Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.248
Поени од реакции
26.975
Секако
He also shits gold.
Вакви ретардирани досетки може да палеа пред едно десетина години, па може и ќе се насмееше по некој ретардиран пред 10тина години. Сега служат како мерило за малоумност.
 
Член од
30 јули 2024
Мислења
90
Поени од реакции
57
Вакви ретардирани досетки може да палеа пред едно десетина години, па може и ќе се насмееше по некој ретардиран пред 10тина години. Сега служат како мерило за малоумност.
Се обидов да одговорам на ниво на твојот одговор, ама со оглед на тоа какви работи ги наоѓате смешни наназад, дури и ве преценив. Не ми е целта, ниту сум платен да ве засмејувам, а со оглед на тоа какви кловнови гледам, добро се засмејувате меѓусебно на ретардираниот хумор од Бабилон кој го сметате за врв на комедија. Заглавени сте во 2014-та во anti SJWs штик препреџвакан и досаден до даска, додека сами сте во својот меур на самозадоволство кај што си ги мирисате меѓусебно сопствените прдежи и се убедувате колку убаво мирисаат, убедени дека сте на некаква морална или интелектуална висина. Не знаете ни кои се влоговите, ниту кои се релевантните теми, слепо повторувате излитени и пренаџвакани фрази и досетки милион пати повторени, лапајќи лажни вести и QAnon теории, додека сте целосно исклучени од вистинската дискусија. Кога ќе размислам, иако ми е до некаде жал за вас, истовремено сте ми и смешни :sramezliv:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.248
Поени од реакции
26.975
Се обидов да одговорам на ниво на твојот одговор, ама со оглед на тоа какви работи ги наоѓате смешни наназад, дури и ве преценив. Не ми е целта, ниту сум платен да ве засмејувам, а со оглед на тоа какви кловнови гледам, добро се засмејувате меѓусебно на ретардираниот хумор од Бабилон кој го сметате за врв на комедија. Заглавени сте во 2014-та во anti SJWs штик препреџвакан и досаден до даска, додека сами сте во својот меур на самозадоволство кај што си ги мирисате меѓусебно сопствените прдежи и се убедувате колку убаво мирисаат, убедени дека сте на некаква морална или интелектуална висина. Не знаете ни кои се влоговите, ниту кои се релевантните теми, слепо повторувате излитени и пренаџвакани фрази и досетки милион пати повторени, лапајќи лажни вести и QAnon теории, додека сте целосно исклучени од вистинската дискусија. Кога ќе размислам, иако ми е до некаде жал за вас, истовремено сте ми и смешни :sramezliv:
Џабе... нивото е сеуште малоумно, пробај повторно.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.248
Поени од реакции
26.975
За жал, колку и да пробувам не можам да ви го променам нивото, знам дека е залудно. Таму сте и таму ќе останете.
Може да помине во некоја дебилана или педерана од NGO било каде во светот и толку. Толку господ ти делил, не си ти крив.
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.585
Поени од реакции
1.678
Тоа е затоа што се психички и ментално пореметени.

The Parasitic Mind: How Infectious Ideas are Killing Common Sense - Gad Saad , има интересно мислење за идеа патоген. Овие паразити водат кон култура на жртвување, каде што емоциите се ценат повеќе од фактите, а слободата на говор се потиснува во полза на политичката коректност.
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.585
Поени од реакции
1.678
Правиот избор е Камала Харис. Мора да се случи рестарт кај јенките. @YuZe се надевам дека имаш дозвола за оружје и си набавил доволно муниција :icon_mrgr: да не те мислиме.
Има, неможам да се пожалам. Ја убедувам и жена ми да извади дозвола.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.790
Поени од реакции
82.814
Задња шанса за Америка.
Ако се толку глупи да победи Камала, само фабричко сетирање од страна на Путин може да ги спаси, па после некако отпоново да почнат.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.185
Поени од реакции
41.545
првиот и вториот амандман само не дозволуваат Америка да стане диктаторство на демокративе.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.831
Поени од реакции
12.136
првиот и вториот амандман само не дозволуваат Америка да стане диктаторство на демокративе.
Уставот може да биде предмет на суспензија во вонредни состојби, а воопшто не е тешко да се најде изговор за воведување на вонредна состојба.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.185
Поени од реакции
41.545
Уставот може да биде предмет на суспензија во вонредни состојби, а воопшто не е тешко да се најде изговор за воведување на вонредна состојба.
нема да се деси тоа доколку нема такво нешто. Штом во куроната не можеа да направат нешто такво, во нормално време па ич.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.831
Поени од реакции
12.136
нема да се деси тоа доколку нема такво нешто. Штом во куроната не можеа да направат нешто такво, во нормално време па ич.
Така де, за време на пЛандемијата немаше карантини, полициски часови, цензура кај буквално сите електронски и печатени медиуми - да не беше Интернетот тешко дека човек ќе успееше да оствари било каков контакт со вистината, затоа и сега активно се работи на воведување на контрола на Интернетот, како на пример во Бразил, за да се отстрани и таа препрека кон воведување на целосна и тотална цензура - како и обиди за задушување на најосновните човекови слободи и права кои ги гарантира Уставот на САД, а кои ќе беа веројатно целосно укинати да не беше Врховниот Суд на САД.

А чисто за потсетување, Врховниот Суд на САД го сочинуваат 9 (ДЕВЕТ) судии, од кои доволни се 5 (ПЕТ) за да одобрат суспендирање - да не речам укинување - на најосновните слободи и права кои ги гарантира Уставот на САД.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom