Помош: Вируси, црви и разни штетници

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Што си запнала со тој НОД?:back: Си го пробала ли Касперски? Бране проби со Касперски клуч ке ти пратам имам 3-4 шо работат исто и за другите на кој му треба нека пише ПП:smir:
Дај клуч друже жити се,прати ми на ПП.....:smir:
 

kam

kamikaza
Член од
16 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
Ако имате проблеми со аutorun.inf пробајте го овој
[Линкот е избришан од Princ: сомнителен фајл]
ако имате проблем со аutorun.inf он целовреме е активен и кога детектира нешто такво го бриши и аutorun.inf и фајлот т.с. вирусот што треба да го отвори и немојте да се секирате за пасвордот односно ми казуваа дека мислеле дека е вирус а не антивирус. Комбинирајте го со некоја антивирусна растур ќе прави. Јас така го користам.
ако ставите цд и таму ќе ви покаже дека нашол вирус нема врска само паузирајтего и терајте. Така прави оти и таму најдува аutorun.inf нема врска не е допраена програмата да распознава дека тоа е цд.

пробајте го и Virus Effect Remover он не е антивирус само ги поправа работите што ги заебаваат вирусите
http://sourceforge.net/projects/viruseffectremo/
он ќе ви го среди компјутерот откако ќе го исчистите знаете она со скриените фајлови што не ги гледа и се друго во регистри.

Е сега дали некој знае како да го тргнам една верзија на бронток црвот го чистам во компјутерот а тој после неколку дена се враќа и ги заразува папките изгледа е модифициран и се крија во самиот windows.
 

Cak

Член од
22 април 2009
Мислења
212
Поени од реакции
18
Е сега дали некој знае како да го тргнам една верзија на бронток црвот го чистам во компјутерот а тој после неколку дена се враќа и ги заразува папките изгледа е модифициран и се крија во самиот windows.[/quote]
Druze probaj so ccliner ili taka nesto gi brise tepm fajlovi oti tamu odat crvite iams 80% sigurnos deka ke go trgne i posle registrite sredi gi so nego pozdrav
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.861
Поени од реакции
4.805
Е сега дали некој знае како да го тргнам една верзија на бронток црвот го чистам во компјутерот а тој после неколку дена се враќа и ги заразува папките изгледа е модифициран и се крија во самиот windows.
Izbrisi restore mode,temp i napravi scan so malwarebytes imas free verzija na sajtot niven (obavezno i usb ako imas )
 

kam

kamikaza
Член од
16 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
Дечки овај црвов не ми дава нитуеден сајт од кој било антивирус да отворам и антивирусите не се update-уваат. Читав пред некое време за еден ваков и имаше од еден антивирус кој го откри нова страница каде има прогама за овој да го избрише само не ми текнува кој. Ако некој знае нека пише.
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
219
Поени од реакции
5
Дечки овај црвов не ми дава нитуеден сајт од кој било антивирус да отворам и антивирусите не се update-уваат. Читав пред некое време за еден ваков и имаше од еден антивирус кој го откри нова страница каде има прогама за овој да го избрише само не ми текнува кој. Ако некој знае нека пише.
najdi norton,otvara pristap na internet samiot
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
219
Поени од реакции
5
Ставете nod32 и ASquarred и сте прилично заштитени. Планирам да си купам ASquarred околу 20 долари мислам дека беше да купиш лиценца за една година, нуди до сега најдобра заштита што имам видено, така да топло ја препорачувам горната комбинација. Ги имам пробано скоро сите од познативе анти вируси и анти спајвер и овие 2 најдобро се покажале, да не кажам дека само овие биле ефективни...
a kazi mi kako se cistat traces(ostatoci)kompjuter voopsto ne gi gleda a asquarred gi markira
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.148
Дечки овај црвов не ми дава нитуеден сајт од кој било антивирус да отворам и антивирусите не се update-уваат. Читав пред некое време за еден ваков и имаше од еден антивирус кој го откри нова страница каде има прогама за овој да го избрише само не ми текнува кој. Ако некој знае нека пише.

Си фатил Conficker црв, и ти треба специјалиризана алатка за чистење, оди на гугл и напиши Econficker remover.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
99% gi brise no ostanuva nekoj koj ne mozam da go najdam nikako ni racno,a se somnevam deka se i ostatoci od predhodni programi
Во safemode пробај. Ако не па и не мора и да се замараш до толку, нема да ти пречат тие.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom