originalnite komercijalni igri ?


Moze problemot i do igrata da bide
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
51
Поени од реакции
0
Ама има листа на игри кој ги подржува и овие игри кои ги пробував ги има во листата и пак не играат плус пробав повеќе игри и ниедна не сака да игра. Ако можеш да ми помогнеш дали треба уште нешто да симнам кажи.

Или дали треба некој фајл некаде да го ископирам во некој фолдер или....

Еј Shorty дали ти имаш некој емулатор кој го имаш проверено и работи, па да ми го пратиш некако или да ми кажиш од каде да го симнам PLEASE!!???
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Абе подолго време не ја бев играл Fifa Maneger 07 и вчера ме фати нешто меракот и седнав ја играв околу 4саати и ја исклучив нели сичко нормално ја снимив прво и вечерта да ја уклучам повторно ке се уклучи и ке излезе таа рекламата на EA SPORTS ке заврши и одма право сичко е црно и комп. се врака на десктопо.А и порано сум ја играл немаше никакви проблеми.
Знае ли некој што е проб да ми помогне???
 
Член од
20 март 2007
Мислења
30
Поени од реакции
1
Vaka. Zemav SONY 2 od edno dete koe mi go sitka za 5.000 den.Mi go dade prvo onaka na test period tri dena i utre treba da odlucam dali ke go vrakam ili ne.Inace SONY-vo e full, ima se, cip,dva joystika,memoriska kartica i sve drugo. Mi dade i nekoi igri negovi da gi probam, mada stari se ama nema veze. Igrav so igrav i resiv od eden drugar da zeam nekoi igrici da gi probam ama fintata so ovie neke da gi pusti. Stvarno neam pojma so e. Ako moze da mi kazete so pobrgu za da znam dali da go vrakam ili ne.
 
Член од
30 април 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
Snake1 напиша:
Vaka. Zemav SONY 2 od edno dete koe mi go sitka za 5.000 den.Mi go dade prvo onaka na test period tri dena i utre treba da odlucam dali ke go vrakam ili ne.Inace SONY-vo e full, ima se, cip,dva joystika,memoriska kartica i sve drugo. Mi dade i nekoi igri negovi da gi probam, mada stari se ama nema veze. Igrav so igrav i resiv od eden drugar da zeam nekoi igrici da gi probam ama fintata so ovie neke da gi pusti. Stvarno neam pojma so e. Ako moze da mi kazete so pobrgu za da znam dali da go vrakam ili ne.
vidi slucajno da ne ti se izorani diskovite ili eventualno do laserot da ima prasina fateno ili pa mozebi e veke istrosen. A patem kolku e ps2 na novo?
 
Член од
20 март 2007
Мислења
30
Поени од реакции
1
DA, do laserot bilo ama nisto nemozam da go napravam. Mu se javiv na drugarceto i mi vika deka mu bil zeznat i mi vika ke go odnesel na popravka, Mu vikam brat, zadrzisi go ne mi treba. Fala bogu so mi go dae na test period inace...otidoa 5.000. Inace ps2 na novo e 11.000 so se chip.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.288
А кај се продаваат чипувани? Пратете преку ПП
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
abe jas da ve prasam nesto
ja imav instalirano edna igra i izleze prodolzenie .
go zemav ama se ukluci autoplay i stegna install ama mi pisuvase dali sakas da ja isklucis igrava ja no pak isto pa pak i ne mozese zosto znaes nekoj ????
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Тоа ваљда било expansion pack и за да ја играш таа треба да ја имаш и оригиналот :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom