Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈА ПАРТИЈА ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ 2024?

  • 1. Коалиција за европска иднина (СДСМ, ЛДП, НСДП, ВМРО-НП, ПДТ, ДСВМ, СРМ, СДА...)

  • 2. Коалиција „Твоја Македонија“ (ВМРО-ДПМНЕ, СПМ, ОМ, МКонцепт, Достоинство, ТМРО, ДС, ПОДЕМ, СДУ..)

  • 3. Коалиција „Храбро за Македонија“ (ГРОМ, ИНТЕГРА, ПЦЕР)

  • 4. Коалиција „Европски фронт“ (ДУИ, АА на Села, ЕДП, НД, ДПТ, Унија на Ромите, БДС)

  • 5. ПП Левица

  • 6. Коалиција „Вреди“ / „Vlen“ (БЕСА, Алтернатива, Демократско движење, АА на Таравари...),

  • 7. Движење ЗНАМ - За наша Македонија

  • 8. Единствена Македонија

  • 9. ПП Нова Алтернатива

  • 10. ПП Аваја

  • 11. Европско граѓанско движење (Група избирачи Џула Челику)

  • 12. Македонска Ера трета / Македонски независни листи - суверенисти

  • 13. Твоја партија

  • 14. Родина Македонија

  • 15. ПП Десна

  • 16. ПП Демократи

  • 17. Работничка партија

  • Не знам / неопределен / зависи од предизборните кампањи

  • Нема да гласам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.777
nebiten e grujo, ti odgovoriv ona sto prasa i toa za zal si e taka. posledicite na kurton revolicijata bea tie. vie ste obicni gomna sto ucestvuvate vo toa taka da za mene sekogas ke bidete na nivo na dui zasto aktivno i nasilno ucestvivate vo umistuvanjeto na mkd i sozdavanjeto na severnistan. pomiri se toa kurtonu.
Автоматски споено мислење:



jas ova go cekam na plostad so site vas kurtonite. toa pogore e zabava.

Прегледај го приврзокот 410105
види стварно ние од Македонија мислевме дека било селски панаѓур. Ти благодарам што не просветли. А ако ова го чекаш подобро уплати си посовреме гробно место во Асралија чунки нема да го дочекаш. :pos: :pos: :pos: :pos:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.308
Поени од реакции
46.029
Ova od USA se znae deka e planski i tokvu zatoa bash sega vo momentov. Samo me chudi zoshto nego koga go znaat deka e kako sonchogled!
Автоматски споено мислење:


Jabiga, prilpcanec pa prilepcanec. A shto drugo!
I nalet se pa i komshija. :shok2:
Не знам што е плански тука, маваат(ако е воопшто некакво мавање недавањето туристичка виза) на политички и општествени мртовци. На паузи од ждерење пастрамјлии, онаа несреќа од амбасадорка се резили со глупостиве место да земе да најде асално хоби за тепање време.
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
539
Не знам што е плански тука, маваат(ако е воопшто некакво мавање недавањето туристичка виза) на политички и општествени мртовци. На паузи од ждерење пастрамјлии онаа несреќа од амбасадорка се резили со глупостиве место да земе да најде асално хоби за тепање време.
Tetkata e samo ukras, Eskobar kaza posle izbori ke se zamara so nas kur go boli ke dojde na rakija i svinsko pa i picka ako mu namestime vlagame vo eu.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.721
Поени од реакции
5.768
Не знам што е плански тука, маваат(ако е воопшто некакво мавање недавањето туристичка виза) на политички и општествени мртовци. На паузи од ждерење пастрамјлии, онаа несреќа од амбасадорка се резили со глупостиве место да земе да најде асално хоби за тепање време.
Da be druzhe za mene i za tebe mozhebi ne e planski ama slushaj vecher vesti . Ima majkata da mu ja rasplachat.
E toa ima vrska. Vo MK se ti e teatar i se e chistka vaka ili taka. I za ova toj so Kravatata pogore i Kelajcana tatkoto na Tache Mali se odgovorni.
Автоматски споено мислење:

Tetkata e samo ukras, Eskobar kaza posle izbori ke se zamara so nas kur go boli ke dojde na rakija i svinsko pa i picka ako mu namestime vlagame vo eu.
Abe 9ka bil be!!!
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.769
Поени од реакции
8.022
Последен ден на изборен рок кога се поднесе кандидатурата на Стефчо Јакимовски .
САД , големиот глобален полицаец ,случајно го става него на црна листа и неговото семејство патем кој едниот син е со години во Канада . Многу случајно .
Катица Јанева која и заврши казната,зборуваме после доста години , случајно пак,многу случајно,откако си ја изработи казната како службеничка во затворската библиотека , стана службеник отпосле кај нејзиниот син, ставена е на црната листа на САД , кратко кажано , цел циркус е оваа вест .
Кочо Анѓушев кој е циганскиот Мијалков , многу случајно има само забрана од втор степен ,а не од прв или кажано може да користи SWIFT и движење во САД ?

Кромид вест .
Ќе ја викнат ли Катица на овогодинешната прослава на Денот на независноста на САД, за да се слика на Калето?
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
539
isto na drzavata ne im interesirashe za ova. Ti kazhuvam deka vaka ne se vodi drzavata, ni od vasha strana ni od nasha. No vie imate eden error vo cipot shto go imate instalirate, vo koj ima loop, kaj shto za site problemi vi izgleguvad albancite vinovni, ne gi gledate problemite vo vashite strani.
Erori cipovi lupovi ti si problem vo mojata strana.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.777
Стевчо почна да се споредува со Вучиќ и Орбан дабоме.
Каков ден другари.
Браќа и Сестри.
Ниту еден од нив не е на црна листа. Се додека не почне да се споредува со Миле Додик арно е. :D
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.374
Поени од реакции
3.137
Ниту еден од нив не е на црна листа. Се додека не почне да се споредува со Миле Додик арно е. :D
Тука некаде се со стомакот, ист број панталони, они фармерки не носат, тоа е симбол на злото.
Не се они како Каракачанов да носат фармерки и подароци да им делат на американците.
b08c6e769abf3e75ab80d70dcc6d5bb4.jpeg
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.777
Тука некаде се со стомакот, ист број панталони, они фармерки не носат, тоа е симбол на злото.
Не се они како Каракачанов да носат фармерки и подароци да им делат на американците.
Прегледај го приврзокот 410124
Каракачанов е пичка бугарска подмочана. Која и во Бугарија веќе ја заборавија :D
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.721
Поени од реакции
5.768
Vidi, ne me interesirat tvoite problemi. I jas imam moi shto tebe ne te interesirat.

Vo ova drzava, jas i ti sme ednakvi. I taka ke bide zasekogash.
Ne sne a nema ni da bideme ednakvi.
Za ovaa drzhava tebe te boli takvoto i imash ushte dve rezervni (edna od kaj shto dojde pred 20 godini) i zatoa i ne ni plajcash danoci i gledash na sekoj mozhen nachin da ja sjebish.

A nie si sme doma vo Nashata edna edina i gledame da ja zachuvame, i se za nea ne boli, si plajchame danoci, si ja sakame i vo srceto nosime.

A ti namesto da serish i preseruvash zemi BAREM ednash dokazhi i pokazhi kolku ja sakash. Pa utre site da ti se izvinime i kapa simnime.
Dotogash jadi lanja na drugo mesto a ne ovde.
 
Последно уредено:
Член од
13 септември 2008
Мислења
542
Поени од реакции
288
Денес у дик увиделе дека има голема разлика у ИЕ пак ќе има прекројување, шеската имала малку гласачи за разлика од некои други. Разликата била над 6%
 

Kajgana Shop

На врв Bottom