Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈА ПАРТИЈА ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ 2024?

  • 1. Коалиција за европска иднина (СДСМ, ЛДП, НСДП, ВМРО-НП, ПДТ, ДСВМ, СРМ, СДА...)

  • 2. Коалиција „Твоја Македонија“ (ВМРО-ДПМНЕ, СПМ, ОМ, МКонцепт, Достоинство, ТМРО, ДС, ПОДЕМ, СДУ..)

  • 3. Коалиција „Храбро за Македонија“ (ГРОМ, ИНТЕГРА, ПЦЕР)

  • 4. Коалиција „Европски фронт“ (ДУИ, АА на Села, ЕДП, НД, ДПТ, Унија на Ромите, БДС)

  • 5. ПП Левица

  • 6. Коалиција „Вреди“ / „Vlen“ (БЕСА, Алтернатива, Демократско движење, АА на Таравари...),

  • 7. Движење ЗНАМ - За наша Македонија

  • 8. Единствена Македонија

  • 9. ПП Нова Алтернатива

  • 10. ПП Аваја

  • 11. Европско граѓанско движење (Група избирачи Џула Челику)

  • 12. Македонска Ера трета / Македонски независни листи - суверенисти

  • 13. Твоја партија

  • 14. Родина Македонија

  • 15. ПП Десна

  • 16. ПП Демократи

  • 17. Работничка партија

  • Не знам / неопределен / зависи од предизборните кампањи

  • Нема да гласам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
22 февруари 2024
Мислења
437
Поени од реакции
1.548
И на денот на изборите за Москополе се прави муабет

Белград го заменија со Тирана, вечни робови, никогаш Македонци.
Ми се приповраќа.
Веројатно некоја од Шкретите е оваа .
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.414
Поени од реакции
3.276
Ајде може овие ќе бојкотираат и парламентарни или ова е само за на претседателски
И да бојкотираат треба да се намали цензусот кој е најголем во Европа, а не они да си избираат претседател со бадентер.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.994
Поени од реакции
14.806
Сега, кај и да е ќе одам да гласам. За кого да гласам?
Почетна цена е 5000 евра.
Дали гледам некаде таму 5500?
5500 некој?

Шќиптари стоп!
Znam deka se zaebavaš....no realno ima mnogu so vakvo mislenje.

E sega nekoj pak neka frla drva i kamenja po Ćoseto....vo negovo vreme se znaela ponudata za toa

PS.za tie što ke im se kreni kosata na glava od moevo mislenje da znae deka vo Izrael e beter nego vo vremeto na Ćoseto
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: 831
Член од
13 април 2021
Мислења
3.151
Поени од реакции
10.536
На мое избирачко место или основното имаше проблем со електронискиот систем со прстот ,неколку пати падна . Мораше да прават консултации и да идат по бараме на имиња и споредба само на матичен број така што идентификација со прст воошто тој филтер го немаа . Вмро строго бараше за воведување на овој систем и очигледно е дека проблеми со погрешни записи и оптеретување на системот . Прскање на прстот немавме воопшто .
И за мене имаше проблем со прстот.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.402
Поени од реакции
5.874
На преЦеднички не гласам пошто таа институција е формална и небитна а на парламентарни ќе гласам. Време е да падне режимот на СДС и ДУИ, 7,5 години на власт и едно големо ништо. Одамна немало избори на кои однапред се знае кој ќе победи и тоа со значителна разлика.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.755
Поени од реакции
5.845
На преЦеднички не гласам пошто таа институција е формална и небитна а на парламентарни ќе гласам. Време е да падне режимот на СДС и ДУИ, 7,5 години на власт и едно големо ништо. Одамна немало избори на кои однапред се знае кој ќе победи и тоа со значителна разлика.
Toa samo teshka budala kako tebe mozhi da go napishi
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
936
Поени од реакции
3.702

Ненормален народ
Тоа се тие "братство единство, и тие се луѓе" мочка и шуплоглави генерации кои во последниве 30г ја доведоа Македонија во друштво со џамахиријата Албанија и протекторатот Космет
Нема лек за нив освен да ги почекаме да умрат
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.168
Поени од реакции
4.698
Тоа се тие "братство единство, и тие се луѓе" мочка и шуплоглави генерации кои во последниве 30г ја доведоа Македонија во друштво со џамахиријата Албанија и протекторатот Космет
Нема лек за нив освен да ги почекаме да умрат
Што ако умрат кога нивните наследници ќе ја превземат нивната улога.Собери ги сите шарени и ЛГБТ на куп и ќе видиш колку се во број.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.414
Поени од реакции
3.276
Тоа се тие "братство единство, и тие се луѓе" мочка и шуплоглави генерации кои во последниве 30г ја доведоа Македонија во друштво со џамахиријата Албанија и протекторатот Космет
Нема лек за нив освен да ги почекаме да умрат
Амин
 

Kajgana Shop

На врв Bottom