Помош: Вируси, црви и разни штетници

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
Имам Windows 7 и користам Аваст антивирус. На секои две минути ми се појавува нотификација „Мalicious url blocked“. Го исчистив со Super Anti Spyware и со CC Cleaner. Ништо! Знам точно кога го закачив чудово, ама не знам како да го откачам. Help! :(
Читни овде.
http://smallbusiness.chron.com/avast-malicious-url-blocked-popup-keep-appearing-35740.html
Прочитај го внимателно пасосот со наслов Existing Infections
Најверојатно авастот не го пронаоѓа вирусот.
Ако не ти помогне тоа погоре, пиши ПП за натамошни инструкции.
 
Член од
30 април 2009
Мислења
107
Поени од реакции
1
проблем со страница која што ја кажуваат како ризична,и сега се закачи и никако да ја откачам од броусерите http://www.qvo6.com овој шит ме нервира и ако има некој да помогне тоа би било супер.!!!! плсс
 
Член од
28 октомври 2012
Мислења
272
Поени од реакции
39
Zdravo na site ako moze nekoj da mi kaze kako se pravi special permision na kompjuter vi blagodaram mnogu.
 
Член од
28 октомври 2012
Мислења
272
Поени од реакции
39
Ne ja zgreshiv temats mi trebashe special permisdion za da otstranam zastiteni virusni fajlovi no veke ne mi treba.poz
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Дали може некој да ми каже што е проблемов со мојов компјутер?
Ставив усб стик во компјутерот и ми најде вирус. Ок за среќа имам антивирус го најде и избриша ама кога го ставив усб-то на друг компјутер повторно се појави вирусот!? Некое решение? Инаку името на вирусот е win32/Kryptik.AVVN trojan или така нешто. Фала однапред! :)
 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
224
Поени од реакции
70
Дали може некој да ми каже што е проблемов со мојов компјутер?
Ставив усб стик во компјутерот и ми најде вирус. Ок за среќа имам антивирус го најде и избриша ама кога го ставив усб-то на друг компјутер повторно се појави вирусот!? Некое решение? Инаку името на вирусот е win32/Kryptik.AVVN trojan или така нешто. Фала однапред! :)

форматирај ја флешката, или можеби не ти е избришан туку е ставен само во карантин?!
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
форматирај ја флешката, или можеби не ти е избришан туку е ставен само во карантин?!
За форматирање ќе пробам ама да во карантин е... Има можност ако е во карантин повторно да влези? Инаку фала :)
 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
224
Поени од реакции
70
За форматирање ќе пробам ама да во карантин е... Има можност ако е во карантин повторно да влези? Инаку фала :)

За секој случај избришај го и од карантинот бидејќи најверојатно не ти треба :D
 

filjandecko

Komandant benzini-HAVUZ
Член од
5 мај 2012
Мислења
326
Поени од реакции
396
dllhost exe го имам во процеси:cool:.како да го тргнам тоа гомно,и дали има врска ова :гомце: со тоа што ми е избришан профилот на еден форум
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Skeniram go C disko so antiviruso i mi izleva 9 infekcii ... otvaram site mi gi pise od JAVA. Mozno lee ka se updatire i ka se slevina JAVA da mi se zakacuvat ? :/
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.559
Поени од реакции
1.844
да ми препорачате некоја програма за да ми го провери и исчисти лап топот од вируси ако имам? ама да е некоја која нема да ми го успорува компјутерот како што прават анти вирусните програми?
 
Член од
28 октомври 2012
Мислења
272
Поени од реакции
39
kako shto znam avg ti e za takva rabota ( ne go usporuva kompiuterot ).
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
да ми препорачате некоја програма за да ми го провери и исчисти лап топот од вируси ако имам? ама да е некоја која нема да ми го успорува компјутерот како што прават анти вирусните програми?
http://www.malwarebytes.org/
и оваа за секој случај ако ти е спор лаптопот, помини и избриши http://www.piriform.com/ccleaner/download

ако си понапреден корисник можеш да ја ѕирнеш и Auslogics Boost Speed.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom