Помош за улица во Скопје

Статус
Затворена за нови мислења.

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.787
Поени од реакции
4.441
Јас сум од Велес, имам потреба да најдам една улица во Скопје, инаку зграда на ФОНКО, улица Скупи, засега ги имам само тие информации, незнам ни кој населба или општина е:toe:
Се надевам дека некој од овие скопјанишчава (мала шала:icon_lol:) ќе ми помогне, ако имате било каква идеја каде е би било од помош.
Мене конкретно ми треба ако може некој да ми покаже на google maps каде точно се наоѓа или пак со кој автобус да стасам до таму, а тргам од ТЦ, рекорд, или Црниче
фала ви однапред
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.486
Поени од реакции
79.629
На Партизанска симни се после Букурешт, значи кај Лептокарија. Иди накај Вардар, накај салата Борис Трајковски (тоа ти е во правец на Скопска Црна Гора). Таму (во близина на салата) ти е и Александар Палас и мостот на Вардар. Го поминуваш мостот и на раскрсницата (со семафори) што е веднаш после мостот, идеш лево, по улицата. Од десна страна на улицата ти е прво, Тојота, после БеЕмВе. А Од лева страна на улицата ти е Хубомаркет, па бензинска пумпа со автосалони на некои француски срања (Пежо ли, незнам баш точно). Тука е зградата баш заедно со салоните, буквално позади пумпата.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.787
Поени од реакции
4.441
ви благодарам многу, навистина ми помогнавте
може модераторите да ја заклучат темава ако не и најдат некоја друга намена
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom