Подземни цивилизација АГАРТА и ШАМБАЛА

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Има подземна цивилизација, само незнам колку се живи... Впрочем, порано или подоцна сите ке отидеме таму.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Има подземна цивилизација, само незнам колку се живи... Впрочем, порано или подоцна сите ке отидеме таму.
Хмм , ова врз база на теоријата и боговите на нашиот мил сосед од југот ??? но да не разглабаме да се држиме за темава попрецизно ..
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Витамин Д - клуч на здравјето
Четврток, 10.16.2008, 11:08pm (GMT+1)

Интернационалната нутриционистичка студија за позитивното влијание на витаминот Д врз здравјето на човекот покажа дека овој витамин е еден од клучните за зачувување на здравјето на најголемиот број на органи во телото.
Во студијата која ја објави "American Journal of Clinical Nutrition", стои дека витаминот Д е заслужен за зачувувањето на имунолошкиот систем, секрецијата и регулацијата на инсулин во панкреасот, регулација на крвниот притисок, јачината на мускулите и активноста на мозокот.

Витаминот Д, директно влијае на коските, градите, цревата, белите дробови, бубрезите, простатата, кожата, желудникот и на матката.

"Недостатокот на витаминот Д, ќе ја наруши работата на секој од овие органи", објаснуваат лекарите.

Витаминот Д се наоѓа во млекото и млечните производи, како и во свежиот сок од портокал. Кожата го синтетизира витаминот Д преку сончевите зраци, а поголема количина од овој витамин секако мора да се внесува преку разни додатоци.

Научниците сепак истакнуваат дека - како и со другите витамини, не треба да се претерува ни со витаминот Д.

И не заборавајте... без сонце - нема витамин Д!
Имаше проблеми со линкот, пардон...:pipi:
 

The G-Man

Кепец
Член од
6 декември 2007
Мислења
501
Поени од реакции
12
ЛАЖГИ СО ПРЕГОЛЕМИ ОПАШКИ, ИЗВИНЕТЕ, НО НАЈВЕЌЕ Е(СУПЕРЛАТИВ)!!!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.901
Поени од реакции
80.575
АКАША ХРОНИКА - д-р Рудолф Штагнер мислам дека беше,во Мартина ја има.
Ја имам.
Нема да одговори на потребите на заинтересираните за таканаречената забранета археологија. Книгата полесно може да се стави во фиока окултизам, отколку во мистерии. Таа е теозофско дело, во кое авторот Штајнер користи доста симболика. Содржи, грубо кажано, анатомски карактеристики на човечките раси во неговиот еволутивен пат.

На пример: повеќемина под раси подразбираат црна, бела,жолта. Таму значењето е поинакво.
Под човекова еволуција многумина ја подразбираат дарвиновската патека.Таму значењето е поинакво.

...и многу други нешта.
 

Ladies'_Man

Страхотен пич
Член од
31 декември 2008
Мислења
156
Поени од реакции
12
Не разбирам зошто мислите дека расите кои се наоѓаат под земја се исти со нас.Само тоа неможам да го сфатам.Демек им треба витамин Д,умираат за витамин Д.И ве молам,дами и господа,прочитајте нешто па после дојдете да „мудрувате“.

И ја не знам некои работи,ама не лупам без врска на секакви теми на терет и на форумот и на модераторите.
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Не разбирам зошто мислите дека расите кои се наоѓаат под земја се исти со нас.Само тоа неможам да го сфатам.Демек им треба витамин Д,умираат за витамин Д.И ве молам,дами и господа,прочитајте нешто па после дојдете да „мудрувате“.

И ја не знам некои работи,ама не лупам без врска на секакви теми на терет и на форумот и на модераторите.
Аа да бе како случајно можев да претпоставам дека се како нас, поготово тука на земјава до нас, вистина сум глуп..

ок тогаш ке дадам уште нешто :smir:

Подземната цивилизација имала сонце од смарагд а и тибетанските лами говорат за тоа дека внатрешноста на земјата ја осветлува вештачко сонце и велат дека таму живееат раси многу постари од нашата односно раси кои ги преживеале катаклизмите од минатото. Според истражувачот кој успеал да влезе внатре ја опишува светлината дека била зелено флуоросцентна и им овозможувала на растенијата да растат а и регенеративно делувала на човечкиот организам. Постоењето на оваа сонце е повеке од очигледно бидејки за него се говори во повеке од 15 култури !!!!
Ова е вистинскиот одговор шо не го имав видено, сепак човеку на дамите убаво од тебе шо се потруди, сигурно твојата фантазија е на завидно ниво :back:
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Не разбирам зошто мислите дека расите кои се наоѓаат под земја се исти со нас.Само тоа неможам да го сфатам.Демек им треба витамин Д,умираат за витамин Д.И ве молам,дами и господа,прочитајте нешто па после дојдете да „мудрувате“.

И ја не знам некои работи,ама не лупам без врска на секакви теми на терет и на форумот и на модераторите.
Па пјат млеко бе- со несквик. Они не се како тебе...
Он: Инатересна тема. Ги прочитав сите 6 старни, и ви сакала да верувам. Амаа ми делува како фикција, така да... не верувам:pipi:сепак ми е интересно
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
vo stilot na filmot Helboy 2
koga deckite ziveea ama
mozno e se zosto da ne
nasata planeta ne e ispitana celosno a nie prakame na mars masini
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
Индиски извори:
Ramayana еден од најпознатите текстови во Индија говори за еден голем поглавар по име Рама. Рама се опикшува како емисар од Агарта кој пристигнал со возило кое се движело по небото. Сите знаат дека во подземјата живееат напредни луге (наши брака и сестри од подземјето) кои со векови се провлекуваа по скриените Будистички и Индуистички списи под тајно име Агарта.
незнам јас колку е точно и дали постојат ама знам дека во цитираново истресе ептен глупост
баш и мала книга е „Рамајана“, земи прочитај ја
тоа ти е накратко индиски мит за борба на престол - кој да биде махараџа, за херојствата на Рама во кои се вмешани богови кои му помагаат да ги уништи демоните
јес дека е интересна темата ама де проверете си ги информациите, може да ви се смее некој колку сте наивни
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Има подземна цивилизација, само незнам колку се живи... Впрочем, порано или подоцна сите ке отидеме таму.
Hehehe:pos2::pos2::pos2::pos2:
Да ги оставиме зезанциите на страна.Сепак ако тие постојат со нив заедно ке се решат мнгоу мистерии како на пример НЛО случаевите кои не се фикција милиони луге тврдат дека виделе НЛО,размислете има логика.Значи моето мислење е дека големи се шансите да посојат вакви цивилзации.Не сум наивен сеа да викам има бе има но сепак големи се шансите
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
има и некоја теорија сите овие нови појави низ светот сега читам уништени ветерници, почесто појавување на НЛО и некој појави кој што не се секојдневие.. ја читам темава и си ги поврзувам работите, дали мислите дека сите тие работи може да се од таа подземна цивилизација и доколку постои да почнат да ја испитуваат земјата и проучуваат надворешната атмосвера, па да дојде до спојување на денешната цивилизација и подземната ? хмм.. интересно :smir:
 
Член од
10 јануари 2009
Мислења
289
Поени од реакции
3
Добро!!!!!
Се изначитав се сите седум страни и дека може да постои и дека не може да постои....НЕ ЗНАМ....ама зошто да не може да постои кога има милион напади од НЛО и од незнам какви други ванземаљски суштества,што јас лично немам видено ни едно друго суштество поразлично од ова што го има на планетава.
А зошто да не би постоело кога некои луѓе во САД научници тврдат дека имале контакт со суштества кои не живеат на земјината топка ОДНОСНО-дека суштествата со кои тие имале контакт не живеат на површината на земјата...каде што живееме ние....а не знаат ни тие научници од каде се(или не ни кажуваат нас како обични граѓани кои гледаат само да се прехранат и го проживеат останатиот дел од животот).забегав.......назад......за овие цивилизации до сега немам слушнато а ке се потрудам да најдам нешто поконкретно кај чичко гугл и тетка вики.
и нека се потруди некој да најде нешто ако има митови,легенди не само прават муабет во една реченица.......ја верувам---и после иде другиот----је не верувам
ај сега немам време ке се потрудам да најдам нешто.:salut:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
34
Vcera razgovarav so Dr.prof.po karpesta umetnost Dusko Aleksovski i mislam deka ke ve interesira edna informacija vo muzejot za karpesta umetnost vo Kratovo se naogja edno parce karpa so razlicni natpisi na nego no najcudna e izrabotkata ,vsusnost eksperti od Francija i Bugarija go imaat poseteno i videno istiot predmet i imaat konstatirano deka e izraboten so besprekorna preciznost(laserski) a datira nekolku iljadnici godini.Na toa ekspertot od BG rekol deka i den deneska ne moze sovremenata tehnologija da go izraboti istiot kvalitet i citiram"Da ja imav jas ovaa masina so koja e izraboten predmetot ke bev najbogatiot bugarin vo BG" inaku site tie eksponati se proveruvaat vo specijaliziranata laboratorija vo Sorbona Francija.E sega bidi "maz" pa veruvaj ili ne.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom