Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ?

 • Билјана Ванковска (Левица)

 • Максим Димитриевски (ЗНАМ)

 • Стевчо Јакимовски (ГРОМ)

 • Вело Марковски (независен кандидат)

 • Бујар Османи (ДУИ)

 • Стево Пендаровски (СДСМ)

 • Гордана Силјановска - Давкова (ВМРО-ДПМНЕ)

 • Арбен Таравари (АА, поддржан од ЕСП)

 • неодлучен, зависи од нивните предизборни кампањи

 • нема да гласам / ќе го направам ливчето неважечко

 • Мерсиха Смаиловиќ (Бошњачки Демократски Сојуз)

 • Томе Николоски (независен кандидат)

 • Господин Поповски (независен кандидат)

 • Ѓорѓи Манасков (независен кандидат)

 • Зорица Цветковска (Десна)


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Изгледа дека пред да биде професионален хармоникаш продавал мастики. Овие мислам дека сериозно се заебаваат со нас да видат што се може да им помине.
Ова е тоа кога србите велат:Јебе, не вади :pos: :pos:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
42.872
Поени од реакции
77.498

која е оваа тетка?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
11.957
Поени од реакции
21.820

која е оваа тетка?
nekoja sto nemala pristap do fondot za inovacii ili evropski fond za treniranje magarinja.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
42.872
Поени од реакции
77.498
nekoja sto nemala pristap do fondot za inovacii ili evropski fond za treniranje magarinja.
можеби некоја која ги фрлила чизмите на времето, не ги чува на таван

нови чизми и требаат
нема боса да иде сега кога ќе почнат хоардериве да ги вадат од тавани
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.627

која е оваа тетка?
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Чкипе етник
Премиерот Рама изјави дека ќе гласа „за“ на хипотетички референдум за унијата меѓу Албанија и Косово.
„Дали е ова прашање или провокација? „Не разбирам“, рече Рама. „Ако ме прашате за хипотезата за мирен референдум за обединување на Албанија и Косово, јас би гласал отворено – за, да бидеме јасни. „Ако ме прашате дали ќе се случи или не, јас велам дека ќе се случи, не знам кога ќе се случи, како ќе се случи, но дека тоа ќе се случи еден ден, велам да“, рече Рама.

Од своја страна, премиерот на Косово, Албин Курти рече:

„Ние не го бираме прашањето за обединување на Албанците, туку тоа нѐ избира нас. Не можеме да одлучуваме за такви историски процеси и да одредуваме датуми и начини“.
Јас сум сигурен и ЗЗ да го прашат ќе рече дека ќе гласа за обединување и секако урабнато граџанство ќе го следи патот на ЗЗ.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.479
Поени од реакции
2.341
Чкипе етник


Јас сум сигурен и ЗЗ да го прашат ќе рече дека ќе гласа за обединување и секако урабнато граџанство ќе го следи патот на ЗЗ.
А бе остај ова, муабетите за Голема Албанија се само во главите на небањатите.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.329
Поени од реакции
4.890
Е така тоа иде.. Кога ќе ти опнат кривична за проневера ќе ја свртиш плочата и ќе почнеш да плукаш и кобиш....
Ене ја Нора Шаќири и ги манаа клоците од функција директор. Реваншизам за брат и. Сега и таа ќе ја сврти плочата.

Колку само малку треба за да лаеш по едната или другата страна.

Убаво вчера Илија Димов во вестите на Сител кажа - "Не ми е јасно како Алтернатива ќе се приклучи во коалиција со ДУИ, кога креирањето на партијата беше од порив против неправедното владење токму на ДУИ и наративот во последните 5 години беше да се собори ДУИ од власт затоа што штети за интересите на албанците и на цела држава.
Сега ОП - Коалиција, заедно ќе дискутираат, заедно во комисии, заедно ќе извршуваат акти...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.162
Поени од реакции
44.906
Е така тоа иде.. Кога ќе ти опнат кривична за проневера ќе ја свртиш плочата и ќе почнеш да плукаш и кобиш....
Ене ја Нора Шаќири и ги манаа клоците од функција директор. Реваншизам за брат и. Сега и таа ќе ја сврти плочата.

Колку само малку треба за да лаеш по едната или другата страна.

Убаво вчера Илија Димов во вестите на Сител кажа - "Не ми е јасно како Алтернатива ќе се приклучи во коалиција со ДУИ, кога креирањето на партијата беше од порив против неправедното владење токму на ДУИ и наративот во последните 5 години беше да се собори ДУИ од власт затоа што штети за интересите на албанците и на цела држава.
Сега ОП - Коалиција, заедно ќе дискутираат, заедно во комисии, заедно ќе извршуваат акти...

Пазарот што се збори дека е во игра за Алтернатива е толку поволен што сите нивни поддржувачи ќе заборават на неправедното владеење на ДУИ пошто голем дел од нив ќе бидат директори и нема да имаат време за политика. :D
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.627
Е така тоа иде.. Кога ќе ти опнат кривична за проневера ќе ја свртиш плочата и ќе почнеш да плукаш и кобиш....
Ене ја Нора Шаќири и ги манаа клоците од функција директор. Реваншизам за брат и. Сега и таа ќе ја сврти плочата.

Колку само малку треба за да лаеш по едната или другата страна.

Убаво вчера Илија Димов во вестите на Сител кажа - "Не ми е јасно како Алтернатива ќе се приклучи во коалиција со ДУИ, кога креирањето на партијата беше од порив против неправедното владење токму на ДУИ и наративот во последните 5 години беше да се собори ДУИ од власт затоа што штети за интересите на албанците и на цела држава.
Сега ОП - Коалиција, заедно ќе дискутираат, заедно во комисии, заедно ќе извршуваат акти...
Многу шарени револуционери се префрлија во ВМРО.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom