Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.085
Поени од реакции
12.708
Се надевам после парламентарниве избори тоа криминално здружение смрдсм еднаш засекогаш ќе прекине да постои на политичката сцена во севернава вукојебина.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.087
Поени од реакции
6.728
Ногу комуњара има отидено кај комуњарот Максим
незадоволни бранковисти заевисти шеќерински итн,очекувано е ова ,никогаш нема да гласаат за дпмне овие прелеаните кај максим......всушност максим беше еден од водечките во шарената кој одтогаш до денес не се продаде ефтино како многумина шарени

да се надеваме дека ќе биде како тито петковски кога коалицираше со груевски ,само на тој начин со дпмне,максим,апасиев да се направи поширока македонска коалиција да се спречи владеењето и башибозукот на дуи кој го дозволи сдс
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.057
Поени од реакции
36.561
Потоп и за Левица, се надевам заради кандидатката е.

Со вакви резултати прашање е и Апасиев дали ќе остане пратеник. :pos:
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.725
Поени од реакции
2.382
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.702
Поени од реакции
21.685
После Левица ќе имале 10-12 пратеници! :pos:

Сега ќе треба да ги барам мислењата кој ми докажуваше.
Па види, сепак се претседателски избори и сите знаат дека Ванковска нема да оди во втор круг, кај мене на пример во фамилија поради тоа пола гласаа за Гордана иако на парламентарни ќе гласаат највероајтно за Левица.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.287
Поени од реакции
18.114
Потоп и за Левица, се надевам заради кандидатката е.

Со вакви резултати прашање е и Апасиев дали ќе остане пратеник. :pos:
Левица на сите анкети имаше дупло поголема поддршка од тоа што имаше Билјана Ванковска.

Резултативе се во главно исти со анкетите што ги имавме, така да Левица ќе има некаде дупло од Ванковска.

Освен, ако слабите резултатите на Ванковска не влијаат врз гласачите за две недели.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
642
Поени од реакции
1.265
Па види, сепак се претседателски избори и сите знаат дека Ванковска нема да оди во втор круг, кај мене на пример во фамилија поради тоа пола гласаа за Гордана иако на парламентарни ќе гласаат највероајтно за Левица.
Ист случај и кај мене, пола за дпне на претседателски, ама за парламентарни е друга прикаската
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.694
Поени од реакции
4.853
Edinstveniot profil sho ti treba za denes, pobrz e od flashscore so apdejtuvanje :kafence:


 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.299
Поени од реакции
40.086
Гледајќи ги резултативе, да го имаат истиот резултат како предходните избори ќе им е премија. Иако мислам дека само на еден пратеник ќе дојдат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom