Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.969
Поени од реакции
5.075
Koga ti se javi Micko so informacijava ?
Извини што се дрзнав да искоментирам изјава на претседателот на новиот коалициски партнер на Мицко, незнаев дека си волку осетлив.
 
Член од
23 април 2024
Мислења
227
Поени од реакции
542
На министерство со кое раководи груби прв јазик кога влезеш на вебстраната е шпонски:https://mpsoz.gov.mk/.
После општински вебсајти почнаа и владините да ги пошиптаруваат.Соживот убав.Инаку во сегашниот состав на влада се 7/16 нивни министри и тоа сите најважни сектори и плус премиер имаат.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.542
Поени од реакции
4.638
...до пред некоја година да ги прашаше што значи зборот ,,автохтон" еве наа, појма немаја.
И се‘ уште немаат, а она кое го „имаат„ како автохтоност, е засновано на заблудата за нивното „као„ илирско „подријекло„.

Докажано со ништо, освен со пустата желба да се „изгледа„ најстар народ на Балканов, од кого пододца потекнале сите еднокелиски организми.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.507
Поени од реакции
5.263
И се‘ уште немаат, а она кое го „имаат„ како автохтоност, е засновано на заблудата за нивното „као„ илирско „подријекло„.

Докажано со ништо, освен со пустата желба да се „изгледа„ најстар народ на Балканов, од кого пододца потекнале сите еднокелиски организми.
shovistt!! jebem ti akadjemia i njauka!!!!!
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.623
Поени од реакции
7.250
Земјаче, пушти ги нив, нишо не разбираат. Туку кажи нешто од програмата на светлосините, како ќе ја опраат њемачка? Слушнав сакале да бркаат се што е нестручен кадар, имаш ли некој план за останување?
Neka se sekirast tie shto gi spomena. Mene kur mi e dvor mi e.
Автоматски споено мислење:

Извини што се дрзнав да искоментирам изјава на претседателот на новиот коалициски партнер на Мицко, незнаев дека си волку осетлив.
Mislish na taa "Izjavata" kade shto veli deka ce odbiel spikersjo mesto zaradi vetuvanjata kako gradonachalnik ?

Aj poshto si taka nachitan daj objasn mi koi se uslovite za Spiker na sobranie i kako se bira ?
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.969
Поени од реакции
5.075
И мене ми се гледаат многу, али пред све зависи како ќе се однесуваат, дали ќе го зауздаат башибузоков што се случуваше годиниве. Се надевам дека се има дискутирано на таа тема.
Од Таравари не очекувам ништо поразличен од Ахмети да биде. Како и од неговата партија и општо тие што поддржаваат. Исто племе, исти обичаи, традиции, воспитувања, индоктринации и став према државата. Очекував на ваков резултат макс 4 министерства, ова изгледа премногу за да се очекува промена.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.507
Поени од реакции
5.263
Илиро Венетите сме ние, кој се овие ново илирци??
 
Член од
23 април 2024
Мислења
227
Поени од реакции
542
Дпмнеовците по твитер викаат од тие 6 министерски места 2 ќе биле министер без ресор.Да видам ова не верувам никогаш не би прифатиле освен ако не им ги дале на тацна образование и здравство :tapp:
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.623
Поени од реакции
7.250
Kako izgleda vo javnost kazhano deka na Zaev , SDSM kako i na cala Makedonija ni go nachukale do Krajnici.

Screenshot_20240519_154318_Opera.jpg

 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.261
Поени од реакции
37.023
Прегледај го приврзокот 417405

ovoj nenormalniov ima cel album od sliki so sopstveni retorichki prasanja vo Toni Robins zgrapchi_go_zivotot_sega poza hahahahahaha
kakva retarda, ovoj kje ne ispravel kano mamicata da vi ja ebam vmrovska prosta

...може малку култура во пишување на темата за Македонски случувања, тоа „ненормалниот“ да си го применуваш поинаку ако нешто не ти одговара, да си најдеш посоодветен збор?
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.507
Поени од реакции
5.263
Kako izgleda vo javnost kazhano deka na Zaev , SDSM kako i na cala Makedonija ni go nachukale do Krajnici.

Прегледај го приврзокот 417414

Кај нас уште има луѓе што го бранат преспанскиот договор, не ни е крива грција туку Заев и СДС
Груевски не беше улав да учествува во договор каде неговиот дедо ќе биде грк.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.261
Поени од реакции
37.023


A2 CNN е информативен канал во ексклузивно партнерство со CNN, со седиште и главен продукциски центар во Тирана, видео 2:45 за исказот на д-р Таравари на странски медиуми, дали има такви овластувања кога сеуште ништо не е изнесено званично во Македонија тој да дава такви изјави, па одозгора кандидат за претседател на Собранието?

„Ќе имаме 6 министри“, ги покажува Таравари позициите што ќе ги добијат Албанците!!!

а ваму на нашите јавни медиуми друга приказна кажува, туку која партија д-р Таравари ја застапува во коалиција со ВЛЕН, кога печатите на партијата на Алијанса на Албанаците ги има д-р З.Села која е во коалиција со ДУИ?
која е партијата на д-р Таравари? доџи јуче?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom