Пожолтнување на прст на рака

Член од
12 април 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво,имам проблем со средниот прст на десна рака.Ми обелува,пожолтнува и мраз ладен така неколку секунди.
Дали некој се соочил со ова чудо незнам каде да се обратам,матичната вика од стрес но веке 5 месеци сум вака а не ми препорачува никаде.
 

Attachments

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.009
Поени од реакции
194.519
Здраво,имам проблем со средниот прст на десна рака.Ми обелува,пожолтнува и мраз ладен така неколку секунди.
Дали некој се соочил со ова чудо незнам каде да се обратам,матичната вика од стрес но веке 5 месеци сум вака а не ми препорачува никаде.
https://www.nhs.uk/conditions/raynauds/ Рејно синдром, каков црн стрес, матичниве врска немаат од животот :facepalm:

накратко, откажувај цигари, пази ја циркулацијата, биди активна итн итн
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.815
Поени од реакции
3.172
Raynaud syndrome

Ќе помине со затоплување на времето. Избегнувај ладно, допир со ладно.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.232
Поени од реакции
1.049

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
10.905
Поени од реакции
8.979
Можеш да смениш матична, да посетиш друг доктор за друго мислење и слични работи што ги прават луѓе кои се грижат за сопственото здравје.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.009
Поени од реакции
194.519
Stres doprinesuva za simptomite, ali ne e glavnata pricina.
Точно! Само што ретко кој доктор кај нас (а и пациентите се такви додуше) не сака да го лечи или контролира изворот на проблемот.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.232
Поени од реакции
1.049
Inace ova moze da se pojavi i od rabota, primer ako se raboti so alati/masini koi imaat vibracii.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.547
Поени од реакции
5.577
Корона дали имаш прележано?

Мене после короната ми пожолтеа делови од прстите и дланката. Не осеќав ништо ама видливо пожолтување беше. Матичната нормално кажа од стрес е.. Ми се повлече после две три недели.
 
Член од
12 април 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Корона дали имаш прележано?

Мене после короната ми пожолтеа делови од прстите и дланката. Не осеќав ништо ама видливо пожолтување беше. Матичната нормално кажа од стрес е.. Ми се повлече после две три недели.
Ne sum prelezana od korona
Автоматски споено мислење:

https://www.nhs.uk/conditions/raynauds/ Рејно синдром, каков црн стрес, матичниве врска немаат од животот :facepalm:

накратко, откажувај цигари, пази ја циркулацијата, биди активна итн итн
Blagodaram na sovetot no ima li lek za ova cudo
 
Член од
31 март 2019
Мислења
32
Поени од реакции
41
Blagodaram na sovetot no ima li lek za ova cudo
Мај прешас. Штом ти е ладно размрдај ги прстите, раката, активирај се малце. Ладно чуство доаѓа слаба циркулација од недостаток на активност мај прешас.
 
Член од
12 април 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Мај прешас. Штом ти е ладно размрдај ги прстите, раката, активирај се малце. Ладно чуство доаѓа слаба циркулација од недостаток на активност мај прешас.
Da malku ako mi prestudi odma mi izladuvaat racete i se pojavuva blediloto. Rejno sindrom dali e opasna bolest i kade da se obratam za ponatamosno lekuvanje,prv pat slusam za ovaaa bolest
 
Член од
31 март 2019
Мислења
32
Поени од реакции
41
Da malku ako mi prestudi odma mi izladuvaat racete i se pojavuva blediloto. Rejno sindrom dali e opasna bolest i kade da se obratam za ponatamosno lekuvanje,prv pat slusam za ovaaa bolest
Кај ќе се обратиш во оваа лудило мај прешас! Не паничи таму туку активирај се физички.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom