Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈА ПАРТИЈА ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ 2024?

  • 1. Коалиција за европска иднина (СДСМ, ЛДП, НСДП, ВМРО-НП, ПДТ, ДСВМ, СРМ, СДА...)

  • 2. Коалиција „Твоја Македонија“ (ВМРО-ДПМНЕ, СПМ, ОМ, МКонцепт, Достоинство, ТМРО, ДС, ПОДЕМ, СДУ..)

  • 3. Коалиција „Храбро за Македонија“ (ГРОМ, ИНТЕГРА, ПЦЕР)

  • 4. Коалиција „Европски фронт“ (ДУИ, АА на Села, ЕДП, НД, ДПТ, Унија на Ромите, БДС)

  • 5. ПП Левица

  • 6. Коалиција „Вреди“ / „Vlen“ (БЕСА, Алтернатива, Демократско движење, АА на Таравари...),

  • 7. Движење ЗНАМ - За наша Македонија

  • 8. Единствена Македонија

  • 9. ПП Нова Алтернатива

  • 10. ПП Аваја

  • 11. Европско граѓанско движење (Група избирачи Џула Челику)

  • 12. Македонска Ера трета / Македонски независни листи - суверенисти

  • 13. Твоја партија

  • 14. Родина Македонија

  • 15. ПП Десна

  • 16. ПП Демократи

  • 17. Работничка партија

  • Не знам / неопределен / зависи од предизборните кампањи

  • Нема да гласам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.256
Поени од реакции
5.229
Ја незнам како Апасиев и Мицковски испаднале кловнови кога овие КИДНАПИРАЛЕ пратеник.....дали стварно е киднапиран или дебело платен/уценет исти кур е, факт е дека зајко испадна поголем мафијаш од Грујо и Мијалков заедно....
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.089
Не знам што треба Апасиев и Мицковски да направат кога си имаш работа со мафијашка организација - ДУИ, со поддршка од Кејти. Јас се надевам дека во Македонија некогаш македонскиот дел од народот ќе натежне кон тоа да се избере опција која би ја тргнала ЕУ од агендата и би го замрзнала членството во НАТО. Само тогаш може и сите ќе не земат ко заложници. :)
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Ја незнам како Апасиев и Мицковски испаднале кловнови кога овие КИДНАПИРАЛЕ пратеник.....дали стварно е киднапиран или дебело платен/уценет исти кур е, факт е дека зајко испадна поголем мафијаш од Грујо и Мијалков заедно....
Јас и ти може да сме изненадени што во албански блок се киднапираат пратеници, летаат закани и насилства на сите страни, Мицко и Апасиев не треба да бидат.
Ваков потег се прави кога имаш апсолутно сигурен политички исход, а не Беса од твоја страна и неколку слики за на фејсбук.

За жал, мафијашите владеат во Македонија, во континуитет.
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Ја незнам како Апасиев и Мицковски испаднале кловнови кога овие КИДНАПИРАЛЕ пратеник.....дали стварно е киднапиран или дебело платен/уценет исти кур е, факт е дека зајко испадна поголем мафијаш од Грујо и Мијалков заедно....
Screenshot_20211111-181449_Facebook.jpg
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.089
Јас и ти може да сме изненадени што во албански блок се киднапираат пратеници, летаат закани и насилства на сите страни, Мицко и Апасиев не треба да бидат.
Ваков потег се прави кога имаш апсолутно сигурен политички исход, а не Беса од твоја страна и неколку слики за на фејсбук.

За жал, мафијашите владеат во Македонија, во континуитет.
Во вакви околности сигурен можеш да бидеш само ако и ти имаш моќ да колеш и да бесиш. Тоа е исто ко да кажеш какви морони биле луѓево тука што биле 500 год. под турско ропство.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Јас и ти може да сме изненадени што во албански блок се киднапираат пратеници, летаат закани и насилства на сите страни, Мицко и Апасиев не треба да бидат.
Ваков потег се прави кога имаш апсолутно сигурен политички исход, а не Беса од твоја страна и неколку слики за на фејсбук.

За жал, мафијашите владеат во Македонија, во континуитет.
Ама до кога? Еден ден ќе треба да излезат на избори овие. Па овој над 250 илјади нема теорија да префрли. На нормален чоек му е срам од овој бандит.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Апасиев е готов за у бардовци :pos:
Колку сте опседнати со Апасиев, чоек стварно ќе си помисли нешто друго, од латентна природа, ви се дешава во психата. :D
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Во вакви околности сигурен можеш да бидеш само ако и ти имаш моќ да колеш и да бесиш. Тоа е исто ко да кажеш какви морони биле луѓево тука што биле 500 год. под турско ропство.
Несоодветна споредба. Ја не ги кривам луѓето, ги кривам лидерите. Ако сам си ставаш вакви сопки, ги изневеруваш луѓето што гласале за тебе.
Што се се правело кај нас за доаѓање и задржување на власт.

Мицко требаше само да седи мирно и да чека да се дозакопа прогресивниов на власт. После оставката се ќе му одеше во удолница, дури и внатре во партијата.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Јас и ти може да сме изненадени што во албански блок се киднапираат пратеници, летаат закани и насилства на сите страни, Мицко и Апасиев не треба да бидат.
Ваков потег се прави кога имаш апсолутно сигурен политички исход, а не Беса од твоја страна и неколку слики за на фејсбук.

За жал, мафијашите владеат во Македонија, во континуитет.
Без гајле сигурен сум дека мицко и бранкица ќе вадат нокти и заби за гласање за нив и ќе крадат како Грујо, Ал Капоне, Мијалков и Заев заедно х2...така да ќе ги има истиве муабети за 4 години чувај си ги пораките ќе смениш имиња и постирај повторно. :X3:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.089
Несоодветна споредба. Ја не ги кривам луѓето, ги кривам лидерите. Ако сам си ставаш вакви сопки, ги изневеруваш луѓето што гласале за тебе.
Што се се правело кај нас за доаѓање и задржување на власт.

Мицко требаше само да седи мирно и да чека да се дозакопа прогресивниов на власт. После оставката се ќе му одеше во удолница, дури и внатре во партијата.
Која црна оставка бе друже, ваква петарда ко него им треба да биде премиер. И да сака да си оди, со сила ќе го држат на власт, затоа е донесен, да си доодработи.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.399
Поени од реакции
7.331

Јас сум добар, здрав и се наоѓам на безбедно место.
Пратеникот од БЕСА, клучниот за гласањето на доверба или недоверба на Владата, тврди дека добива закани од свои сопартијци и најави дека наскоро ќе се појави во јавност.
„Јас сум на сигурно, на вистинската страна, на страната на албанскиот народ и на страната на сите граѓани во Северна Македонија кои сакаат мир, стабилност и демократија. Јас сум со ЕУ и НАТО, а не со анти-албанците. Ви го зборувам ова со чиста совест, а штом ги одминам ризиците кои ми доаѓаат како закана од некои мои сопартијци, ќе одговарам и на сите прашања на медиумите. До тогаш, да живеат слободата и демократијата. Да живеат Албанците, Македонците и сите други граѓани на Северна Македонија“, вели реџепи во неговото видео обраќање
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Една од посмешните работи ми е што и они и медиумите создаваат некоја еуфорија дека ако им дадат некој шугав датум во декември неговата кариера е спасена и сите ќе му скокнат во прегратки.

Колку само не :D

Никогаш нема пак да добие доверба од такво ниво како во 2016. Ни приближно. Целосно е разобличен, и секој нормален човек се срами од него и се срами дека гласал за него. Таа доверба никогаш нема враќање. А посебно не со вакви латино-афрички потези.
Ne znam kako bugarite ke mu dadat datum posle crnata kampanja za danela, ama ako mu dadat, znaci germanija i francija sakaat da si go zadrzat izmekjarceto i narko kartelot tuka uste mnogu godini.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.873
Човекот уредно си се јавил дека си е добар. Работава е готова, прашање за опозицијата што ќе прават од утре. Учество во институциите и собранието ако им е во предвид, значи прифаќаат да бидат бесконечно заловувани и купувани. Со шипци и рециклирани комуњари, патот им е до тука. Доволно капитал имаат од локалните ова да биде готово до пролет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom