Пожолтнување на прст на рака

Член од
12 април 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво,имам проблем со средниот прст на десна рака.Ми обелува,пожолтнува и мраз ладен така неколку секунди.
Дали некој се соочил со ова чудо незнам каде да се обратам,матичната вика од стрес но веке 5 месеци сум вака а не ми препорачува никаде.
 

Attachments

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Здраво,имам проблем со средниот прст на десна рака.Ми обелува,пожолтнува и мраз ладен така неколку секунди.
Дали некој се соочил со ова чудо незнам каде да се обратам,матичната вика од стрес но веке 5 месеци сум вака а не ми препорачува никаде.
https://www.nhs.uk/conditions/raynauds/ Рејно синдром, каков црн стрес, матичниве врска немаат од животот :facepalm:

накратко, откажувај цигари, пази ја циркулацијата, биди активна итн итн
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.330
Поени од реакции
4.895
Raynaud syndrome

Ќе помине со затоплување на времето. Избегнувај ладно, допир со ладно.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Можеш да смениш матична, да посетиш друг доктор за друго мислење и слични работи што ги прават луѓе кои се грижат за сопственото здравје.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Stres doprinesuva za simptomite, ali ne e glavnata pricina.
Точно! Само што ретко кој доктор кај нас (а и пациентите се такви додуше) не сака да го лечи или контролира изворот на проблемот.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Inace ova moze da se pojavi i od rabota, primer ako se raboti so alati/masini koi imaat vibracii.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Корона дали имаш прележано?

Мене после короната ми пожолтеа делови од прстите и дланката. Не осеќав ништо ама видливо пожолтување беше. Матичната нормално кажа од стрес е.. Ми се повлече после две три недели.
 
Член од
12 април 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Корона дали имаш прележано?

Мене после короната ми пожолтеа делови од прстите и дланката. Не осеќав ништо ама видливо пожолтување беше. Матичната нормално кажа од стрес е.. Ми се повлече после две три недели.
Ne sum prelezana od korona
Автоматски споено мислење:

https://www.nhs.uk/conditions/raynauds/ Рејно синдром, каков црн стрес, матичниве врска немаат од животот :facepalm:

накратко, откажувај цигари, пази ја циркулацијата, биди активна итн итн
Blagodaram na sovetot no ima li lek za ova cudo
 
Член од
31 март 2019
Мислења
37
Поени од реакции
46
Blagodaram na sovetot no ima li lek za ova cudo
Мај прешас. Штом ти е ладно размрдај ги прстите, раката, активирај се малце. Ладно чуство доаѓа слаба циркулација од недостаток на активност мај прешас.
 
Член од
12 април 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Мај прешас. Штом ти е ладно размрдај ги прстите, раката, активирај се малце. Ладно чуство доаѓа слаба циркулација од недостаток на активност мај прешас.
Da malku ako mi prestudi odma mi izladuvaat racete i se pojavuva blediloto. Rejno sindrom dali e opasna bolest i kade da se obratam za ponatamosno lekuvanje,prv pat slusam za ovaaa bolest
 
Член од
31 март 2019
Мислења
37
Поени од реакции
46
Da malku ako mi prestudi odma mi izladuvaat racete i se pojavuva blediloto. Rejno sindrom dali e opasna bolest i kade da se obratam za ponatamosno lekuvanje,prv pat slusam za ovaaa bolest
Кај ќе се обратиш во оваа лудило мај прешас! Не паничи таму туку активирај се физички.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom