Помош за избор на лаптоп

Член од
7 јуни 2022
Мислења
16
Поени од реакции
5
Не знам за што планираш да го користиш, но јас би одел од старт со барем 32гб рам:
Прегледај го приврзокот 412975
Pa bidejki ucam web development vo glavno za takvi raboti bi go koristel, momentalno imam pc i3 9100f 16gb ram i gtx 1650 i malku bavno pocna da mi raboti vs code pa i mislam deka nesto so 32gb ram bi mi odgovaralo ne samo za web dev tuku i za drugi raboti kako light video edit za ponatamu.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.735
Поени од реакции
35.267
Pa bidejki ucam web development vo glavno za takvi raboti bi go koristel, momentalno imam pc i3 9100f 16gb ram i gtx 1650 i malku bavno pocna da mi raboti vs code pa i mislam deka nesto so 32gb ram bi mi odgovaralo ne samo za web dev tuku i za drugi raboti kako light video edit za ponatamu.
Зависи што правиш во vs code, некогаш може да ти работи бавно и со многу појак лаптоп од овој што го гледаш. Дали провери што ти прави проблем, дали е меморијата, процесорот, или можеби дискот?
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540
Pa bidejki ucam web development vo glavno za takvi raboti bi go koristel, momentalno imam pc i3 9100f 16gb ram i gtx 1650 i malku bavno pocna da mi raboti vs code pa i mislam deka nesto so 32gb ram bi mi odgovaralo ne samo za web dev tuku i za drugi raboti kako light video edit za ponatamu.
Повеќе јадрен процесор + 32гиги + ссд
За пцто може рамче (макс колку држи плочата 2 х 32? ) и ссд
кажи што матична имаш?
вс коде ако ти работи малку бавно нема простор за грижа.
 
Член од
7 јуни 2022
Мислења
16
Поени од реакции
5
Повеќе јадрен процесор + 32гиги + ссд
За пцто може рамче (макс колку држи плочата 2 х 32? ) и ссд
кажи што матична имаш?
вс коде ако ти работи малку бавно нема простор за грижа.
h310 asus maticna imam podrzuva do 32gb mislam ama ne mi e da frlam pari u star pc poveke sum za nesto novo
Автоматски споено мислење:

Зависи што правиш во vs code, некогаш може да ти работи бавно и со многу појак лаптоп од овој што го гледаш. Дали провери што ти прави проблем, дали е меморијата, процесорот, или можеби дискот?
Momentalno nisto ozbilno front end kucam vue.js, potocno od koga pocnav vue da ucam vs code pocna da me zaebava kako po baven da mi stana.
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540
h310 asus maticna imam podrzuva do 32gb mislam ama ne mi e da frlam pari u star pc poveke sum za nesto novo
Автоматски споено мислење:


Momentalno nisto ozbilno front end kucam vue.js, potocno od koga pocnav vue da ucam vs code pocna da me zaebava kako po baven da mi stana.
пцто среди го за гејминг за другово првата реченица од мојот пост.
Intellisense ако те дупи пак не е проблем.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.121
Поени од реакции
830
Дали некој има искуство со овој дуќан https://itoutlet.mk/?
Гледам имаат програма да вратиш стар уред Леново и да земеш нов.
 
Член од
7 јуни 2022
Мислења
16
Поени од реакции
5
Zdravo na site ako moze mala pomos se mislam pomegu ovie dva laptopa koj bi mi vrsel poveke rabota, planiram za kodiranje da go koristam na praksa pa bitno mi e baterija da drzi i da ima solidni performansi:

Ili ako imate nesto druog da ponudete slobodno ponudete. Fala vi odnapred.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom