Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Твое право е самостојно да донесуваш одлуки за тоа кои тврдења ги сметаш за релевантни и веродостојни - еве да не речам вистина.

А јас лично не верувам дека било кога на форумов сум спомнал за тебе дека имаш политички или било какви предрасуди или дека си интелектуално неискрен, а и на мене лично баш не ми е гајле какво е твоето мислење за мене. (y)
Тврдење има вредност колку што вредат доказите кои го поддржуваат тоа тврдење. Со оглед дека јас не гледам никакви докази за твоево тврдење, можам да го сметам за една голема нула. А сега ти постирај колку сакаш видеа кои ги повторуваат едно те истите тврдења и политички реторики без грам докази, арно ама колку сакаш нули собирај резултатот сеуште е нула.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.652
Поени од реакции
11.874
Тврдење има вредност колку што вредат доказите кои го поддржуваат тоа тврдење. Со оглед дека јас не гледам никакви докази за твоево тврдење, можам да го сметам за една голема нула. А сега ти постирај колку сакаш видеа кои ги повторуваат едно те истите тврдења и политички реторики без грам докази, арно ама колку сакаш нули собирај резултатот сеуште е нула.
Тоа е твое мислење, моето мислење е поинакво.

Фала му на Бога бидејќи не живееме во Северна Кореја или во некое друго тоталитаристичко општество каде што не би имале слобода на изразување јавно на сопствените лични ставови.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Тоа е твое мислење, моето мислење е поинакво.

Фала му на Бога бидејќи не живееме во Северна Кореја или во некое друго тоталитаристичко општество каде што не би имале слобода на изразување јавно на сопствените лични ставови.
Имање поинакви мислења е одлично, иначе дискусиите би биле неверојатно досадни.
Како и да е, дискусијава заглави, така да ако во блиска иднина најдеш докази по ова тврдење би сакал да ги ѕирнам.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.652
Поени од реакции
11.874
Имање поинакви мислења е одлично, иначе дискусиите би биле неверојатно досадни.
Како и да е, дискусијава заглави, така да ако во блиска иднина најдеш докази по ова тврдење би сакал да ги ѕирнам.
Доказите ќе ги бараш од тие кои ја водат истрагата за гласачки измами која ја нарача Доналд Трамп, а јас ниту ја водам таквата истрага, ниту учествувам во таквата истрага.

За мене доволни ми се изјавите на американците кои тврдат дека воопшто не им бараат никакви идентификациски документи или легитимации за гласање на гласачките места во некои сојузни американски држави во САД, почнувајќи од Калифорнија, каде што Доналд Трамп убедливо изгуби во корист на Хилари Клинтон.

Извини бидејќи ме мрзи да ги барам и тие видео клипови, но и да ги најдам, сигурно нема да ги третираш како веродостојни изјавите на тие луѓе, па затоа бесмислено е да ги барам.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Доказите ќе ги бараш од тие кои ја водат истрагата за гласачки измами која ја нарача Доналд Трамп, а јас ниту ја водам таквата истрага, ниту учествувам во таквата истрага.

За мене доволни ми се изјавите на американците кои тврдат дека воопшто не им бараат никакви идентификациски документи или легитимации за гласање на гласачките места во некои сојузни американски држави во САД, почнувајќи од Калифорнија, каде што Доналд Трамп убедливо изгуби во корист на Хилари Клинтон.

Извини бидејќи ме мрзи да ги барам и тие видео клипови, но и да ги најдам, сигурно нема да ги третираш како веродостојни изјавите на тие луѓе, па затоа бесмислено е да ги барам.
Арно ама бараат идентификации и докази за жителство кога се регистрираат за гласање.
Oсвен ако не зборуваш за гласање во туѓо име, за кои од 2000-та до 2014-та има само 31 документиран случај. - https://www.washingtonpost.com/news/the-fix/wp/2014/10/13/the-disconnect-between-voter-id-laws-and-voter-fraud/?utm_term=.ed7801ee1ab4
Брзо Гугл пребарување ми покажува дека твоето тврдење за Калифорнија не е баш точно. Се бара идентификација и доказ за жителство на изборно место на тие што за првпат гласаат. Единствен начин што останува за гласачки манипулации се гласање во туѓо име, што ептен ретко се случува.

Добивам дежаву од муабетов, како да сме го имале истиот претходно.
 
S

silmarillion

Гостин
Мислев Трамп ќе се сврти најпрво против финансиерите на ИСИС, а дебилот тргна по студентаријата да не им дава влез у Америка. Браво, ја реши ИСИС сеа им еба матер : ))) И таа мала надеж што ја имам за човеков ќе отиде за брзо време гледам. Да и пали свеќа на вампиркана што си ги намести изборите кај нејзе у партија, а никој нејќе со очи да ја гледа иначе кур што ќе победеше некад против Берни.

Еве и Борис од UK со критики за одлуката на Трамп. Сеа полека и другиве антиглобалисти ќе се свртат против него : ))
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.652
Поени од реакции
11.874
Арно ама бараат идентификации и докази за жителство кога се регистрираат за гласање.
Oсвен ако не зборуваш за гласање во туѓо име, за кои од 2000-та до 2014-та има само 31 документиран случај. - https://www.washingtonpost.com/news/the-fix/wp/2014/10/13/the-disconnect-between-voter-id-laws-and-voter-fraud/?utm_term=.ed7801ee1ab4
Брзо Гугл пребарување ми покажува дека твоето тврдење за Калифорнија не е баш точно. Се бара идентификација и доказ за жителство на изборно место на тие што за првпат гласаат. Единствен начин што останува за гласачки манипулации се гласање во туѓо име, што ептен ретко се случува.

Добивам дежаву од муабетов, како да сме го имале истиот претходно.
Вашингтон Пост на Џеф Безос - по(не)веродостоен извор на информации, здравје.

Но за разлика од тебе, јас не се замарам со Гугл - барем не кога станува збор за изборните измами во САД.

Како и да е, ќе има истрага, па ќе видиме колку Гугл и Вашингтон Пост (не) се веродостојни извори на информации кога станува збор за изборните измами во САД.
 
S

silmarillion

Гостин
Им нареди Трамп противракетен на Кинезиве у Ј.Кореа. Тоа дека е крајно време САД да прекинат да се мешаат во туѓи политики : )))
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
И му се закани на Иран со војна, Трамп-миротворецот кој ќе гледа прво за Америка после за проблемите во светот. :pos:
 
S

silmarillion

Гостин
Недели се у прашање кога трампистиве ќе почнат да го пљукаат.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Абе ајде овој мисли ли да го тргне Бејли? Не можам да го гледам оклето веќе, аман и Трамп па само за нив си гледа. Ти ебам и Трамп и се.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.328
Поени од реакции
36.235
Наводно Трамп го спремал Влатко Ѓорчев за амбасадор на САД во Македонија.
Се чекало само Римско Право да положи на Правен.

Не ширете ова, од доверливи извори е.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.652
Поени од реакции
11.874
Наводно Трамп го спремал Влатко Ѓорчев за амбасадор на САД во Македонија.
Се чекало само Римско Право да положи на Правен.

Не ширете ова, од доверливи извори е.
Уште да беше вистина ова :pos: , ќе имавме добра причина за да ги жалиме американците поради изборот кој го направија на редовните претседателски избори кои се одржаа во САД на 8 ноември 2016.

Исто така, од доверливи извори дознав дека пастирот и пвеводбениците сеуште составувале влада - на Шител.
 
Последно уредено:
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
Наводно Трамп го спремал Влатко Ѓорчев за амбасадор на САД во Македонија.
Се чекало само Римско Право да положи на Правен.

Не ширете ова, од доверливи извори е.
Isto i jas slusnav od doverlivi izvori deka italijancite go spremale Silegov za niven ambasador vo RM, samo cekale da imu zavrsi terapijata za odviknuvanje od alkohol vo Bardovci.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.054
Поени од реакции
14.952
ај барем оваа тема да не е труеме со наша боранија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom