Помош: Вируси, црви и разни штетници

Член од
17 септември 2008
Мислења
38
Поени од реакции
2
Здраво хакеришта :baeh:
изгледа имам некој вирус закачен, звукот ми е испрекинат кога слушам музика преку winamp, media player, па slow motion effect нешто има.
Значи имам проблем со звукот на компјутерот, Ве молам за некои решенија
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Здраво хакеришта :baeh:
изгледа имам некој вирус закачен, звукот ми е испрекинат кога слушам музика преку winamp, media player, па slow motion effect нешто има.
Значи имам проблем со звукот на компјутерот, Ве молам за некои решенија
Земи скенирај целиот копмјутер и ако најдеш нешто бриши
патем избриши драјверите за звучната, симни си ги најновите ( од официјалната страна секако ) и инсталирај одново...
ако повторно имаш проблем, формат :helou:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Здраво хакеришта :baeh:
изгледа имам некој вирус закачен, звукот ми е испрекинат кога слушам музика преку winamp, media player, па slow motion effect нешто има.
Значи имам проблем со звукот на компјутерот, Ве молам за некои решенија
Немаш вирус, некој ти прочепкал во сетинзите на звучната :baeh::baeh::baeh:
 
D

DeviL_32`

Гостин
Дечки ми треба итна помош од вас! Случајно сум закачил неколку тројанци и долку кај часовникот ми пишува VIRUS ALERT! го скенирав компјутерот најде неколку тројанци и ги избриша ама после тоа уште стое VIRUS ALERT! Ве молам ако можете некако да ми помогнете. Eве ви скриншот
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дечки ми треба итна помош од вас! Случајно сум закачил неколку тројанци и долку кај часовникот ми пишува VIRUS ALERT! го скенирав компјутерот најде неколку тројанци и ги избриша ама после тоа уште стое VIRUS ALERT! Ве молам ако можете некако да ми помогнете. Eве ви скриншот
А што ти се случува со компјутерот? Кочи, се рестартира, се гаси, немаш интернет....... или само ти пишува доле VIRUS ALERT!

Ако е ова последново, остај го, само ти ќе го имаш, ќе бидеш фраер у маало :)
 
D

DeviL_32`

Гостин
А што ти се случува со компјутерот? Кочи, се рестартира, се гаси, немаш интернет....... или само ти пишува доле VIRUS ALERT!

Ако е ова последново, остај го, само ти ќе го имаш, ќе бидеш фраер у маало :)
Хаха :) инаку беше преполнет со тројанци не сакаше компјутерот да се уклучи...Сега немам проблеми со тројанците само ова ми остана...помош?
 

I am a bastard!

God Save The Queen
Член од
18 септември 2008
Мислења
94
Поени од реакции
8
Да бе во последно ( и мене не успеа да ме одмини ) шема е овој вирусот Antivirus 2008. Каков сарказам! И ми отиде компјутерот упм, т.е едната партиција на Windows. Арно што ја имав пред да го форматирам, во што не успеав.
Кога го ставив ЦД-то, New Installation напраив, преку Windows, рестартира и влегов во Microsoft Windows XP Setup и само црн екран и _ што трепери. Не сакаше да го крени ЦД-то.

Што ќе е проблемот?
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Ај и ја да побарам помош:)
Не можам да ги отворам сите страни,во што ќе е проблемот,некое вирусче а?Дај кажите како да го поравам.Ме нервира!!!

(На пример Кајгана можам да отворам,а еуроспорт не можам):toe:
Помагајте при крај сум со нервите:):):helou:Позз!
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ај и ја да побарам помош:)
Не можам да ги отворам сите страни,во што ќе е проблемот,некое вирусче а?Дај кажите како да го поравам.Ме нервира!!!

(На пример Кајгана можам да отворам,а еуроспорт не можам):toe:
Помагајте при крај сум со нервите:):):helou:Позз!
Епа не чини страната на еуроспорт :toe:

Други страни? Google, Yahoo...... можеш?
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Почетната страна на Google или Yahoo можам ама не сакат да пребаруваат.А не е само страната на еуроспорт,не сака и некои други особено хрватските.
 

R1

Член од
7 мај 2007
Мислења
40
Поени од реакции
1
Дечки ми треба итна помош од вас! Случајно сум закачил неколку тројанци и долку кај часовникот ми пишува VIRUS ALERT! го скенирав компјутерот најде неколку тројанци и ги избриша ама после тоа уште стое VIRUS ALERT! Ве молам ако можете некако да ми помогнете. Eве ви скриншот

Bravo 2 antivirusi koristis i pak nisto. hahhaha
A tretiot ti e MS Antivirus toj sto e VIRUS ALERT. Teska rabota da se spasis od nego,osobeno ne ako nemas licenciran antivirus,da gi prasas po mail da ti dadat resenie kako da go isbrisis.inaku koj i da go instal antivirus so Virus Alert ke go registrira, a inaku i task manager ne ti raboti ni sistem restore ni C ni D go imas sigurno. :pos2: a i da ti kazam komplicirana rabota e.Na mail mi e a i ne sum siguren koja poraka bese za toa,i koe malware bese toa.Format samo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom