Политички случувања во Канада: Генерална дискусија

Член од
6 февруари 2022
Мислења
633
Поени од реакции
2.513
Темава нека биде за политичките случувања во Канада, каде за прв пат имаме ситуација на диктатура Сталин style, Лукашенко гомна да јаде за малото диктаторче од Канада.
Деновиве сме сведоци на насилно разбивање на мирни и демократски протести низ земјата, за да биде ситуацијата уште полоша малото диктаторче иде до таму да блокира сметки во банки на приватни лица кои не се согласуваат со неговото мислење.
www.youtube.com/watch?v=kUF_-YkWatI&ab_channel=mistersunshinebaby
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
1.841
Поени од реакции
1.844
Еве што се „дешава„ во демократска Канада:

 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.644
Поени од реакции
9.680
Темава нека биде за политичките случувања во Канада, каде за прв пат имаме ситуација на диктатура Сталин style, Лукашенко гомна да јаде за малото диктаторче од Канада.
Деновиве сме сведоци на насилно разбивање на мирни и демократски протести низ земјата, за да биде ситуацијата уште полоша малото диктаторче иде до таму да блокира сметки во банки на приватни лица кои не се согласуваат со неговото мислење.
www.youtube.com/watch?v=kUF_-YkWatI&ab_channel=mistersunshinebaby
Ова е либералдемократски ќотек,така да не се важи.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
3.295
Канадското премиерско говедо имал голема среќа што не е премиер кај нас иначе досега 100 пати ќе завршеше на градските гробишта во Бутел.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
4.971
Поени од реакции
15.192
Јас барем не знам за друг случај каде што државата ги замрзнува сметките на сите оние кои протестираат и на оние кои им донираат пари. Не само тоа туку Трудо со тоа што прогласи вонредна состојба се здоби со апсолутна власт. Прв пат овој акт се прогласува за време на ПСВ, втор пат за ВСВ, трет пат за сепаратизмот во Квебек во '70 и сега за протести против вакцинален мандат, споредете ти ги овие 4 егзистенцијални кризи и најдете го натрапникот.

Во САД народ влезе во Капитол, нонстоп БЛМ палат цели населби па ниту еднаш не се дрзнаа да прават вакви диктаторски мерки. Во Путинова Русија најмногу што направија му ја замрнаа сметката на Навални лани. Во Белорусија, Хонг Конг па и во цела Западна Европа имаше огромни протести до скоро, во Франција на протестите на жолтите елеци џандари гинеа и никој не се дрзна на овој чин, во Канада мирни протести, еден џам не скршија камионџииве и одма се трансформира државата во Демократска Народна Република Канада.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
13.322
Поени од реакции
29.124
Канадското премиерско говедо имал голема среќа што не е премиер кај нас иначе досега 100 пати ќе завршеше на градските гробишта во Бутел.
Taka je, nasive ne gi tepame oti samo ubaj luge se pogodija.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
15.995
Поени од реакции
28.636
Темава нека биде за политичките случувања во Канада, каде за прв пат имаме ситуација на диктатура Сталин style, Лукашенко гомна да јаде за малото диктаторче од Канада.
... на неколкумина вродена мана им е алергијата кон Русите, диктатура има друг многу подобар и реален пример,
...земја на демократија и човечки права, сон на секој човек, животен благодет и успех, сите патишта за подобар живот водат кон САД и Канада :motorce:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
14.552
Поени од реакции
17.354
Трудо е разгалено богаташко детиште, кое живее во сон дека е морална величина која му носи добро на обичниот народ.

А многу е тешко да разговараш со факти и наука со човек кој се смета за морално супериорен.

Такви се во моментот сите самопрокламирани 'прогресивни' либерали и левичари.

Лани во 2021 доби еден шамар на избори, ама сега изгледа ќе го јади поздраво.

Во секој случај жалам за камионџиите, но, ова е многу добро што се случува, за да се разбијат некој митови, затоа што моментов е како да кажам мала пресвртница во глобални рамки.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.216
Поени од реакции
2.620
За здравјето се работи.
Name: Timothy McWeigh
Access to Fertilizer: TRUE
Прегледај го приврзокот 322781
Стави на ова кај и да е програмабл диџитал кјуренси и Тимоти нема да може да купи фертилајзер ако му пишува Фолс, нема да може и многу работи ако е смоукер, благодарение на Диџитал АјДи-то кое сега полесно се имплементира благодарение на нашите другарчиња проваксери, се во знакот на спасување животи. Ова е одлично што се случува, џабе муабет, мора да се види и доживее.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom