Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.410
Поени од реакции
37.607
Знаеш дека си стар кога прашуваат што е со жената после пукањето на Љубе. :icon_lol:

Едит: Иначе @McLovin доколку неиронично го постави прашањето и стварно не знаеш, новинаркава наводно била повредена со куршум додека Љубе пука, е сеа дали стварно било застрелана, или само чаура летнала директно во неа не сум сигурен, знам тогаш се дигна фама и хајка против Љубе, ама што и како се случи понатаму стварно не знам, сепак не сум до толку многу стар. :D
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.197
Поени од реакции
8.417
Каков тотален морон е Љубе... И јас го памтам видеово, повеќе повредени имаше...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.114
Поени од реакции
4.298
Знаеш дека си стар кога прашуваат што е со жената после пукањето на Љубе. :icon_lol:

Едит: Иначе @McLovin доколку неиронично го постави прашањето и стварно не знаеш, новинаркава наводно била повредена со куршум додека Љубе пука, е сеа дали стварно било застрелана, или само чаура летнала директно во неа не сум сигурен, знам тогаш се дигна фама и хајка против Љубе, ама што и како се случи понатаму стварно не знам, сепак не сум до толку многу стар. :D
Не беше никој застрелан, туку тетката беше повредена од тазе излетана врела чаура, па брат Љубе беше обвинуван за „све и свашта„...
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
3.041
Поени од реакции
11.927
Знаеш дека си стар кога прашуваат што е со жената после пукањето на Љубе. :icon_lol:

Едит: Иначе @McLovin доколку неиронично го постави прашањето и стварно не знаеш, новинаркава наводно била повредена со куршум додека Љубе пука, е сеа дали стварно било застрелана, или само чаура летнала директно во неа не сум сигурен, знам тогаш се дигна фама и хајка против Љубе, ама што и како се случи понатаму стварно не знам, сепак не сум до толку многу стар. :D
Имам слушнато за муабетот, ама го немав гледано видеото.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.410
Поени од реакции
37.607
Не беше никој застрелан, туку тетката беше повредена од тазе излетана врела чаура, па брат Љубе беше обвинуван за „све и свашта„...
Не бев сигурен што точно беше, ама претпоставував дека е чаура. Нормално ова не ја спречи менталната комуњара да јаде гомна како Љубе Бошковски застрелал новинарка и да дигаат џева за сопствени цели.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.999
Поени од реакции
3.735
Шо работи оној воен профитер Стојанче Шупурката? Пола држава изгоре сестрата да му ебам клошарска.Шо бидна со авионите за гаснење што ги купивме?
Летаат три наши авиони ер трактори, два полициски хеликоптери и еден на АРМ. На помош има и еден канадер од хрватска, еден хеликоптер од словенија, еден голем хеликоптер со носивост од 5 тона вода од србија, два турски авиони ер трактори и еден хеликоптер, еден хеликоптер од Црна Гора, а стигнати се и херкулес и спартан од Романија... Не е до Стојанче, има премногу пожари. Се надевам дека со оваа помош која пристигна од пријателските држави пожарите бргу ке бидат ставени под контрола. Белким ке се смилува и небото па попладне ке помогне со дожд...
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.573
Поени од реакции
20.843
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.999
Поени од реакции
3.735
МВР потврди дека е уапсен поранешен припадник на ОВК, Косово бара негово ослободување (slobodnaevropa.mk)
Со оглед на тоа дека не ги испорачаа убијците за смилковско езеро, овој по дефолт треба да се испорача на србија да го обесат.
Тешко дека ке биде испорачан на Србија, сега ке кренат телефон од брисел и веднаш ке биде пуштен. Ако нашите сакале да го предадат тоа ке го стореле на начин што ке го пуштат на српска територија каде претходно ке биде договорено да го чекаат и уапсат србите, после ако треба ке се правдаш дека самиот избегал... така се прави тоа ако сакаш да го испорачаш а не сакаш да се бавташ со постапки за екстрадиција во кои знаеш дека ке имаш големи притисоци од надвор а и од внатре...
Автоматски споено мислење:

Работава повеке ми оди на тоа да нашиве имаат некој план да направат притисок на Косово да ги испорача убиците од Смилковско и/или некои други криминалци кои се засолнети таму. Досега немаме уапсено ниту еден припадник на ОВК по барање на Србија а нема кој од нив не дошол во Македонија, така да ова ми има логика само за пазар со Косово.
 
Последно уредено:

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
340
Поени од реакции
500

Баш ме интересира колкаво влијание има Албин Курти во владава,со овој случај ке се дознае како стојат работиве.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.276
Поени од реакции
81.447
Косово го засолни убиецот на Саздо, убијците од Про-кредит банка, убијците од Смилковско, како и оние од Диво Насеље.

Илиридава глупа ни со прст не мрдна, да изручи некои од овие, за сите овие години. Тоа се годините на владеење на Груевски, Заев, Ковачевски, Мицкоски...
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.114
Поени од реакции
4.298
Не знам дали е вистина, ако има некој повеќе информации нека сподели.

Прегледај го приврзокот 424191
Од „Национални...„ се љути оти немаат земено плати па нејќат да гаснат пожари. Друго е прашањето колку „земале„ по „некој друг основ„...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom