Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈА ПАРТИЈА ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ 2024?

  • 1. Коалиција за европска иднина (СДСМ, ЛДП, НСДП, ВМРО-НП, ПДТ, ДСВМ, СРМ, СДА...)

  • 2. Коалиција „Твоја Македонија“ (ВМРО-ДПМНЕ, СПМ, ОМ, МКонцепт, Достоинство, ТМРО, ДС, ПОДЕМ, СДУ..)

  • 3. Коалиција „Храбро за Македонија“ (ГРОМ, ИНТЕГРА, ПЦЕР)

  • 4. Коалиција „Европски фронт“ (ДУИ, АА на Села, ЕДП, НД, ДПТ, Унија на Ромите, БДС)

  • 5. ПП Левица

  • 6. Коалиција „Вреди“ / „Vlen“ (БЕСА, Алтернатива, Демократско движење, АА на Таравари...),

  • 7. Движење ЗНАМ - За наша Македонија

  • 8. Единствена Македонија

  • 9. ПП Нова Алтернатива

  • 10. ПП Аваја

  • 11. Европско граѓанско движење (Група избирачи Џула Челику)

  • 12. Македонска Ера трета / Македонски независни листи - суверенисти

  • 13. Твоја партија

  • 14. Родина Македонија

  • 15. ПП Десна

  • 16. ПП Демократи

  • 17. Работничка партија

  • Не знам / неопределен / зависи од предизборните кампањи

  • Нема да гласам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
22 јуни 2022
Мислења
851
Поени од реакции
1.061
Сепак Дпне останува историски најголемо дно во државава, затоа и вчера изродите не собраа храброст ни да дојдат на протестот.

Чекаат левица да ги води и "предавниците од шарената". Дно.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.522
Не знам од кај ти е ова дека го бранам Грујо. Скрос бев за да си оди, исто како и сега што сум за овие да си ода.
Која ти е целта на постов, демек сите се исти?
Неможам да се сложам со тоа, затоа што не е така.

В газ ве ебаваат 6 години и цело време истите муабети ги вртите, аааа и другиве да беа исто ќе беше.
Еве кажи ми зошто немаш револт во моментов за настаниве сегашни, а си имал револт пред 7-8 години?
Не само ти, туку сите тие куропушачи од тоа време?
Во ред,можеби грешам дека си Вмровец.Не знам,таков впечаток сум добил.Има многу скриени ВМРОВЦИ на форумов кои ставаат лајкови само на скандалите на СДСМ,а никаде ги нема кога ќе се споменат скандалите на нивната партија во минатото.

А да помислиш дека јас сум за симпатизер на комуњарата значи навистина не си ме читал на форумов.
Комуњарата е најгнасното нешто последниве 32 години.Тоа е реалноста.
За жал државава и народот ја имаат таа карма секој нареден владетел да биде се полош и полош.
А за револт и тоа како го имам во последно време,особено после случувањава во онкологија.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.793
Meanwhile, od kujnata na VMRO-Kjaurska...




0% vrednosti, 0% narodoljubie, 100% politikanstvo i prodavanje na sopstveniot gaz
bonus:

Тоа е коа народ не те сака, беа на протестот Пандов и компанија, дремеа и собираа впечатоци од децата на Левица. Шарени револуционери биле децата а они тогаш имале 14 години, едниот од уапсените им беше умс, ги држеше најголемите говори лани летото на протестите, им избега веднаш после тоа кога виде со кој си има работа и со која младина треба да смени нешто во државава.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
689
Поени од реакции
1.535
Тоа е коа народ не те сака, беа на протестот Пандов и компанија, дремеа и собираа впечатоци од децата на Левица. Шарени револуционери биле децата а они тогаш имале 14 години, едниот од уапсените им беше умс, ги држеше најголемите говори лани летото на протестите, им избега веднаш после тоа кога виде со кој си има работа и со која младина треба да смени нешто во државава.
istite mrshi shto tuka pishuvaat za smrdsm vo drugo chovechko izdanie go pravat za dpmne mamicata rasipana da im ja ebam...
mesto da se fatat na protestot serat protiv tie shto protestiraat... nema pogadno od komunjar i dpmnevski bot
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.988

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
На прогресивните ДПНЕовци уште тоа има остана, да пишуваат мудрости по нетов. Се спремаат да бутнат режим. Нека издржи Хидромицко уште малце па ќе дочека избори кои со години ги бара.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.306
Поени од реакции
2.843
На прогресивните ДПНЕовци уште тоа има остана, да пишуваат мудрости по нетов. Се спремаат да бутнат режим. Нека издржи Хидромицко уште малце па ќе дочека избори кои со години ги бара.
откога првично ќе го напупат да гласа за уставните измени, поголема карикатура од политичар немало во македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom