Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈА ПАРТИЈА ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ 2024?

  • 1. Коалиција за европска иднина (СДСМ, ЛДП, НСДП, ВМРО-НП, ПДТ, ДСВМ, СРМ, СДА...)

  • 2. Коалиција „Твоја Македонија“ (ВМРО-ДПМНЕ, СПМ, ОМ, МКонцепт, Достоинство, ТМРО, ДС, ПОДЕМ, СДУ..)

  • 3. Коалиција „Храбро за Македонија“ (ГРОМ, ИНТЕГРА, ПЦЕР)

  • 4. Коалиција „Европски фронт“ (ДУИ, АА на Села, ЕДП, НД, ДПТ, Унија на Ромите, БДС)

  • 5. ПП Левица

  • 6. Коалиција „Вреди“ / „Vlen“ (БЕСА, Алтернатива, Демократско движење, АА на Таравари...),

  • 7. Движење ЗНАМ - За наша Македонија

  • 8. Единствена Македонија

  • 9. ПП Нова Алтернатива

  • 10. ПП Аваја

  • 11. Европско граѓанско движење (Група избирачи Џула Челику)

  • 12. Македонска Ера трета / Македонски независни листи - суверенисти

  • 13. Твоја партија

  • 14. Родина Македонија

  • 15. ПП Десна

  • 16. ПП Демократи

  • 17. Работничка партија

  • Не знам / неопределен / зависи од предизборните кампањи

  • Нема да гласам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824


Сеуште не ми се верува дека решија да градат мост кој завршува во приватни имоти и куќи... Слепец да беше, подобро ќе го испланираше цел овој проект.
Така се прави во РСМ. И патот кај Блаце груби што го спомнува е почнат од 2016 и сеуште не е завршен.

пошто талентот кога ја правел скицата за улицата не видел дека има цело село и така треба да рушат 20 куќи.

намерно вака прават за проектите да се заташкаат и цело време со анекси да се зголемува нивниот трошок, т.е. Да се издрпаат што е можно повеќе пари.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.696
Поени од реакции
5.738


Сеуште не ми се верува дека решија да градат мост кој завршува во приватни имоти и куќи... Слепец да беше, подобро ќе го испланираше цел овој проект.
Ne se samo vo Makedonija vakvi telenti. Vo germanija ima najmalce 100 vakvi mostovi koi se plateni so milioni € i stojat so godini taka .
197333471-h-720.jpg
www.radioeuskirchen.jpg
So-da-Br-cke.jpg
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Основата на неолиберализмот е таа...остај тоа што тие пишуваат јавно. Нивно мото е појаките/побогатите да живеат, посиромашните/послабите или да умрат или да им слугуваат на побогатите.
Ова 100% се поклопува со идеологијата која ја практикуваат денешниве неолиберали на чело со демократите во САД и нивните пулени Сорос, Бајден , Килари, енглезот Тони Блер...

Радикалите се крајната граница на либерализмот
Интересно е како денес зборот либерал се користи за идеологии/движења кои во суштина се комуњарски(пример woke, blm итн)

Нема ништо либерално во комуњарските идеологии.

Практично, комуњарите го украдоа зборчето "либерал", исто како дпне што го украде "ВМРО" од народот.
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.195
Член од
29 декември 2007
Мислења
556
Поени од реакции
1.282
Никогаш па ни тогаш. За Македонецот парата и интересот е пред се и нема ниедна граница како што можеше да се види низ сите овие години.
Па добро значи сепак има принцип - парата пред се. А не ко некои те ваму те таму.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.644
Поени од реакции
81.681
Чим овој е задоволен од дијалогот меѓу неговите пулени и Ескобар, и јавно ејакулира за тоа, значи стварно немало ништо позначајно на таа средба... Да имаше притисоци ќе ќутеше како пичка

IMG_20230826_154514.jpg
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.655
Поени од реакции
3.770
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.307
Поени од реакции
2.843
Латас води попаметна политика од дпне, мене се повеќе ми изгледа како за време на преспанскиот договор и мицко им дава пенали на сдс, после ќе биде сменет како претседател на дпне и ќе заборави рајата за него.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.655
Поени од реакции
3.770
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.736
Искористете ја шансата за ЕУ денес, не знаеме што ќе биде утре – порака од Ескобар
утре може да биде и ВВ3, а во најоптимистичка варијанта МИР и ОБНОВА на УКР од 500.000.000.000. евра :facepalm: .... нека не се надеваат дека Русија ќе обновува, ним им испокрадоа грдна пара, па штети од блокади, уништување на Гасоводи....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom