Помош: Вируси, црви и разни штетници

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Значи од преку 50'000 членови, никој не е попаметен од мене и не знае повеке за да одговори?
ти кажува самата програма, не иди на тој сајт. Што помош ти треба?
 

VaneStoilov

Jaeger
Член од
6 јуни 2015
Мислења
98
Поени од реакции
13
ти кажува самата програма, не иди на тој сајт. Што помош ти треба?
Nе бев на никаков сајт.
Ова се појави кога не ми беше ни пребарувачт уклучен.
Можно е да е од скајп?
Ова почна да се случува откако скајп инсталирав.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Nе бев на никаков сајт.
Ова се појави кога не ми беше ни пребарувачт уклучен.
Можно е да е од скајп?
Ова почна да се случува откако скајп инсталирав.
не е од скајп, од нешто друго е. веќе имаш malwarebytes, го блокирал програмот да не праќа податоци. на некој индиец е таа ип адреса. некој вирус имаш закачено.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Nе бев на никаков сајт.
Ова се појави кога не ми беше ни пребарувачт уклучен.
Можно е да е од скајп?
Ова почна да се случува откако скајп инсталирав.
никој никогаш не иде на никаков сајт, а сепак има вируси, јасно ми е :)
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Mozno e da e poradi toa sto deinstalirav avast, pa nemav celosna online zastita?
не ни треба ни аваст, ни авира ни било каков друг антивирус пакет. тоа што е во windows defender + firewall, повремено скенирање со malwarebytes и малку памет во глава да не кликаш насекаде на интернет ти е доволно за да бидеш заштитен.
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
Изгледа сум закачил некој вирус, па кога работам на хромот, ми излегуват разни реклами, од било кои страни, дури и од кајгана често ме префрлува на сосема друга страна.

Не знам дали тоа има некоја врска со рекламите, мислам дека го немам приметено претходно.


чаре ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Изгледа сум закачил некој вирус, па кога работам на хромот, ми излегуват разни реклами, од било кои страни, дури и од кајгана често ме префрлува на сосема друга страна.

Не знам дали тоа има некоја врска со рекламите, мислам дека го немам приметено претходно.


чаре ?
Симни Malwarebytes antimalware, скен, рестарт, потоа CCleaner, исто скен и рестарт и пробај пак.
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
Симни Malwarebytes antimalware, скен, рестарт, потоа CCleaner, исто скен и рестарт и пробај пак.
:unsure:


Освен рекламите, како и побавен да е компјутерот, не сака ни флешскор да отвори, а сабајле отвараше.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
:unsure:


Освен рекламите, како и побавен да е компјутерот, не сака ни флешскор да отвори, а сабајле отвараше.
aj рестарт, стискај Ф8, одбери сејф мод + нетворкинг и пробај истово?
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
aj рестарт, стискај Ф8, одбери сејф мод + нетворкинг и пробај истово?
почна да сκениρа, само што немам интеρнет сега, го избρав тоа + нетвоρκинг, ама џабе

Sent from my LG-E440 using Tapatalk[DOUBLEPOST=1445464054][/DOUBLEPOST]@Ilumious

До пола стигна и ме заеба, пробав повеќе пати, исто е.

пс: тоа не е на сејф мод
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
почна да сκениρа, само што немам интеρнет сега, го избρав тоа + нетвоρκинг, ама џабе

Sent from my LG-E440 using Tapatalk[DOUBLEPOST=1445464054][/DOUBLEPOST]@Ilumious

До пола стигна и ме заеба, пробав повеќе пати, исто е.

пс: тоа не е на сејф мод
1.Click Start, type services.msc, press enter and then click Services.
2.Double-click the service that did not start.
3. Click the General tab. Verify that the service has not been disabled in the Startup Type box. If it has, click Automatic to have it start when you start the computer.

aj probaj i ova
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
почна да сκениρа, само што немам интеρнет сега, го избρав тоа + нетвоρκинг, ама џабе

Sent from my LG-E440 using Tapatalk[DOUBLEPOST=1445464054][/DOUBLEPOST]@Ilumious

До пола стигна и ме заеба, пробав повеќе пати, исто е.

пс: тоа не е на сејф мод
1.Click Start, type services.msc, press enter and then click Services.
2.Double-click the service that did not start.
3. Click the General tab. Verify that the service has not been disabled in the Startup Type box. If it has, click Automatic to have it start when you start the computer.

aj probaj i ova
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
1.Click Start, type services.msc, press enter and then click Services.
2.Double-click the service that did not start.
3. Click the General tab. Verify that the service has not been disabled in the Startup Type box. If it has, click Automatic to have it start when you start the computer.

aj probaj i ova
Го нема на листата таму.
Инаку го завршив скенот на сејф мод, ама ништо, пак ги има рекламите. Ќе оди на форматирање изгледа во скоро време :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Кај мене исто деновиве на некои страни како Time.mk а последно и на Кајгана ми јавува темни квадрати -полиња кои исчезнуваат само со преминување на курсерот од маусот.

Скенирав со adwcleaner, нешто најде, па со ЦЦ клинерот, па скенирав со фри верзијата на Антималварето(пуштете клуч за најновата верзија ако имате), па ЦЦ клинерот, анистал на флешот па инстал, па скенирање со МСЕ кој најде една ствар и очисти, ама проблемот останува

вади вакви нешта:


Чаре????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom