Помош: Вируси, црви и разни штетници

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.861
Поени од реакции
4.805
Дечки овај црвов не ми дава нитуеден сајт од кој било антивирус да отворам и антивирусите не се update-уваат. Читав пред некое време за еден ваков и имаше од еден антивирус кој го откри нова страница каде има прогама за овој да го избрише само не ми текнува кој. Ако некој знае нека пише.
Gasi od net, iscisti temp c:doc and set>app data >temp
Gasi restore mod desen klik na my com properties restore , ako imas firewall kreni go i zabrani port 135,137
eve ti sajtovi posle ovoa probaj so prviot od sophos ako ne na vtoriot imas upastvo za updejti od mic i za regisitri

http://www.sophos.com/support/knowledgebase/article/54457.html

http://www.spywareremove.com/removeConficker.html

E i da ako imas usb ni pod razno ne go stavaj na cist kom i ne go formatiraj go prvin
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
kasperskiot mi pojavi deka nekoj mi ja napaga mrezata i izlegva nekoj broj kako ip adresa dali mozi da go najdam so edna programa kako bese za naoganje preku ip?
 
I

InF3cTeD

Гостин
kasperskiot mi pojavi deka nekoj mi ja napaga mrezata i izlegva nekoj broj kako ip adresa dali mozi da go najdam so edna programa kako bese za naoganje preku ip?
тоа шо ти го дало Касперски мислам дека е предупредување дека некој ти прави атак(упад во ком) и ти ја дава неговата IP адреса а со програма мислам дека можеш да дознаеш кој е
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
тоа шо ти го дало Касперски мислам дека е предупредување дека некој ти прави атак(упад во ком) и ти ја дава неговата IP адреса а со програма мислам дека можеш да дознаеш кој е
taka nekako a koja e taa programa jas imav edna ama od kako go formatirav mi se izbrisa i sea ne mi teknuva kako bese?
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
219
Поени од реакции
5
me interesira sto koristite za zastita od virusi pri mrezno igranje? neso specijalno?:smir:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
me interesira sto koristite za zastita od virusi pri mrezno igranje? neso specijalno?:smir:
Kaspersky и Spyware Terminator:vozbud:

kasperskiot mi pojavi deka nekoj mi ja napaga mrezata i izlegva nekoj broj kako ip adresa dali mozi da go najdam so edna programa kako bese za naoganje preku ip?
со трескаш бе тоа е ИП адреса од сајтото на кој си бил и имало нешто и тои покажува дека е избришан тој црв вирус и слично така да не се секирај никој неможе да ти влезе тукутака во компјутерот:toe:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
384
Поени од реакции
17
Spyware Terminator може со антивирус заедно , да не си имаат некои проблеми , да не се подрзаваат? имам бит дефендер оригинал а на лап топот Нод32
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
Kaspersky и Spyware Terminator:vozbud:

со трескаш бе тоа е ИП адреса од сајтото на кој си бил и имало нешто и тои покажува дека е избришан тој црв вирус и слично така да не се секирај никој неможе да ти влезе тукутака во компјутерот:toe:
abe mi kaza deka mi praj atak na mrezata a ne deka e nekoj virus
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Spyware Terminator може со антивирус заедно , да не си имаат некои проблеми , да не се подрзаваат? имам бит дефендер оригинал а на лап топот Нод32
Да, може. Нема никаков проблем.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Другар јас имам Spyware Terminator и немам забелешки за него.Заедно со анти-вирусот ми е и се у најдобар ред е до сега,немам забелешки.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
10
Kakо можам преко RUN да проверам дали имам вируси во компјутерот ? Фала...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom