Политички случувања во Авганистан

Член од
24 април 2008
Мислења
10.596
Поени од реакции
11.769
Пола од краен исход. Ама си мил
Многу ти благодарам за комплиментот, се надевам дека ќе го следиш мојот пример.

А ако нешто сум пропуштил од крајниот исход, повели наведи ги пропуштените делови.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.430
Поени од реакции
4.260
А не. Зошто не се поделиш на два дела и да ја играш таа посрана игра што очигледно ја играш и да си следиш својот пример
Автоматски споено мислење:

За да играте ова еден кажува вистина другиот лаже
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.596
Поени од реакции
11.769
А не. Зошто не се поделиш на два дела и да ја играш таа посрана игра што очигледно ја играш и да си следиш својот пример

За да играте ова еден кажува вистина другиот лаже
Јас не правам никакви поделби и не играм никакви игри.

Ти од твоја страна тврдиш дека со сила се` е можно, а јас ти спомнав примери во кои силата била бескорисна.

Сосема во ред е две или повеќе различни страни да делат спротивни ставови и сосема во ред е да придонесеш за дискусијата со спомнување на примери во кои силата во која ти толку веруваш успеала да резултира со задоволителен исход.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.430
Поени од реакции
4.260
Ти од твоја страна тврдиш дека со сила се` е можно, а јас ти спомнав примери во кои силата била бескорисна.

Сосема во ред е две или повеќе различни страни да делат спротивни ставови и сосема во ред е да придонесеш за дискусијата со спомнување на примери во кои силата во која ти толку веруваш успеала да резултира со задоволителен исход.
Бескорисна ама ...индија и пакистан имаат нуклеарна програма. Пола планета во камено доба. Нека навлезе тоа. Полн си со гомна и мамиш одговори како посран трол.
Не си во право. Крај. Не си бил и нема ни да бидеш. Адиос.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.596
Поени од реакции
11.769
Бескорисна ама ...индија и пакистан имаат нуклеарна програма. Пола планета во камено доба. Нека навлезе тоа. Полн си со гомна и мамиш одговори како посран трол.
Не си во право. Крај. Не си бил и нема ни да бидеш. Адиос.
Ќе ти реплицирам со твоите зборови, иако вообичаено не се спуштам на уличарско ниво на комуникација.

Полн си со гомна и мамиш одговори како посран трол.
Не си во право. Крај. Не си бил и нема ни да бидеш. Адиос.

Веројатно ова твоево крај и адиос ќе бидат и твои крај и адиос од темава, освен ако во меѓувреме научиш по нешто од досегашната историја.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.525
Поени од реакции
79.698

Вие сте срање и треба да ве убиеме.
А сега, дајте храна, оти ќе испоцркаме од глад.


:lolzz:
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.430
Поени од реакции
4.260

Вие сте срање и треба да ве убиеме.
А сега, дајте храна, оти ќе испоцркаме од глад.


:lolzz:
Мухи и Ала-Ејч нека ви дадат храна. Или кој и да е третиот братучед на осама.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.436
Поени од реакции
29.971

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.436
Поени од реакции
29.971
Тажно, но меѓу ова и западните „демократски“ пракси на присилно одземање деца од родители за да им отсекуваат полови органи во операции на „промена“ на полот... Сериозно мислам дека талибанското општество е помалку болно.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
431
Поени од реакции
1.514
Во Авганистан, веќе е забрането на девојчиња да посетуваат настава откако ќе завршат трето одделение

Пред некоја година само факултет беше забранет, лани од шесто одделение нагоре беше забрането, а сега најфришка девојчиња поголеми од 10 години не смеат да се школуваат.

Ужас!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom