Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?

  • Да, веднаш по формирање на новата Влада

  • Да, во првата година од мандатот на новата Влада

  • Да, но не веднаш - до крајот на мандатот на новата Влада

  • Нема да го ревидираат, ама нема и да го почитуваат

  • Не, туку ќе мораат да го почитуваат договорот и за внатрешна и за надворешна употреба

  • Не ме засега / Сеедно ми е

  • Не знам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
22 февруари 2024
Мислења
580
Поени од реакции
1.979
Последен ден на изборен рок кога се поднесе кандидатурата на Стефчо Јакимовски .
САД , големиот глобален полицаец ,случајно го става него на црна листа и неговото семејство патем кој едниот син е со години во Канада . Многу случајно .
Катица Јанева која и заврши казната,зборуваме после доста години , случајно пак,многу случајно,откако си ја изработи казната како службеничка во затворската библиотека , стана службеник отпосле кај нејзиниот син, ставена е на црната листа на САД , кратко кажано , цел циркус е оваа вест .
Кочо Анѓушев кој е циганскиот Мијалков , многу случајно има само забрана од втор степен ,а не од прв или кажано може да користи SWIFT и движење во САД ?

Кромид вест .
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.778
Последен ден на изборен рок кога се поднесе кандидатурата на Стефчо Јакимовски .
САД , големиот глобален полицаец ,случајно го става него на црна листа и неговото семејство патем кој едниот син е со години во Канада . Многу случајно .
Катица Јанева која и заврши казната,зборуваме после доста години , случајно пак,многу случајно,откако си ја изработи казната како службеничка во затворската библиотека , стана службеник отпосле кај нејзиниот син, ставена е на црната листа на САД , кратко кажано , цел циркус е оваа вест .
Кочо Анѓушев кој е циганскиот Мијалков , многу случајно има само забрана од втор степен ,а не од прв или кажано може да користи SWIFT и движење во САД ?

Кромид вест .
Мора Агелер со нешто да се оправда пред сенатот. Цела година и повеќе мавташе со црните листи и на крај се посра.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
580
Поени од реакции
1.979
Мора Агелер со нешто да се оправда пред сенатот. Цела година и повеќе мавташе со црните листи и на крај се посра.
Рамиз Мерко и Анѓушев кој се поголемо ниво на криминал од Јакимовски и Јанева . Мерко е еден од најбогатите албански политичари,Анѓушев е најбогатиот Ром во Македонија со светска фирма ,покрај тоа ,делуваат активно .

Јанева која беше обичен инструмент , одржа казна, повлечена е од јавниот живот.
Јакимовски,важи за еден од популарните градоначалници во Македонија ,добиваат и двајцата ликови,бан од најголемата економска и воена сила во светот .

Уште една причина да гласам за Ванковска и Левица .
Се мислев за Јакимовски , но ова е силен доказ дека Давкова и Пендаровски се вазали .
Барем знам дека Левица имаат став контра САД и за неутралност воена и политичка .

Вмро и Мицковски мислам имаат голем удел за блокадата на Јакимовски .

Чекам пресот од 18 часот .
Многу чудно .
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.778
Рамиз Мерко и Анѓушев кој се поголемо ниво на криминал од Јакимовски и Јанева . Мерко е еден од најбогатите албански политичари,Анѓушев е најбогатиот Ром во Македонија со светска фирма ,покрај тоа ,делуваат активно .

Јанева која беше обичен инструмент , одржа казна, повлечена е од јавниот живот.
Јакимовски,важи за еден од популарните градоначалници во Македонија ,добиваат и двајцата ликови,бан од најголемата економска и воена сила во светот .

Уште една причина да гласам за Ванковска и Левица .
Се мислев за Јакимовски , но ова е силен доказ дека Давкова и Пендаровски се вазали .
Барем знам дека Левица имаат став контра САД и за неутралност воена и политичка .

Вмро и Мицковски мислам имаат голем удел за блокадата на Јакимовски .

Чекам пресот од 18 часот .
Многу чудно .
Зошто да гласаш за потврден арамија и вртикапа каков што е Стевчо.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.587
Поени од реакции
3.874
Секогаш кога ќе се јават американците ми мириса на прогресивен и интеграциски дух, секогаш американците се бореле против корупцијата и за доброто на македонскиот народ.
ezgif.com-webp-to-jpg-converter.jpg
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540
Секогаш кога ќе се јават американците ми мириса на прогресивен и интеграциски дух, секогаш американците се бореле против корупцијата и за доброто на македонскиот народ.
Прегледај го приврзокот 410102
Овој у чело со црвена кравата и поглед „немој да ме дираш“ е дел од предметот „Раководство на она“ и одговорен за извршените напади на македонските безбедносни сили во 2001.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.837
Значи Мицика го донесе Апасиев во ДПНЕ како што го донесе Црпе на власт? Бре што фактор бил Апасиев. Грујчо златен никако да си го прежалаш. Избега како пичка во Будимпешта откако го продаде името ама тебе сите други ти се виновни. Навистина си бил екстремно глуп.
nebiten e grujo, ti odgovoriv ona sto prasa i toa za zal si e taka. posledicite na kurton revolicijata bea tie. vie ste obicni gomna sto ucestvuvate vo toa taka da za mene sekogas ke bidete na nivo na dui zasto aktivno i nasilno ucestvivate vo umistuvanjeto na mkd i sozdavanjeto na severnistan. pomiri se toa kurtonu.
Автоматски споено мислење:

Кано друже, дај уплати си за ова додека уште има карти…
Прегледај го приврзокот 410100
Остај. Е нас предавниците…
jas ova go cekam na plostad so site vas kurtonite. toa pogore e zabava.

1710782503370.png
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.778
nebiten e grujo, ti odgovoriv ona sto prasa i toa za zal si e taka. posledicite na kurton revolicijata bea tie. vie ste obicni gomna sto ucestvuvate vo toa taka da za mene sekogas ke bidete na nivo na dui zasto aktivno i nasilno ucestvivate vo umistuvanjeto na mkd i sozdavanjeto na severnistan. pomiri se toa kurtonu.
Грујо по кој пред малку солзи ронеше сега ти е небитен. До пред малку вени сечеше за него, нели Македонија немало името да го смени ако тој останеше наместо како пичка да избега во Будимпешта. Извини уште колку години ќе ти треба за да сфатиш дека промената на името беше заедничка игра на СДС и ДПНЕ а кенгур еден глуп. И како тоа ја ставаш Левица со ДУИ кога ДУИ е дел од власта независно дали СДС или ДПНЕ се на власт. ДУИ беа и во времето кога Грујчо твој беше на власт и демек го штитеше името додека не го седнаа како попче во Пржино. И да, не е на одмет да научиш да пишуваш кирилица, вака кај си глуп па си и неписмен, а тоа е многу жално.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.462
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.897
Поени од реакции
6.185
Ova od USA se znae deka e planski i tokvu zatoa bash sega vo momentov. Samo me chudi zoshto nego koga go znaat deka e kako sonchogled!
Автоматски споено мислење:

гз би дал за настап во живо на Гоце бананата. Еднаш да чујам во живо да го испее ремек делово и утепајте ме слободно.

Jabiga, prilpcanec pa prilepcanec. A shto drugo!
I nalet se pa i komshija. :shok2:

Najubavite denovi gi vrvev so ovie dve pesni

I ushte edna prilepska legenda! So prerabotka na pogornava pesna :pos: :shok2: :shook:
Pola Skopje zhenskite svrshuvaja samo da go videa Risto. I da ne zaboravam malku podalechen komshija . :D

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom